Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Příběh Putinovy děvky alebo Nela Lisková o svojom životnom príbehu a nacifikácii českej spoločnosti probanderovským režimom Petra Fialu

Riaditeľka institutu Ochrana práv občanů a občianska aktivistka Nela Lisková, ktorá svojho času pôsobila na Donbase, čelí kvôli svojim aktivitám a prezentovaniu politických názorov prenasledovaniu zo strany štátu. Viac o tom prehovorila v rozhovore pre český portál Paralelně.

Nela Lisková vydala svůj příběh knižně a dorazila do studia Paralelně nejen představit svojí první knihu, ale také popovídat o svých plánech. Jak probíhalo soudní řízení, při které byla nespravedlivě odsouzena. Spravedlnost má zavázané obě oči a my jsme svědky procesů jako byly ty v padesátých letech. To vše se děje pod rouškou demokracie.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Viac vo videu:

Ve své knize popisuje osobní zkušenosti z prostředí české i zahraniční politické scény. Barvitě a detailně líčí svůj život v oblastech bojových linií v Donbasu, dále jak probíhala její spolupráce s vládou Doněcké lidové republiky a jak jí její politické aktivity změnily a ovlivňují život. V důsledku jejich politických názorů a konzistentních postojů čelí politické, policejní a soudní mafii. Prochází si řadou politických soudních procesů, zejména na objednávku neoliberálních Pirátů, ale taky ze strany KDU-ČSL za to, že se veřejně vyjadřuje proti válce, terorismu, nacismu a fašismu. Jak nejen tyto záležitosti ovlivnily její život a život celé její rodiny se v této knize, která je z větší části autobiografií autorky rovněž můžete dozvědět.

Autorka popisuje s velkým nadhledem svůj nekonvenční život plný nejrůznějších zvratů a situací, které by běžný člověk nejenže nezažil, ale především těžko ustál. Nela Lisková přesto nebo právě proto napsala svou knihu, jakožto memento a inspiraci pro současné i budoucí generace s přáním dodat jim sílu, nadhled a důvěru v sebe, která je nezbytná pro překonávání nejrůznějších životních situací.

Její knihu můžete koupit pouze ZDE.


Zdroj: paralelne.cz / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d