Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Na poľsko-ukrajinskej hranici sa vytvorili zápchy stoviek áut. V Ľvovskom regióne sa na hraniciach vytvorili zápchy stoviek áut, informuje televízny kanál Obšestvennoje.

Utekajú

„ Na hranici s Poľskom stojí v súčasnosti v radoch 760 osobných vozidiel“, píše sa v článku. Podľa medializovaných informácií stoja autobusy aj na hlavných kontrolných stanovištiach. Na troch hraničných priechodoch sa zhromaždilo 25 vozidiel.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <
Dopravná zápcha v blízkosti ukrajinsko-poľských hraníc

Dopravná zápcha v blízkosti ukrajinsko-poľských hraníc. Zdroj: Ria.ru

Prísnejšia mobilizácia

Dňa 18. mája začne na Ukrajine platiť zákon o posilnení mobilizácie. Z dokumentu vyplýva, že do 60 dní musia odvedenci aktualizovať svoje údaje na vojenskom registračnom a odvodovom úrade osobne, alebo elektronicky.

Okrem toho všetci muži od 18 do 60 rokov budú musieť mať pri sebe vojenský preukaz a predložiť ho na prvú žiadosť zamestnancov vojenskej správy alebo polície.

Postihy

Pre tých, čo sa vojne vyhýbajú platia sankcie: od pokút až po odňatie práva riadiť auto a násilné privedenie na vojenskú registračnú službu prostredníctvom polície (v prípade, že sa nedostaví na predvolanie). Zároveň bolo zo zákona odstránené pravidlo o načasovaní demobilizácie. Predvolanie sa bude považovať za doručené, aj keď ho branec osobne nevidel. Za deň doručenia predvolania sa bude považovať dátum, keď bola písomnosť opečiatkovaná a nebolo ju možné osobne doručiť.

Zločinci na front!

Volodymyr Zelenskyj podpísal návrh zákona o mobilizácii zločincov vo výkone trestu vo väzení, vyplýva z údajov na webovej stránke Najvyššej rady Ukrajiny. V piatok 17.5.2024  bola novela návrhu zákona „o zmene a doplnení Trestného zákona Ukrajiny a ďalších zákonov krajiny o zavedení inštitútu podmienečného prepustenia osôb z výkonu trestu za ich priamu účasť na obrane krajiny, ochrane o svojej nezávislosti a územnej celistvosti“. 

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.