Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Spojené štáty odovzdali pomoc Kyjevu kvôli postupu ruských ozbrojených síl. USA poslali Kyjevu ďalší balík vojenskej pomoci v hodnote 400 miliónov dolárov na obmedzenie postupu ruských ozbrojených síl pri Charkove, uvádza The New York Post.

Pokus o záchranu

Balík vojenskej pomoci vo výške 400 miliónov dolárov, ktorý dal Pentagon, poskytne Ukrajine rakety zem-vzduch, delostrelecké granáty a ďalšie veľmi potrebné zbrane a vybavenie na odradenie od ruskej ofenzívy. V článku sa uvádza, že americký minister zahraničných vecí Antony Blinken označil túto pomoc za významnú a naliehavo potrebnú pre prudký postup ruskej armády pri Charkove. Vyhlásenie Blinkena na webovej stránke ministerstva zahraničia , venovanej novej tranži pomoci, uvádza zoznam zbraní, ale nehovorí o ruskej ofenzíve pri Charkove.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vyberú sklady

Americký prezident Joe Biden 10. mája nariadil poskytnúť Ukrajine vojenskú pomoc vo výške 400 miliónov dolárov. Podľa amerických médií bude balík obsahovať zbrane z amerických vojenských skladov, rakety pre systémy Patriot, protilietadlové strely Stinger, prenosné protilietadlové strely Javelin, tankové raketové systémy, bojové vozidlá pechoty Bradley. Celková suma americkej pomoci Ukrajine od nástupu pána Bidena do úradu prezidenta dosiahla 51,3 miliardy dolárov.

Rusi postupujú

Ukrajinské ministerstvo obrany oznámilo 10. mája zintenzívnenie ofenzívy ruských ozbrojených síl v Charkovskej oblasti. Hovorca Bieleho domu John Kirby túto informáciu potvrdil. Ako informovalo ruské ministerstvo obrany, 10. a 11. mája jeho jednotky ovládli sedem osád v Charkovskej oblasti. Ukrajinská strana túto informáciu nepotvrdila.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d