Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan opět kritizoval izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. S odkazem na izraelskou ofenzivu v Pásmu Gazy Erdogan prohlásil, že pokud jde o genocidu, dosáhl izraelský premiér takové úrovně, že by mu ji záviděl i nacistický diktátor Adolf Hitler. Informovala o tom turecká agentura Anadolu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Podívejte se, co dělá Izrael celé měsíce lidem v Gaze. Je legitimní bombardovat nemocnice, zabíjet děti a utlačovat civilisty a odsuzovat nevinné lidi k hladu, žízni a nedostatku léků s různými výmluvami? Co dělal Hitler v minulosti? Utlačoval a zabíjel lidi v koncentračních táborech,“ řekl v neděli turecký prezident řeckému deníku Kathimerini. Ten s ním dělal rozhovor před cestou řeckého premiéra Kyriakose Mitsotakise, s nímž bude Erdogan v pondělí jednat v Ankaře.

Turecký prezident obvinil také izraelskou vládu, že z Gazy udělala „vězení pod otevřeným nebem“ podobné koncentračnímu táboru už dávno před 7. říjnem. Ten den loni palestinské hnutí Hamás, jež vládne v Pásmu Gazy, zaútočilo na Izrael a v jeho pohraničí u Pásma Gazy pozabíjelo na 1200 lidí a dalších asi 250 jich uneslo jako rukojmí, z toho zhruba polovinu stále zadržuje.

„Netanjahu dosáhl takové úrovně, kterou by mu stran genocidních metod Hitler záviděl. Hovoříme o Izraeli, který cílí na sanitky i místa, kde se rozdělují potraviny, a ostřeluje také humanitární konvoje,“ řekl Erdogan.

Server The Times of Israel (ToI) připomněl, že to není poprvé, co Erdogan přirovnal Netanjahua k Hitlerovi. Například loni koncem prosince Erdogan prohlásil, že Netanjahu je horší, než byl Hitler.

„Dostává pomoc ze Západu, všemožnou podporu z USA, s tím vším bylo zabito 20 000 Gazanů,“ řekl tehdy Erdogan. Dnes úřady v Gaze ovládané Hamásem oznámily, že od loňského října v důsledku izraelské ofenzivy v Pásmu Gazy už zemřelo přes 35 000 Palestinců. Tento údaj nelze ověřit, podle některých expertů ale víceméně odpovídá skutečnosti. Mnoho mrtvých je také stále pod troskami budov zničených masivním izraelským bombardováním.

/ Anadolu / iDnes / Hospodářské noviny / ČTK /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d