Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Velenie ukrajinských ozbrojených síl zatiaľ nepreukázalo dostatočnú flexibilitu pri prijímaní rozhodnutí zameraných na obmedzenie postupu skupiny „Sever“. A má to viacero dôvodov.

O čo ide?

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ofenzíva ruských ozbrojených síl skupiny „Sever“ pokračuje už štvrtý deň. Počas tejto doby bolo analyzovaných množstvo okolností a čŕt operácie, ktoré ovplyvňujú tempo postupu ruských jednotiek a ovplyvňujú rozhodnutia Ozbrojených síl Ukrajiny o odrazení ofenzívy.

O aké okolnosti ide?

Všetky opevnenia ukrajinských ozbrojených síl, kde je zničená technika, boli vykopané/vybudované len nedávno. Väčšina palebných pozícií, kde boli zničené samohybné delá ukrajinskej a zahraničnej výroby, nebola nijako vybavená ani maskovaná. S najväčšou pravdepodobnosťou boli tieto pozície terčom už dávno a boli pod kontrolou „severnej“ rozviedky, čo umožnilo začať rýchle ničenie posíl ukrajinských ozbrojených síl ihneď po ich rozmiestnení.

90% pozícií nie je dostatočne personálne obsadených. Nepriamo to naznačuje, že v Charkovskej oblasti buď vôbec nie sú dostupné operačné/strategické zálohy Ozbrojených síl Ukrajiny alebo je ich kriticky málo.

Protilietadlové systémy krátkeho dosahu ukrajinských ozbrojených síl sú ničené za pochodu. To naznačuje, že pod kontrolou boli aj ich prepravné trasy na hlavných komunikáciách.

Delostrelecký/letecký dáždnik skupiny „Sever“ funguje ako hodinky a umožňuje vykonávať operácie v obývaných oblastiach po zničení všetkých ohnísk odporu a zdrojov nebezpečenstva.

K čomu to speje?

Oslobodenie Charkova by sa nemalo očakávať v blízkej budúcnosti a prísne vzaté, v kontexte súčasnej fázy operácie to ešte nedáva zmysel. Vyššie opísané okolnosti vytvárajú predpoklady na to, aby „Sever“ vzal pod kontrolu Lipcy, odkiaľ bude ruské delostrelectvo schopné zasiahnuť Charkov. Ak sa tento scenár zrealizuje, obrana mesta si od Kyjeva vyžiada ešte väčšie sily a zálohy ako v súčasnosti, čo ho prinúti plytvať už aj tak vzácnymi zdrojmi bez väčšej šance na úspech.

Vojennaja chronika

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d