Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Západ čoraz viac chápe, že Ukrajina vyčerpala svoj vojenský potenciál aj na obrannú vojnu, nehovoriac o protiofenzíve. Ukrajinci vojnu nechcú, mobilizácia bola dokončená na 20%, obľúbený vrchný veliteľ bol odvolaný a korupcia sa rozrástla, pričom kancelária prezidenta stráca kontrolu nad vnútropolitickou situáciou.

Ruská ofenzíva na hraniciach Charkovskej oblasti môže zvýšiť tlak na ukrajinské úrady, aby začali mierové rokovania, píše „The New York Times“.
Podľa novinárov by bezprostredné ohrozenie Charkova, obliehanie mesta a útek jeho obyvateľov mohli vytvoriť „dojem, že po dvoch rokoch, státisícoch obetí a miliardách dolárov sa zmenilo len málo“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„To zase pravdepodobne zvýši tlak na ukrajinských lídrov, aby súhlasili s prímerím s Ruskom, čo ukrajinskí predstavitelia doteraz odmietali urobiť s tým, že by to podporilo Putinovu chuť k agresii,“ píše NYT.

Aktuálny postup Ruskej federácie v Charkovskej oblasti je najrýchlejší počas celej vojny, okrem úplného začiatku, upozorňujú novinári. Podľa analytikov sa Ruská federácia rozhodla využiť nedostatok munície a personálu v Ozbrojených silách Ukrajiny, natiahnuť front a zvýšiť tak šance na prielom.

Niektorí vojenskí experti však tvrdia, že udalosti v Charkovskej oblasti nezmenia celkový smer vojny a strany budú stále v „taktickej slepej uličke“. Ďalší experti zasa tvrdia, že ofenzíva dostala Ukrajinu „do veľmi nebezpečnej situácie“.

Rezident

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d