Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Ukrajina spáchala ďalší teroristický útok voči ruským civilistom. Raketami Točka-U zasiahla obytný dom v ruskom Belgorode. Medzi obeťami sú aj dve deti

Ukrajina uskutočnila cezhraničný teroristický útok na obytné budovy v ruskom meste Belgorod s použitím balistických rakiet Točka-U. Hlavné mesto Belgorodskej oblasti bolo terčom útoku balistickými raketami Točka-U. a raketami z viacnásobných raketometov Olcha a Vampír, uviedlo ministerstvo.

Podľa neho ruská protivzdušná obrana zachytila šesť rakiet Točka-U. zo sovietskej éry, štyri rakety Vampire a dva projektily Olkha.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Fragmenty jednej zo zostrelených rakiet Točka-U poškodili obytnú budovu v Belgorode,“ potvrdilo ministerstvo.

Točka-U je mobilný odpaľovací systém vyvinutý Sovietskym zväzom v 70. rokoch minulého storočia. Rusko postupne ukončilo jeho používanie v prospech modernejších balistických rakiet Iskander, ktoré boli zavedené po roku 2000. Kyjev však má rakety Točka-U stále vo svojom arzenáli a počas konfliktu s Ruskom ich opakovane použil.

Gubernátor Belgorodskej oblasti Vjačeslav Gladkov predtým uviedol, že „celá časť bytového domu – od desiateho po prvé poschodie – sa zrútila v dôsledku priameho zásahu“ ukrajinskou raketou.

V istom momente sa zrútila strecha poškodenej budovy, zatiaľ čo záchranári odstraňovali sutiny pod ňou. Zdroj z úradu guvernéra pre telegramový kanál Mash uviedol, že pri tomto incidente nebol nikto zranený, ale telegramový kanál Shot informoval, že jeden záchranár utrpel zlomeninu nohy a dvaja ďalší boli ľahko zranení.

Šesť mŕtvych tiel našli záchranári v troskách jedného z vchodov do desaťpodlažnej obytnej budovy so 40 bytmi v ruskom prihraničnom meste Belgorod, ktorý sa v nedeľu zrútil pri ostreľovaní ukrajinskými silami. Informovala o tom agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie, ktoré to uviedlo na svojom telegramovom kanáli.

Gubernátor Belgorodskej oblasti Viačeslav Gladkov predtým na Telegrame oznámil, že vchod sa zrútil v dôsledku priameho zásahu granátom počas ukrajinského ostreľovania. Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že dom bol poškodený v dôsledku dopadu úlomkov zo zostrelenej ukrajinskej rakety Točka-U.

Asi hodinu po náraze sa zrútilo aj podkrovné podlažie a strecha, nachádzajúca sa nad zničeným vchodom, v dôsledku čoho utrpeli traja záchranári zranenia rôzneho stupňa.

Podľa oficiálnych údajov sú medzi obeťami aj dve deti — 1,5-mesačné dieťa a 16-ročný chlapec; 18 ľudí utrpelo zranenia.

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie začal trestné konanie vo veci teroristického útoku. Ukrajinská strana obvinenia zo zodpovednosti za útok zatiaľ oficiálne nekomentovala.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uviedol, že o „barbarskom“ raketovom útoku Ukrajiny na bytový dom v meste Belgorod bol informovaný aj ruský prezident Vladimir Putin.

Viac vo videách:

Zdroj: rt.com / topky.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d