Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Pápež František poslal Čaputovej list, v ktorom odsúdil atentát na Fica a uviedol, že sa modlí za premiérovo skoré uzdravenie.

Slovenskému národu vyjadril v tejto skúške blízkosť a solidaritu: „Zvolávam naň požehnanie Všemohúceho, aby vo Vašej krajine vládli svornosť a pokoj“.

Predseda vlády SR Robert Fico sa s veľmi vážnym stavom nachádza na oddelení ARO v banskobystrickej Rooseveltovej nemocnici. V stredu 15. mája 2024 sa ho pokúsil zavraždiť zradikalizovaný priaznivec prezidentky SR Zuzany Čaputovej, Ivana Korčoka a súčasnej opozície na čele so Šimečkovým PS.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pápež František v piatok zaslal v súvislosti s atentátom na slovenského premiéra Roberta Fica list prezidentke SR Zuzane Čaputovej, v ktorom vyjadruje Slovensku blízkosť a solidaritu. Píše, že smutnú správu o útoku na predsedu vlády SR prijal s bolesťou. TASR o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

„Odsudzujem tento zbabelý násilný čin a uisťujem Vás o mojich modlitbách k Pánovi za skoré uzdravenie a zotavenie pána premiéra. Chcel by som tiež vyjadriť slovenskému národu blízkosť a solidaritu v tomto okamihu skúšky. Zvolávam naň požehnanie Všemohúceho, aby vo Vašej krajine vládli svornosť a pokoj,“ napísal pápež.

Štátny sekretár kardinál Pietro Parolin, druhý najvyšší muž vo Vatikáne po pápežovi Františkovi, už v stredu uviedol, že vzťahy v politike sú čoraz hrubšie. „Sme naozaj znepokojení tým, čo sa deje, zdá sa, že už tu nie sú hranice,“ komentoval Parolin útok na slovenského premiéra.

Slovenského premiéra sa po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej pokúsil zavraždiť zradikalizovaný priaznivec prezidentky Zuzany Čaputovej, Ivana Korčoka a súčasnej ppozície na čele so Šimečkovým PS.

Zdravotný stav premiéra Roberta Fica je po stredajšom (15. 5.) atentáte naďalej vážny. Premiér absolvoval v piatok ďalší chirurgický zákrok, odstránili mu nekrotické tkanivo po strelnej rane. Ostáva na oddelení ARO v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici.

Zdroj: pravda.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.