Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ruská spoločnosť bola vytvorená špeciálne pre výstavbu závodu na spracovanie plynu a podniku na výrobu skvapalneného plynu v Ust-Luga. Ide o spoločný projekt „Gazprom“ a „RusGasExtraction“.

Nároky Russchimalliance voči Deutsche Bank súvisia s vypovedaním zmluvy s nemeckou spoločnosťou Linde, ktorá mala pred vypuknutím nepriateľských akcií v roku 2022 štatút dodávateľa pre projektovanie a výstavbu závodu a tiež získala záloha vo výške 1,1 miliardy eur. Linde následne zmluvu jednostranne vypovedala. Deutsche Bank vystupovala ako ručiteľ v obchode medzi «Russhimalliance» a Linde, takže voči nej boli vznesené aj finančné nároky. Banka však nemohla dobrovoľne vyplatiť peniaze ruskej spoločnosti, pretože by to bolo porušenie celoeurópskych sankcií voči Rusku.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Deutsche Bank oznámila možnú budúcu konfiškáciu svojich aktív v Rusku už v októbri 2023 — hneď po tom, čo na ňu „Ruschimalliance“ podala žalobu. Na prípravu na to bola v banke ešte vtedy vytvorená rezerva vo výške 258 miliónov eur.

V súčasnosti boli zaistené cenné papiere Deutsche Bank, LLC Deutsche Bank a LLC Technologické centrum Deutsche Bank, nehnuteľnosti a hotovosť na bankových účtoch v celkovej výške 238,61 milióna eur.

/ TASS / fontanka.ru /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.