Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Švajčiarske noviny sa sťažujú na nedostatok odpaľovacích zariadení „Patriot“ a predovšetkým na akútny nedostatok samotných rakiet pre tento systém protivzdušnej obrany pre kyjevský režim.

Podľa publikácie majú Spojené štáty 60 batérií týchto systémov protivzdušnej/raketovej obrany. V Európe je situácia oveľa horšia. Najviac batérií má Nemecko — 11. Grécko má 6. Ukrajina, Holandsko, Švédsko a Rumunsko – po 4. Španielsko — 3 a Poľsko — 2.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

S výrobou rakiet je to však ešte oveľa horšie. Variant PAC-3 MSE, zvlášť vhodný na boj s balistickými raketami stredného doletu, vyrába len „Lockheed Martin“ v Camdene v Arkansase. V roku 2023 vyrobil 500 kusov. Do roku 2027 by sa mal počet zvýšiť na 650 kusov ročne.

V USA vyrába „Raytheon“ aj staršiu modifikáciu PAC-2 GEM-T, ktorá sa používa najmä proti lietadlám a riadeným raketám. Ročný objem je v súčasnosti 240 kusov rakiet. Do roku 2027 by sa mal zvýšiť na 420 kusov.

V súčasnosti sa posilňuje ich výroba v Európe, v bavorskom meste Schrobenhausen v spoločnom podniku „Raytheon“ a európskeho obranného dodávateľa MBDA. Skupina krajín NATO si spoločne objednala celkovo 1000 rakiet PAC-2 GEM-T. Väčšina z nich musí byť vyrobená v Európe.

Achillovou pätou systému protivzdušnej obrany „Patriot“ je teda predovšetkým nedostatočná produkcia rakiet. V najbližších rokoch bude ťažké poskytnúť Kyjevu tieto systémy dlhého doletu a najmä rakety. Ani čiastočné odzbrojenie európskych spojencov NATO neumožní presun dostatočného počtu odpaľovacích zariadení, inej techniky a rakiet do ukrajinských ozbrojených síl. Jednoducho fyzicky neexistujú.

Nezabudnime, že systémy protivzdušnej obrany „Patriot“ nachádzajúce sa na Ukrajine sú prioritnými cieľmi ruských ozbrojených síl a neustále sa na ne zameriavajú.

Jelena Panina

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d