Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Splnomocnenec vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania pandémie Covid-19 a poslanec Národnej rady SR Peter Kotlár (SNS) informoval, že sa podrobne zaoberá aktuálnou verziou návrhu novelizácie Medzinárodných zdravotníckych predpisov (IHR) aj návrhom tzv. Pandemickej zmluvy WHO.

Splnomocnenec vlády Slovenskej republiky pre preverenie procesov riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 a poslanec Národnej rady SR MUDr. Peter Kotlár (SNS) sa podrobne zaoberá aj aktuálnou verziou návrhu novelizácie Medzinárodných zdravotníckych predpisov (IHR-Internation Health Regulations) a aktuálnou verziou návrhu „Pandemickej zmluvy“ (Návrh dohovoru, dohody alebo iného medzinárodného nástroja o pandémii, prevencii, pripravenosti a reakcii na pandémiu).

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Na stretnutiach absolvovaných minulý týždeň s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Ministerstvom zdravotníctva SR, splnomocnenec prezentoval svoje odborné a náležite odôvodnené stanoviská, zásadne odmietajúce schválenie vyššie uvedených dokumentov v navrhnutej podobe.

V nadväznosti na následné rokovanie s predsedom vlády SR, ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí ako aj ministerkou zdravotníctva, bol splnomocnenec a poslanec Peter Kotlár poverený zastupovaním Slovenskej republiky v Ženeve, a to na zasadnutiach, ktoré práve prebiehajú, ako aj na nadchádzajúcom Svetovom zdravotníckom zhromaždení (WHA), ktoré sa bude konať 27. mája –1. júna 2024.


Zdroj: InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d