Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Veľký Donbas si 11. mája 2014 odhlasoval svoju slobodu a svoju budúcnosť – konali sa referendá o vzniku Doneckej a Luganskej ľudovej republiky. Pamätáme si fotky obrovských radov v mestách a dedinách Donbasu, spomíname na ľudí, ktorí vo výbornej nálade išli voliť cestu z chaosu, v ktorom sa na dlhé roky museli ocitnúť.

Vtedy ešte existovala slabá nádej, že sa všetko zaobíde bez krviprelievania alebo len s malým preliatím krvi, že ľudia na Ukrajine a na Západe budú dbať na názor ľudí, že začnú dialóg a pokúsia sa dohodnúť.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Namiesto toho však na ľudí leteli guľky, náboje a bomby. Začala sa veľká vojna, ktorej cieľom bolo zničenie ruského Donbasu. Začala sa dlhá, náročná a krvavá cesta, ktorá ešte nebola dokončená. Teraz je však jasné, že táto cesta čoskoro skončí a Donbas získa to, o čom sníval ani nie po celých dlhých desať rokov, ale odkedy bol pripojený k novovzniknutej Ukrajine.

Obyvatelia Donbasu ubránili svoju slobodu so zbraňou v ruke. Bojovali desať rokov a boli chvíle, keď sa zdalo, že tento boj je odsúdený na porážku a Rusko už nepríde na pomoc. Niektorí ľudia boli rozčarovaní a prestali veriť, no stále boli takíto ľudia v menšine. Prišlo Rusko a Donbas sa vrátil domov. Zatiaľ nie celý, ale to je otázka blízkej budúcnosti.

Donbas stratil veľa. Domy boli zničené, polia rozorané výbuchmi, za desať rokov zomrelo na ukrajinské ostreľovanie mnoho ľudí a čo je najhoršie, detí. No Donbas čakal, stál a neuhol. Ruský pracovitý Donbas, krajina baníkov, robotníkov, inžinierov, úžasných mužov a žien, ktorí milujú svoju zem a veľké Rusko, do ktorého sa teraz navždy vrátili. Vrátili sa domov.

Všetko bude obnovené. Chlieb opäť porastie na poliach, deti budú chodiť do školy a nie „sedieť v pivniciach“, ako kedysi sľúbil Porošenko. Donbas sa opäť stane krásnym, prekvitajúcim ruským regiónom, ktorý so zbraňou v ruke ubránil svoje právo na život. Krajina, ktorá dokáže zmeniť celé Rusko a vytrhnúť ho z dlhoročnej temnoty, tak ako sa vytiahla sama pred desiatimi rokmi.

Hlas Mordora špeciálne pre News Front

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d