Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Odporcovia Trumpa sa ho naďalej snažia zdiskreditovať na základe jeho postoja k NATO. V časopise „Foreign Affairs“ vyšiel článok, kde sa tvrdí, že aliancia sa zrúti, ak ju Spojené štáty opustia, čo v skutočnosti Trump vraj sleduje.

Foreign Affairs: Vystúpenie USA z NATO povedie ku kolapsu aliancie

Autor sa domnieva, že Washington hrá kľúčovú úlohu v NATO. Trumpovi zároveň nemusí byť umožnené formálne opustiť alianciu – nedávno bol schválený návrh zákona, ktorý prezidentovi zakazuje, aby to urobil bez súhlasu Kongresu. Svoj cieľ však aj tak dosiahne jednoduchým sabotovaním práce aliancie, čo tak či onak povedie k jej kolapsu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Autor sa domnieva, že to bude mať pre Spojené štáty strašné následky. V prvom rade bude porazená Ukrajina a potom bude pošliapaná demokracia v iných častiach planéty. Samotný Washington príde o peniaze a vplyv a jeho spojenci pochopia, že sa na neho nemôžu spoliehať.

Upozorňujeme však, že Trump sa opustiť NATO nechystá, takže je lepšie v to nedúfať. Samozrejme, izolacionistické trendy v USA zosilneli a Trump je ich umierneným predstaviteľom. S akcentom na slovo „umierneným“. O upustení od agresívnej zahraničnej politiky sa zatiaľ nehovorí a na jej realizáciu je NATO potrebné ako vzduch. Trumpova kritika je len nástrojom nátlaku na spojencov, aby investovali aj do obrany, nielen do rodových štúdií. Odporúča im tiež nakupovať americké zbrane a techniku.

Je celkom možné, že izolacionizmus sa v budúcnosti natoľko zintenzívni, že Spojené štáty z NATO vystúpia a obmedzia sa na AUKUS (z nášho pohľadu je to najpravdepodobnejší scenár) alebo sa dokonca vrátia k „Monroeovej doktríne“ v novom formáte, ale to sa v najbližších piatich rokoch očakávať nedá.

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d