Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ráno 10. decembra bol zo svojho prechodného bydliska na juhu Francúzska skupinou „žandárov“ odvedený Jean-Bernard Fourtillan, francúzsky univerzitný profesor na dôchodku.

Známy je svojimi silnými výhradami proti vakcínam na COVID-19, ako sú napríklad aj tie, ktoré sa momentálne distribuujú po celej Európe.

Profesor bol násilne umiestnený na samotku v psychiatrickej liečebni v Uzès. Vzali mu mobilné telefóny a v čase písania tohto článku mu nebolo dovolené komunikovať s vonkajším svetom.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Príkaz na jeho internovanie vydal zrejme miestny „prefekt“, oficiálny predstaviteľ francúzskej exekutívy.

Zneužívanie psychiatrie zaviedli už komunisti v Sovietskom zväze

Systematické využívanie psychiatrických liečební na umlčiavanie či trestanie politických odporcov sa stalo rozšírené za komunizmu, pričom začalo krátko po boľševickej revolúcii v Rusku roku 1917.

Metóda vyvinutá za Stalina a potom šírená ako protiklad „socialistického raja“, sa začala považovať za príznak duševného ochorenia.

Podľa trestného zákonníka Sovietskeho zväzu (ZSSR) z roku 1966 sa potláčanie disidentov otvorene zameriavalo na tých, ktorí „šírili falošnú propagandu, hanobiacu sovietsky štát a jeho spoločenský systém“.

Fourtillan, dlhodobý kritik vakcín, využívajúcich nebezpečné adjuvansy ako je hliník (11 povinných vakcín pre novorodencov vo Francúzsku obsahuje 17-násobok maximálnej dávky hliníka, definovanej Svetovou zdravotníckou organizáciou ako toxickú) bol hlasom počas krízy ochorenia COVID-19.

Poskytuje „alternatívne“ vysvetlenia a varovania ohľadom objavenia sa vírusu SARS-CoV-2 a RNA vakcín, fungujúcich na základe injekčného podania kúskov vírusového odkazu RNA s nanolipidmi, s cieľom spôsobiť, aby ľudské bunky začali vytvárať vírusové častice a tým vyvolať imunologickú reakciu.

Tvrdenia profesora, ktoré francúzskym úradom najviac vadili

Konkrétne Fourtillan obvinil francúzsky Pasteurov inštitút, súkromnú neziskovú nadáciu, špecializujúcu sa na biológiu, mikroorganizmy, nákazlivé choroby a vakcináciu z toho, že vírus SARS-CoV-2 niekoľko desaťročí „vyrábala“.

Ďalej ich obviňoval, že sa zúčastnili sa na „úniku“ vírusu z wuchanského laboratória P4 – bez vedomia vedenia čínskeho laboratória – ktoré bolo vytvorené na základe dohody medzi Francúzskom a Čínou, podpísanej v roku 2004.

Vzťahy medzi Francúzskom a Čínou ohľadom projektu rokmi ochladli, pretože Čína uprednostňovala vlastné záujmy, no v roku 2017 sa na oficiálnom otvorení Laboratória P4 Wuchanského virologického inštitútu zúčastnili vtedajší minister vnútra Bernard Cazeneuve, spolu s Yvesom Lévym, spolupredsedom riadiaceho výboru.

Lévy je manžel Agnès Buzynovej, ktorá bola v čase prepuknutie krízy ochorenia COVID-19 francúzskou ministerkou zdravotníctva. Bola tiež zodpovedná za podpísanie nariadenia, zakazujúceho voľný predaj hydroxychlorochínu vo Francúzsku v januári 2020.

Je obvinenie Jeana-Bernarda Fourtillana oprávnené?

Aj keď Pasteurov inštitút verbálne oznámil, že bude Fourtillana kvôli obvineniu žalovať, v tomto smere nie je na obzore žiadne súdne konanie a v skutočnosti sám Fourtillan potom podal sťažnosť proti hovorcovi Inštitútu „pre urážku na cti a lži, ktoré sú zaujaté proti národom sveta“.

Fourtillan sám povedal, že dúfa v to, že mu súdne konanie umožní predložiť zozbierané dôkazy a že sa v skutočnosti nevie dočkať, kedy bude môcť o daných témach hovoriť.

Teraz je bohužiaľ na psychiatrii a možnosť, že k tomuto dôjde – v záujme odhalenia pravdy – sa začína vzďaľovať.

Rúško tajomstva okolo pôvodu nového koronavírusu

Medzi dokumentmi, ktoré Fourtillan analyzoval a zverejnil, sú patenty na SARS-CoV-1, obsahujúce časti genómu parazita malárie, z roku 2003 (anglický preklad rozhovoru, kde o tom profesor hovorí, nájdete TU).

Uvedené patenty používali rôzne laboratória na vývoj vakcín.

V roku 2011 podal Pasteurov inštitút ďalšiu žiadosť o udelenie patentu na „SARS-CoV-2“, ktorý bol podľa Fourtillana identický s predošlým. Došlo k tomu vraj preto, lebo komerčné využívanie prvého patentu začalo v roku 2003 a expirovalo by o 20 rokov neskôr, v roku 2023.

Podľa Fourtillana boli k vírusu pridané štyri sekvencie vírusu HIV – zodpovedného za ochorenie AIDS – kvôli vytváraniu ďalších vakcín.

S touto myšlienkou prišiel vlani v apríli vo Francúzsku aj profesor Luc Montagnier, ktorý v roku 2008 získal Nobelovu cenu za to, že v roku 1983 objavil vírus HIV, spolu s ďalšou francúzskou vedkyňou Françoise Barréovou-Sinoussiovou.

Vlani v apríli Montagnier vyhlásil, že vírus SARS-CoV-2 je dôsledkom ľudskej manipulácie.

Dostalo sa mu zosmiešňovania zo strany mainstreamových médií, no v auguste dospel k rovnakému záveru aj taliansky mikrobiológ. Profesor Joseph Tritto vydal knihu, v ktorej nazýva wuchanský vírus „chimérou“.

Montagnier, ktorý spolupracoval s matematikom, opísal svoje zistenia pomocou analógie.

Predstavte si koronavírus ako skladačku „puzzle“ s 3000 kusmi a potom sa zamyslite nad ďalšími 9000-kusovými puzzle, predstavujúcimi HIV-1, HIV-2 a SIV (ďalší retrovírus, ktorý má blízko k AIDS, no zacieľuje sa na opice).

Keby sa mali vedľa seba v 30 000-ovom puzzle ocitnúť tri kusy pochádzajúce z každého z týchto menších puzzle, bola by pravdepodobnosť toho, že sa tak stane prirodzene, nulová. Podľa Montagniera je toto analogické prítomnosti častíc sekvencie HIV v SARS-CoV-2.

Podľa Fourtillana je súčasný vírus, spôsobujúci ochorenie COVID-19, umelý. Fourtillan – ako aj ďalší výskumníci, skúmajúci súčasnú krízu – toto považujú na neodškriepiteľný dôkaz toho, že pandémia COVID-19 bola plánovaná.

Je presvedčený, že žiadosť o udelenie patentu z 13. októbra 2015 bola podaná na test ochorenia COVID-19; po čom v roku 2017 nasledovala celosvetová komercializácia za ohromujúcich 10 miliárd dolárov.

Tieto tvrdenia sú spochybňované na základe toho, že odkaz na patent z roku 2015 je iba časťou neskoršieho patentu z mája 2020, podaného istým Richardom A. Rothschildom (áno, Rothschildom).

Ten bol však citovaný ako súvisiaci s druhotnou diagnózou COVID-19, vyzdvihujúc pôvodný patent, akoby bol pre konkrétny prípad ochorenia COVID-19.

Kto má pravdu?

Úprimné verejné posúdenie a diskusia by rozohnali akékoľvek zmätky či omyl, či už dobrovoľný alebo nie, no s Fourtillanom sa teraz zaobchádza ako by bol nebezpečný a zároveň šialený.

Fourtillan si získal širokú publicitu, keď sa vo Francúzsku stal virálnym nedávny film Pierra Barnériasa Hold-Up,ktorý dal priestor kritikom oficiálneho naratívu. Vo filme Fourtillan vyjadril svoju obavu, že kríza ochorenia COVID-19 bola vyfabrikovaná a že sa využíva na vnucovanie nebezpečnej vakcíny svetovej populácii.

Sám Fourtillan patentové postupy dobre pozná, ako dokazuje jeho resumé, keďže osobne podal asi 400 patentov v odbore medicíny.

Francúzske internetové médium France Soirho opísalo nasledovne:

„Jean-Bernard FOURTILLAN, PhD., chemický inžinier, farmaceut, nemocničný farmaceut, profesor terapeutickej chémie a farmakokinetiky na fakulte Medicíny a farmakológie na Univerzite v Poitiers, odborný farmakológ a toxikológ, špecializujúci sa na farmakokinetiku.“

Fourtillanova vynútená internácia sa nijako nezmienila o polemike kvôli ochoreniu COVID-19, ktorá dosiaľ neviedla k žiadnym právnym krokom.

Namiesto toho je oficiálne spájaná so súdnym sporom, ktorý bol proti nemu zahájený pre nelegálny výkon medicíny kvôli jeho práci na hormonálnej náplasti na neurodegeneratívne ochorenia ako sú Parkinsonova a Alzheimerova choroba a ďalšie, postihujúce pohyblivosť, rovnováhu a pamäť, ako aj proti poruchám spánku.

Jeho teória je, že znečistenie, adjuvansy ako hliník vo vakcínach a elektromagnetické pôsobenie, ničia kvôli nedostatku hormónov tmavú hmotu v mozgu. On na kompenzáciu poškodenia u 402 dospelých vrátane seba otestoval – úspešne, ako tvrdí – hormonálnu náplasť valentonínu a 6-metoxy-harmalanu (hormónov spánku a bdelosti).

Títo pacienti postup akceptovali na vlastnú výhradnú zodpovednosť a boli varovaní, že náplasť nie je liek, ale „technická vzorka, ktorá nie je určená na použitie ľuďmi“.

Procedúra pritom stojí len zlomok ceny novovyvinutých liekov na tieto stavy.

Fourtillon mal dobrý vzťah so sudkyňou, ktorá viedla predbežné vyšetrovanie prípadu, s Brigitte Jolivetovou z Poitiers. Zdalo sa, že ju jeho argumenty počas prvých výsluchov koncom roka 2019 presvedčili a prípad napredoval normálne.

Podozrivý priebeh zatýkania profesora

Minulý mesiac Fourtillana, ktorý so svojou manželkou pobýval na juhu Francúzska, navštívili štyria žandári z Marseille, ktorí vstúpili do jeho prenajatej chaty a vypýtali si jeho počítače.

Hoci nemali povolenie na prehliadku, Fourtillon im ich vydal, povediac, že nemá čo skrývať a že, naopak, túži dať posúdiť svoje dokumenty a metódy.

Videl, ako odchádzajúci žandári podali jeho počítače nejakému mužovi v civile v neďalekom aute.

O pár dní nato mu náhle úrad, ktorého totožnosť mu neprezradili, zablokoval bankové účty a kreditné karty. Zablokované boli aj jeho penzie.

Na 4. decembra bol Fourtillan predvolaný do Paríža na výsluch v súdnom spore, týkajúcom jeho „liečenia“ valentonínom. Nešiel tam, odvolávajúc sa na skutočnosť, že si teraz nemá ako kúpiť lístok na vlak do francúzskeho hlavného mesta.

Tieto informácie poskytla stránke LifeSiteNews osoba, ktorá s Fourtillanom pracuje na webovej stránke verite-covid19.com (momentálne nefunkčná) a ktorá ho veľmi dobre pozná – natoľko, aby vyhlásila, že „určite nie je šialený“, keďže s ním nedávno trávila čas.

O šesť dní neskôr, vo štvrtok ráno, prišli žandári do Fourtillanovho domu znova a požiadali ho, aby šiel s nimi zodpovedať otázky ohľadom jeho odmietnutia prísť 4. decembra na výsluch do Paríža.

Fourtillan ochotne súhlasil.

Lenže od chvíle, ako odišiel z domu s príslušníkmi zákona, už nemohol komunikovať so svojou rodinou.

Jeden z jeho právnikov, Marc Fribourg – ktorý potom povedal, že Fourtillan je „konšpiračný teoretik“ – prezradil, že ho vzali do psychiatrickej liečebne Le Mas Careiron v Uzès a odvtedy ho tam držia.

Jeho ďalší právnik, ktorý predtým Fourtillana vychvaľoval za účinnosť jeho náplastí, dnes nebol dosiahnuteľný.

Aktualizácia: Profesor Fourtillan mal byť z psychiatrie medzičasom už prepustený a následne poskytol médiám rozhovor. Viac info (vo francúzčine) TU.

Zdroj: https://www.badatel.net/

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí. 

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar“

ďakujeme

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d