Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Voda, ktorá pochádza z chladnej, temnej kolísky panenského lesa, dozrieva, keď pomaly stúpa z hlbín. Na svojej ceste nahor zbiera stopové prvky a minerály. Až keď bude voda zrelá a nie skôr, vynorí sa z útrob Zeme v podobe prameňa.

Na rozdiel od filtračného prameňa sa teplota vody v tomto prameni pohybuje okolo +4 °C (+39,2 °F). Tu, v chladnom rozptýlenom svetle lesa, voda začína svoj dlhý životodarný cyklus ako iskrivý, živý, priesvitný prúd, ktorý bublá, zurčí, víri a otáča sa, keď si razí cestu do údolia.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Voda si svojím prirodzeným, samochladiacim, špirálovitým, kľukatým pohybom dokáže udržať svoju životnú vnútornú energiu, zdravie a čistotu. Pôsobí teda ako transportér všetkých základných minerálov, stopových prvkov a iných jemných energií do okolia. Prirodzene tečúca voda má tendenciu tiecť v tme alebo rozptýlenom svetle lesa, čím sa vyhýba škodlivému priamemu slnečnému žiareniu. Za týchto podmienok sa tok aj pri vylievaní bystrín len občas vyleje z brehov. Vďaka správnemu prirodzenému pohybu vody čím rýchlejšie prúdi, tým má vyššiu priepustnosť a čistiacu schopnosť a tým hlbšie prehlbuje svoje koryto. Je to spôsobené tvorbou pozdĺžnych špirálových vírov, ktoré sa striedajú v smere a proti smeru hodinových ručičiek pozdĺž centrálnej osi prúdenia, ktoré neustále ochladzujú a znovu ochladzujú vodu, udržujúc jej normálnu teplotu, čo vedie k rýchlejšiemu, laminárnejšiemu špirálovému prúdeniu.

Na ochranu pred škodlivými účinkami prebytočného tepla je voda chránená pred slnkom previsnutou vegetáciou, pretože s pribúdajúcim teplom a svetlom začína strácať svoju vitalitu a zdravie, svoju schopnosť oživovať prostredie, ktorým prechádza. Postupom času sa rieka rozšíri, voda sa zakalí, s otepľovaním sa zvýši obsah jemného sedimentu a bahna a jej tok sa spomalí. Aj tento zákal však zohráva dôležitú úlohu, pretože chráni hlbšie vrstvy vody pred výhrevnými účinkami slnka. V hustejšom stave si chladnejšie spodné vrstvy zachovávajú schopnosť vytláčať väčšie sedimenty (kamienky, štrk atď.) zo stredu vodného toku. Týmto spôsobom sa riziko záplav zníži na minimum. Špirálový vírový pohyb spomínaný vyššie, ktorý nakoniec viedol Viktora Schaubergera k formulovaniu svojej teórie „IMPLÓZIE“, vytvára podmienky, pri ktorých je brzdená tvorba škodlivých baktérií a voda zostáva bez chorôb…

Z materiálov Viktora Schaubergera

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

možno ste nepostrehli