Slovanské Noviny

7. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Vzhľadom na to, že ľudia sa začínajú „prebúdzať“ na skutočnosť, že sú kŕmení „krmivom pre dobytok“ získaným z hmyzu, hovorcovia globalistov začali ďalšiu kampaň dezinformácií pre obyvateľstvo.

Najprv hovorili, že vraj potrava z hmyzu, ktorá sa oddávna používa ako potrava pre domáce zvieratá, je zdravá aj pre ľudí, výživná a bohatá na bielkoviny. Keď sa však odhalilo poškodenie, ktoré chitín spôsobuje organizmu ľudí, prešli na novú taktiku a začali tvrdiť, že vraj chitín v larvách hmyzu nie je a je len v schránkach dospelých jedincov. Ale toto najnovšie klamstvo sa dá ľahko vyvrátiť.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Informuje o tom vedecká publikácia: „CHITIN A CHITOSAN Z LARVÍ HERMETIAILLUCENS: ZÍSKAVANIE, VLASTNOSTI A PERSPEKTÍVY POUŽITIA“ z časopisu „Ekonomika výstavby a environmentálneho manažmentu,“ rok 2022. A toto je napísané v anotácii k tomuto dielu: „Práca prezentuje vedecké údaje o štruktúre, chemickom zložení a vlastnostiach chitínu a chitosanu obsiahnutých v pancieroch krabov, kreviet, homárov, kutikul švábov, lastúr motýľov, bunkových stenách kvasiniek a pod.. Vzhľadom na výnimočné vlastnosti chitínu a chitosanu (biokompatibilita, biologická odbúrateľnosť, netoxicita) našli uplatnenie v mnohých odvetviach poľnohospodárstva, medicíny a iných oblastí výroby, perspektívne je získavanie chitínu z lariev a larvičiek Hermetia illucens, ktoré sa rýchlo rozvíjajú a zväčšujú svoju živú hmotu.

Sú opísané existujúce metódy izolácie chitínu z pôvodných surovín pomocou chemických činidiel, enzýmov, mikrobiálnej fermentácie pomocou mikrovlnného a ultrazvukového žiarenia, elektrochemických metód atď. Na rozdrvené larvy muchy Hermetia illucens bola navrhnutá chemická metóda, metóda využívajúca enzymatické reakcie a mikrobiologickú fermentáciu. Na základe údajov prezentovaných v článku boli vyvodené závery o potrebe vytvorenia efektívnych metód získavania chitínu z biomateriálu lariev mušiek Hermetia illucens na použitie pri výrobe probiotík a iných biologicky aktívnych liečiv.“

https://cyberleninka.ru/article/n/hitin-i-hitozan-iz-lichinok-hermetiaillucens-poluchenie-svoystva-i-perspektivy-ispolzovaniya/viewer

V tejto práci sa hovorí hlavne o krmive pre zvieratá a ako vidíme, chitín je prítomný v larvách hmyzu. Hmyz obsahuje chitín, ktorý naše črevá nedokážu spracovať. Ale chitín je veľmi chutný polysacharid pre rakovinu, parazity, plesne a takmer všetko, čo spôsobuje choroby. Chitín je súčasťou jeho konštrukcie. Obsahujú aj metamorfné steroidy, najmä ekdysterón. Toto nie je potrava pre cicavce. Bezpečne spracovať potravu hmyzu dokážu iba vtáky a plazy. Tráviaci systém vtákov a plazov je úplne odlišný od traktu cicavcov.

Hmyz obsahuje chitín, čo je polymér, jeho hromadenie v tele, nevyhnutné pri aktívnej konzumácii hmyzu, je škodlivé: chitín sa hromadí v pľúcach alebo črevách, aktivuje imunitné bunky, čo môže v konečnom dôsledku spôsobiť rakovinu alebo viesť k zápalovým a respiračným ochoreniam. Ľudské telo nie je navrhnuté tak, aby spracovávalo pravidelne chitín, a preto má jeho používanie škodlivé následky.

Ale okrem chitínu je pre organizmus nebezpečné aj jedlo z hmyzu. Jedenie hmyzu je nebezpečné, pretože môže viesť k šíreniu parazitov, keďže hmyz je ich prirodzeným prenášačom. Napríklad cvrčky a šváby sú nositeľmi červov Strunovce (nematomorpha), ktoré spôsobujú rôzne choroby.

Cvrčky môžu prenášať parazity ako salmonela a E. coli, ktoré spôsobujú najrôznejšie choroby a môžu byť smrteľné. Múčne červy sú nositeľmi aj mnohých parazitov (napríklad pásomnice potkanej), keďže sa živia zdochlinami. V súčasnosti sú choroby spôsobené týmto parazitom zriedkavé, pretože jeho požitie je náhodné, ale ak sa pravidelne konzumujú napríklad múčne červy, infekcia sa môže stať samozrejmosťou..

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d