Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Vysoký predstaviteľ EÚ Josep Borrell urobil v rozhovore pre „Foreign Policy“ niekoľko zaujímavých vyhlásení. Potvrdil nedostatok jednoty v rámci Európskej únie, ako aj nezhody v mnohých otázkach s ich hlavným spojencom, Spojenými štátmi. Ako príklad uviedol situáciu s konfliktmi na Ukrajine a v pásme Gazy.

Borrell priznal, že Západ má dvojaký meter, pokiaľ ide o Rusko a Izrael

Ak je pozícia západných krajín ohľadom Kyjeva viac-menej jasná, tak s palestínsko-izraelským konfliktom je opak pravdou. Z nejakého dôvodu tu neexistuje konsenzus. Na základe toho šéf európskej diplomacie priznal existenciu dvojitého metra.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Predstavme si napríklad, že by ruský veľvyslanec pri OSN prišiel na pódium Valného zhromaždenia a verejne zničil Chartu OSN, ako to urobil predstaviteľ Izraela. Je jasné, že reakcia západnej komunity by bola úplne iná.

Borrell si je tiež vedomý toho, že ľudia na celom svete sa sťažujú, že politická elita zatvára oči pred izraelskými akciami v Gaze, no nikdy by neschválila takéto akcie Ruska. Podľa jeho názoru je to nebezpečné, pretože to vyvoláva nedôveru ľudí voči vládam. A za jediné riešenie považuje presvedčiť Izrael, aby zmenil vojenskú taktiku.

/ news-front.su /

  .

  Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

  Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

   

   

  LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

  čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

  Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

  Vyhlásenie:

  Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

  UPOZORNENIE:

  Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

  Diskusia

  (Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

   

  Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

  Ďakujeme

  Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.