Slovanské Noviny

15. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Báječná Angelika vo filme získala od vyslanca perzského šacha nádobu ukrývajúce tajomné múmio. Že niečo také neexistuje? 

Ale existuje … Tajomný balzam vám vráti stratenú silu. Ktovie, ako to naozaj je  …

Mumio , alebo Mumijo 

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

(ľudovo tiež horská živica, slzy skál, slzy hôr a pod., Rusky мумиё, anglicky shilajit alebo silajit) je hutná, lepkavá hmota pripomínajúca decht s rozsahom farby od bielej po tmavo hnedú

 (druhá varianta je najrozšírenejšia). 

Získava sa v horských jaskyniach v strednej Ázii, (Kaukaz, Altaj, Tibetskej pohorie). 

V súčasnej dobe je za najlepšie a najkvalitnejšie považované mumio pochádzajúce z Kirgizska.  

Kde ho ručne ťažia špeciálne vyškolení zberači.

Dodnes nie je úplne uspokojivo preukázalo, či pôvod tejto látky je živočíšny či geologický pretože obsahuje veľa stôp vitamínov a aminokyselín. 

Český klub skeptikov Sizyfos uvádza, že podľa dnešného názoru , sú mumio organické pozostatky fauny a flóry, ktoré sa vzájomne v priebehu tisícročného prirodzeného procesu premiešali a spojili s anorganickými skalnými minerálmi a podľa iných autorov ide o mineralizované exkrementy horských hlodavcov.

Ďalej Český klub skeptikov Sizyfos uvádza, že „ako väčšina podobných, prírodných preparátov ‚, ktoré sú dnes dovážajú do SR  a ČR s bombastickou reklamou, nie sú preparáty z mumia , považované za liek, ale za potravinový doplnok. (wiki).

Údaje o ich liečivých vlastnostiach , nie sú celkom vierohodné a názory sa rozchádzajú ,  pretože neexistujú klinické štúdie, ktoré by takéto účinky preukazovali, alebo vyvracali ,  nehľadiac na to, že zloženie mumia , nie je štandardné a že extrakt z neho je vzhľadom k zriedkavosti mumia vysoko riedený.

Aj keď Vedecký výskum mumia  začal okolo roku 1950. 

Najďalej pokročila Čína, potom Spojené štáty americké, bývalý  Sovietsky zväz, Irán a India. Je zaujímavé, že zatiaľ čo naši predkovia prijali existenciu a účinky mumia ako fakt a využívali jeho skvelé vlastnosti, súčasná veda sa trápi stále jedinou otázkou – ako mumio vzniká?

Podľa starej legendy z Kirgizstanu sa kedysi odohral nasledujúci príbeh:

Bohatý chán Faridun cestoval so svojou družinou rozsiahlymi horskými oblasťami, aby tam lovil chutnú ázijskú zver. Lovci prenasledovali jelenicu, ktorú poranili dvomi šípmi. 

Napriek zraneniam ju stratili z dosahu. Nadchádzajúca noc sťažovala stopovanie čím ďalej, tým viac a tak sa lovci rozhodli, že budú pokračovať v stopovaní až po východe slnka. 

Po niekoľkých dňoch stopovania vystúpila stopa do vyšších oblastí regiónu až do veľkej horskej jaskyne. 

Lovci teda zapálili fakle a pustili sa do hľadania. Po nejakej dobe našli zranené zviera, ktoré si otieralo rany o akýsi zvláštny hnedočierny kameň a občas ho aj olízalo. 

Lovci sa divili ako rýchlo sa jelenica uzdravila napriek ťažkým zraneniam od šípov. Vyslali posla k chánovi, aby mu ihneď povedal, čo sa odohralo. Chán prikázal, aby lovci chytili zviera živé a priniesli aj kúsok onoho „hnedočierneho kameňa“. Lekári mocného chána potom preskúmali „mysteriózny kameň“ a traduje sa, že ním dokázali vyliečiť veľa ochorení. 

Následne boli dôkladne preskúmané hory, kameň bol vyťažený a ukrytý v klenotnici. Starými obchodnými cestami pozdĺž legendárnej hodvábnej cesty sa mumio dostalo po čase do prednej Ázie a do Grécka, kde sa jeho účinkami dôkladne zaoberal Aristoteles a neskôr aj jeho žiak Alexander Veľký. Z tohoto obdobia existuje i písomný záznam o skúmaní účinkoch mumia na ľuďoch a najrôznejších formách jeho aplikácie.

Nuž, ktovie ,ako to je ? 

Každopádne  starí filozofi  , ale  aj Angelika a jej okolie   v tom mali  jasno ….

zdroj: somslovan.sk

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí. 

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

ďakujeme

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d