Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Cintula sa mu po prezidentských voľbách priamo v budove parlamentu vyhrážal nabrúseným nožíkom a nazýval ho smerohlasákom.

Predseda slovenskej vlády SR Robert Fico bol v stredu 15. mája 2024 počas výjazdového rokovania vlády v Handlovej postrelený zradikalizovaným priaznivcom prezidentky SR Zuzany Čaputovej, Ivana Korčoka a súčasnej opozície, ktorí spoločne s médiami, mimovládkami a umelcami hecovali voči nemu celú slovenskú spoločnosť a rozpútali obrovskú vlnu nenávisti.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Predseda Jednoty dôchodcov Slovenska Michal Kotian sa po prezidentských voľbách dva krát dostal do nepríjemnej tesnej blízkosti atentátnika Juraja Cintulu, ktorý v stredu 15.5. viackrát postrelil predsedu vlády Roberta Fica. Dokonca sa mu dvakrát vyhrážal.

K prvému nepríjemnému stretnutiu s Cintulom došlo v apríli počas protestu pred parlamentom, ktorý organizovala parlamentná opozícia a mimovládne organizácie. Cintula oslovil okoloidúceho Kotiana ako „smerohlasáka“ a vyzval ho nech si dáva na seba pozor.

K druhému ešte nepríjemnejšiemu stretnutiu s atentátnikom došlo asi týždeň potom a to priamo v budove NR SR pri informačnom pulte, pri ktorom sa musí registrovať každá návšteva. Počas toho ako sa predseda JDS Kotian registroval, stál Cintula v rohu pri telefóne, pričom sa hlasno na neho osopil.

„Čo zas ideš bonzovať ty smerohlasák?“ vykríkol Cintula a dodal desivo znejúcu vyhrážku „ja mám celkom nabrúsený nožík“. V tom momente bol Kotian od neho vzdialený približne dva metre. V tejto chvíli nie je jasné či Juraj Cintula nakoniec navštívil NR SR a ak áno, ktorý poslanec ho prijal ako svoju návštevu.

Predseda Jednoty dôchodcov Slovenska, najväčšej organizácie zastupujúcej dôchodcov na Slovensku upozorňuje na narastajúce množstvo urážok a vyhrážok, ktoré zaznamenal po prezidentských voľbách. Útoky smerujú aj voči jeho rodine.

„Môjmu synovi prišiel dokonca domov výhražný list, v ktorom bolo napísané, že vedia kde býva,“ hovorí Kotian, ktorý nerozumie prečo je terčom vyhrážok, keď len bojuje za lepšie postavenie dôchodcov na Slovensku .

Jednota dôchodcov Slovenska tvrdo odsúdila stredajší útok na premiéra Roberta Fica, vyjadrila mu plnú podporu a želanie skorého zlepšenia zdravotného stavu.


Zdroj: hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.