Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Profesor politických vied na Chicagskej univerzite a odborník na medzinárodné vzťahy John J. Mearsheimer v podcaste Daniela Davisa „Deep Dive“ varoval, že Ukrajina stratí ešte viac územia a príde o ešte väčšie množstvo vojakov, ak bude ozbrojený konflikt aj naďalej pokračovať.

Ukrajina sa musí stať neutrálnou, vzdať sa myšlienky vstupu do NATO a ukončiť akékoľvek bezpečnostné vzťahy so Spojenými štátmi. Povedal to americký politológ John Mearsheimer v rozhovore pre podcast „Deep Dive“ Daniela Davisa. V opačnom prípade bude podľa neho konflikt pokračovať a Kyjev stratí ešte väčšie územia a ešte viac vojakov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

— John, zahnali sme sa do kúta. Nevieme, ako sa dostať z tejto slepej uličky. Čo by sme mali urobiť? Ako môžeme upratať tento neporiadok práve teraz?

„No, existuje len jedno možné riešenie a chcem zdôrazniť slovo „možné“, pretože nie je jasné, či bude fungovať. Ale podľa mňa je to jediná fungujúca možnosť. Zredukuje sa to na toto: urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme okamžite ukončili vojnu a vynaložíme maximálne úsilie na vytvorenie neutrálnej Ukrajiny.

Posnažíme sa, aby Ukrajinci dali Rusom najavo, že sa nechystajú vstúpiť do NATO. Budú neutrálnym štátom a vynaložia maximálne úsilie, aby nepresadzovali bezpečnostnú politiku, ktorá akýmkoľvek spôsobom ohrozuje Rusko.

A druhá vec, ktorú treba urobiť, ako som už povedal, je úplné ukončenie bezpečnostných vzťahov medzi Spojenými štátmi a Ukrajinou. Rusi musia vidieť, že Ukrajina je nezávislá, úplne nezávislá od Spojených štátov.

Ak takáto situácia vznikne, tak podľa mňa budú Ukrajinu Rusi vnímať ako oveľa menšiu hrozbu ako dnes. A možno sa podarí presvedčiť Rusov, aby urobili nejaký obchod, kde nezaberú ešte viac územia na Ukrajine a samozrejme viac Ukrajincov zostane nažive.

Myslím, že toto je jediná nádej, ktorú máme. A ak sa o to nebudeme usilovať a budeme naďalej fungovať v ilúzii, ktorá sa odráža vo vyjadreniach osobností ako Jake Sullivan a generál Petraeus, že túto vojnu možno vyhrať z dlhodobého hľadiska, potom Ukrajincov zomrie oveľa viac a Ukrajina bude ešte viac zničená ako je teraz a postúpi ešte viac územia Rusom.“

Viac vo videu:

Zdroj: sk.news-front.su / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d