Slovanské Noviny

15. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Šungit je jedným z najstarších minerálov s obsahom uhlíka na planéte, ktorý sa stáročia využíva na zlepšenie zdravia. Relatívne nedávno bola objavená forma uhlíka, do ktorej vedci a lekári vkladajú veľké nádeje: duté sférické molekuly – fullerény, ktoré obsahuje minerál šungit.

Veľkosť molekuly fullerénu obsiahnutého v šungite je 1 nm. Je to trikrát menej ako má DNA a stokrát menej, ako má vírus. Molekula fullerénu prechádza cez bunkovú membránu bez jej poškodenia. Možno to vysvetľuje liečivé vlastnosti šungitu.

Známym účinkom šungitu je neutralizácia baktérií E. coli a ďalších škodlivých baktérií a pritom nemá vplyv na takzvané dobré baktérie. Namáčanie pokožky v šungitovej vode niekoľkokrát denne spomaľuje vývoj niektorých foriem psoriázy, čo spôsobuje, že ochorenie prebehne takmer nepostrehnuteľne a prakticky nespôsobuje problémy.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pri pravidelnom používaní šungitovej vody pri rannom umývaní tváre (neutiera sa, ale nechá sa prirodzene vyschnúť) sa pokožka stáva pružnejšou a po niekoľkých dňoch zmiznú malé poškodenia a akné. Opláchnutie vlasov šungitovou vodou posilňuje vlasy a po niekoľkonásobnom použití sa výrazne znižuje vypadávanie vlasov. Skúsenosti s používaním šungitovej vody ukazujú, že mnohým ľudom sa prekvapujúco rýchlo normalizovalo trávenie. Šungitová voda odstraňuje toxíny a jedovaté látky z organizmu.

shungit

V priebehu vedeckých experimentov v Rusku sa zistilo, že u čiernohnedých líšok, ktorým sa podávala na pitie šungitová voda, sa zvýšila plodnosť o jednu pätinu. Tiež sa zlepšila hustota a lesk srsti zvierat aj u psov a mačiek. Počas výskumov v Estónsku, keď sa kravám podávala na pitie iba šungitová voda, sa zvýšil obsah tuku v mlieku o 0,5 %.

Nedávny výskum potvrdil, že kombinovaný účinok fullerénu a olivového oleja predĺžil život laboratórnych potkanov približne o dvojnásobok. Výskum bol publikovaný v časopise Biomaterials. Študovanou látkou bol olivový olej s fullerénom, 50 mikrogramov fullerénu C60 s čistotou 99,98 % v desiatich mililitroch panenského olivového oleja virgin. Experimentálnymi zvieratami boli potkany Wistar.

Desaťmesačné potkany dostali v priebehu jedného týždňa každý deň 1 mililiter oleja, následne jedenkrát týždenne do konca nasledujúceho mesiaca a potom do sedemnásteho mesiaca jedenkrát každé dva týždne.

Rôznym skupinám zvierat bol podávaný buď čistý olivový olej, alebo olivový olej s fullerénmi, alebo dodatočné množstvo vody namiesto oleja do sedemnásteho mesiaca života zvierat. Do 38 týždňa uhynuli všetky potkany, ktoré nedostávali olivový olej. Živé zostali 2/3 zvierat, ktoré dostávali olivový olej a všetky zvieratá, ktoré dostávali olivový olej s fullerénmi.

Prvé potkany, ktoré užívali olivový olej s fullerénmi začali hynúť až v šesťdesiatom mesiaci života, keď už boli uhynuté posledné potkany užívajúce čistý olivový olej. Úmrtie všetkých z tejto skupiny nastalo v jednom polroku a neboli zaznamenané žiadne príznaky ochorenia.

шунгит

Olivový olej s fullerénmi môže predĺžiť život potkanov o 90 %, zatiaľ čo čistý olivový olej predĺžil život len o 18 %. Po vykonaní ďalších testov sa zistilo, že fullerén chráni pečeň pred účinkami toxických chemických látok (tetrachlórmetán), ale farbí orgány na tmavo. Treba doplniť, že žiadne zviera neuhynulo na následky onkologických ochorení.

Iné farmakologické štúdie ukazujú, že rozpustený fullerén C60 sa absorbuje v gastrointestinálnom trakte a vylučuje sa po niekoľkých desiatkach hodín. Tieto výsledky, ktoré sú dôležité v oblasti medicíny a toxikológie otvoria cestu mnohým a dlho očakávaným výsledkom biomedicínskej aplikácie C60 vrátane liečby rakoviny, neurodegeneratívnych porúch a starnutia.

zdroj a preložil: OZ Biosféra

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí. 

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

ďakujeme

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d