Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

EÚ zakázala vysielanie RIA Novosti, Izvestija a Rossijskaja gazeta. Európska únia zakázala štyrom médiám, vrátane RIA Novosti, vykonávať na svojom území akékoľvek aktivity súvisiace s televíznym a rozhlasovým vysielaním, vyplýva z vyhlásenia Rady EÚ.

Zákaz

„Rada EÚ rozhodla o pozastavení vysielania štyroch médií v Európskej únii, ktoré šíria a podporujú ruskú propagandu a agresiu proti Ukrajine: Hlas Európy, RIA Novosti, Izvestija a Rossijskaja Gazeta,“ píše sa v dokumente. Toto rozhodnutie však  nebráni médiám a ich zamestnancom vykonávať v EÚ iné ako vysielacie činnosti, ako je výskum, či  rozhovor. Rozhodnutie nadobudne právoplatnosť 18. mája.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Rusko sľubuje odplatu

Moskva varovala, že ak sa obmedzí vysielanie ruských médií a práca novinárov, voči Západu zareaguje bleskovo a mimoriadne bolestivo. Podľa hovorkyne ministerstva zahraničných vecí Marie Zacharovovej, ak čo i len jedno ruské médium bude podrobené neprimeraným obmedzeniam, odrazí sa to na západných novinároch v Rusku.

Ide o vojnu…

Rozhodnutie Rady EÚ komentoval aj prvý podpredseda Výboru Štátnej dumy pre medzinárodné záležitosti Alexej Čepa. „Prebieha hybridná vojna, vrátane informačnej vojny a oni chápu, že túto vojnu prehrávajú. Prirodzene, zapnú všetky páky, uvedomujúc si, že hovoríte pravdu, oni sa pravdy boja. Preto prijímajú všetky opatrenia, aby nám v tejto vojne spôsobili maximálne škody,“ povedal pre RIA Novosti Alexej Čepa.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.