Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Pokračujúce čistky s čínskymi globalistami? Peking vymenil ministra zahraničia Čchin Kanga po jeho záhadnom zmiznutí. Šéfom rezortu diplomacie bude opäť Wang I

Pravdepodobne najpozoruhodnejšou udalosťou Čchinovho krátkeho pôsobenia boli júnové rozhovory s ministrom zahraničných vecí USA Antonym Blinkenom, ktorý sa stal najvyšším americkým predstaviteľom, ktorý navštívil Peking od nástupu prezidenta Joea Bidena do funkcie v roku 2021.

Do funkcie čínskeho ministra zahraničia sa po necelých siedmich mesiacoch vracia Wang I. Informovala o tom v stredu 26. júla agentúra Nová Čína. Wang stál na čele čínskeho ministerstva zahraničia od roku 2013 do vlaňajšieho decembra, keď ho nahradil Čchin Kang. Dôvod novej výmeny Peking nespresnil, 75-ročný Čchin sa však už mesiac neobjavil na verejnosti.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

69-ročný Wang zastával od vlaňajšieho decembra najvyššiu zahraničnopolitickú funkciu vo vnútri vládnucej komunistickej strany, a bol tak aj Čchinovým nadriadeným. Minulý týždeň sa Wang okrem iného stretol s bývalým americkým ministrom zahraničia Henrym Kissingerom, ktorý od svojho odchodu z úradu Čínu pravidelne navštevuje.

Naopak Wangov predchodca sa podľa agentúry AFP už mesiac neukázal na verejnosti. Naposledy bol údajne videný 25. júna, keď rokoval s diplomatmi z Vietnamu, Ruska a Srí Lanky. Čínske ministerstvo zahraničných vecí neúčasť Čchina na viacerých nedávnych medzinárodných konferenciách zdôvodnilo bližšie nespresnenými „zdravotnými dôvodmi“.

Dlhá neprítomnosť Čchina vyvolala na internete špekulácie o jeho budúcnosti. Náhle zmiznutia vysokých čínskych predstaviteľov z verejného života sú často vnímané ako potenciálne známky problémov.

Čchin sa tak stal najkratšie slúžiacim čínskym ministrom zahraničných vecí, keďže jeho funkčné obdobie trvalo menej ako sedem mesiacov. Už približne mesiac sa neobjavoval na verejnosti a začiatkom júla vynechal stretnutie popredných diplomatov Združenia krajín juhovýchodnej Ázie (ASEAN), ktoré bolo označené za „zdravotné dôvody“.

Pravdepodobne najpozoruhodnejšou udalosťou Čchinovho krátkeho pôsobenia boli júnové rozhovory s ministrom zahraničných vecí USA Antonym Blinkenom, ktorý sa stal najvyšším americkým predstaviteľom, ktorý navštívil Peking od nástupu prezidenta Joea Bidena do funkcie v roku 2021. Obe strany však neoznámili, že by výsledkom rozhovorov bol nejaký zásadný prelom.

Blinkenovu návštevu čoskoro podkopali Bidenove komentáre, ktorý len niekoľko dní po návrate amerického diplomata z cesty označil čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga za „diktátora“. Čína vyjadrila „silnú nespokojnosť a nesúhlas“ s Bidenovými poznámkami a označila ich za „očividnú politickú provokáciu“.

Čchin bol 30. decembra 2022 povýšený do funkcie ministra zahraničných vecí, pričom približne 18 mesiacov pôsobil ako čínsky veľvyslanec vo Washingtone. Nahradil veterána diplomacie Wanga, ktorý viedol čínske ministerstvo zahraničných vecí od roku 2013.

V tom čase Wang prevzal ďalšiu vysokú diplomatickú funkciu ako riaditeľ Úradu komisie pre zahraničné veci Ústredného výboru komunistickej strany. Zatiaľ nie je jasné, či si Wang popri funkcii ministra zahraničných vecí ponechá aj túto funkciu.

Bývalý čínsky prezident Chu Ťin-tchao, ktorý je považovaný za ťažkého globalistu, bol v októbri neočakávane vyvedený zo zatvárajúcej ceremónie zjazdu vládnucej Komunistickej strany Číny.

Čínski vlastenci bojujú za oslobodenie svojej krajiny od vlády Chazarskej mafie. Výsledky tohto boja by mali byť jasné na zasadnutí najvyššieho vedenia Komunistickej strany Číny, ktoré sa koná raz za päť rokov.“ Uvidol vlani na adresu čistiek v čínskom vedení bývalý šéf ázijsko-pacifickej mutácie ekonomického časopisu Forbes a v súčasnosti hovorca Spoločnosti Bieleho draka Benjamin Fulford.

Zdroj: hnonline.sk / rt.com / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d