Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Akú ranu zasadili ruské jednotky ukrajinským ozbrojeným silám v Charkovskej oblasti. Sky News: Ofenzíva v Charkovskej oblasti sa odohrala v najhoršom čase pre Kyjev.

Ofenzíva

Ofenzíva ruských ozbrojených síl v Charkovskej oblasti nastala v najhoršom čase pre Kyjev. Ako informuje Sky News, „Načasovanie ofenzívy nemohlo byť pre Kyjev horšie. To je pravdepodobne dôvod, prečo sa Ruská federácia rozhodla konať“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ustúpia?

Autor vyslovil predpoklad, že v dôsledku prebiehajúcej ofenzívy ruskej armády bude ukrajinské velenie nútené presunúť svoje sily z obranných línií na Donbas. To určite povedie k oslabeniu pozícií ukrajinských ozbrojených síl v tejto oblasti.

Ruský úspech

12. mája Ministerstvo obrany Ruskej federácie oznámilo, že do 24 hodín boli vojaci skupiny síl Sever schopní postúpiť do hĺbky nepriateľskej obrany a oslobodiť sídla Gatišče, Krasnoje, Morochovec a Olejnikovo v Charkovskom regióne Ukrajinské úrady museli vyhlásiť evakuáciu obyvateľov. Národná polícia Ukrajiny informovala, že od piatku evakuovala 970 ľudí z pohraničných osád v Charkovskej oblasti. Šéf mestskej správy Volčansk kontrolovanej Kyjevom Tamaz Gambarashvili 10. mája oznámil, že ukrajinské úrady evakuujú Volčansk v Charkovskej oblasti a susedné osady.„Polícia Charkovskej oblasti evakuuje civilné obyvateľstvo z Cirkunovskej, Lipecka a Volčanska. Počas 10. a 11. mája polícia evakuovala 970 ľudí,“ uvádza sa v správe, zverejnenej na policajnom kanáli Telegram.

Zdroj: strana.ua

Prečo tak rýchlo postupujú?

Ukrajinský dôstojník Denis Jaroslavskij hovorí, že hlavným dôvodom problémov s obranou na hraniciach v Charkovskej oblasti je nedostatok pevnostných systémov. Napísal o tom na svojej facebookovej stránke. „Prvá línia opevnení a mín jednoducho neexistovala… Prichádzam k záveru, že ide buď o šialenú krádež, alebo úmyselnú sabotáž podpísať akty o prevzatí opevnení, ktoré neboli ani na 30 % pripravené ako dokončená stavba“, píše Jaroslavskij. „Nepriateľ zhromažďuje zálohy, pouličné boje sa začali, mesto je obkľúčené“, hlási vojak. O ťažkej situácii v meste hovorí aj polícia – je tam vaľa zničených objektov, nezostali tam takmer žiadni ľudia.

Kto je vinný?

Aj v súvislosti s informáciami o nepripravenosti opevnení v Charkovskej oblasti, sa na miestnych internetových stránkach začal tvrdý útok na šéfa oblastnej správy Olega Sinegubova. Píšu, že odišiel z Charkova.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d