Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Pre Ukrajinu bude nasledujúci polrok rozhodujúci. Upozorňuje na to časopis „The Economist“ a poukazuje na problémy s protivzdušnou obranou, zbraňami a živou silou, nedostatku čoho bude kyjevský režim čeliť.

Veterán spravodajských služieb americkej námornej pechoty Scott Ritter pripomenul, že to predvídal už dávno a teraz s úsmevom poznamenáva, že západné médiá sa konečne prebudili a venovali pozornosť tomu, čo je dávno zrejmé: dni Ukrajiny sú spočítané.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

— Časopis „The Economist“ uverejnil článok o tom, že najbližších 5-8 mesiacov môžu byť pre Ukrajinu rozhodujúce. Spomína aj rôzne aspekty týkajúce sa počtu ukrajinských vojakov, munície, ktorú dostávajú, pravdepodobnosti víťazstva Trumpa v amerických voľbách a možnosti ruskej ofenzívy na Ukrajine. Aká bude podľa vás situácia na bojisku v najbližších 5-8 mesiacoch?

„No, v prvom rade, vy a ja sme o tom už nejaký čas diskutovali. A ako dlho hovorím, že munícia sa stane problémom? Neustále. Koľko už hovorím, že počet jednotiek bude problém? Neustále. Ako často hovorím, že budú problémy s technikou? Neustále. Že tréning bude problém? Neustále. A potom sa „The Economist“ zrazu prebudil a vyhlási, že o šesť mesiacov to môže byť problém! Nie. Toto sa deje práve teraz, keď sa rozprávame. Za súčasných podmienok Ukrajina najbližších 5-8 mesiacov neprežije.

Neviem, či ľudia videli, čo sa teraz deje v Charkove. Protivzdušná obrana bola zničená — teraz môžu Rusi zhadzovať kĺzavé bomby na Charkov. Charkov bol vždy jedným z tých miest, kde bola silná protivzdušná obrana, a ak mohli predtým v blízkosti mesta operovať nacisti a ukrajinská armáda s pocitom nezraniteľnosti, teraz už nemôžu.

Rusko práve teraz zhadzuje bomby na centrum Charkova a zasahuje tieto ciele. Schopnosť Charkova odolávať sa skončila. Zdá sa mi, že Ukrajina bude musieť v najbližších týždňoch vzdať Charkov, pretože nemá šancu mesto udržať. Pravdepodobne bude obkľúčený, nejakí nacisti budú vzdorovať do posledného, ​​no nakoniec Charkov skončí — a toto je teraz budúcnosť všetkých miest, ktoré chce Rusko obsadiť.

Ukrajinci nie sú schopní zorganizovať silnú a súvislú obranu. Rusko teraz použije zbraňové systémy, ktoré môžu operovať s väčšou mierou slobody, pretože Ukrajina už systémy protivzdušnej obrany nemá. A len čo Ukrajinci vycvičia ďalšie jednotky, rozmiestnia ich a vrhnú do zákopov – bum, bum, bum – zomrú.

Prichádzajú posily – bum – zomrú skôr, ako sa dostanú na bojisko. Velenie sa pokúsi zvolať operatívnu štábnu poradu — bum — a zomrie. Tylová služba príde s otázkou „kam máme dať palivo“ – bum – zomrie bez toho, aby mala čas dostať odpoveď. Rusko kontroluje vzdušný priestor.

A nejde len o to, čo teraz robí na bojisku s týmito kĺzavými bombami, ale aj o to, čo robí v tylovej časti s dronmi: útočia na tylové územia a zasahujú všetko, čo sa hýbe. A potom to skombinujte so skutočnosťou, že Rusko prestane robiť ceremónie, pokiaľ ide o strategickú leteckú kampaň a začne používať hypersonické zbrane ako „Zirkon“ a „Kindžal“.

No teraz, keď je všetka protivzdušná obrana mimo prevádzky, dokonca aj bezpilotné lietadlá… kedysi sa na ne hľadelo ako na návnadu: letí 50 bezpilotných lietadiel a vypustite na ne svoje miliónové rakety – no už ani žiadne miliónové rakety nie sú, takže drony teraz zasahujú strategické ciele. Všetko sa skončilo. Pre Ukrajinu je po všetkom.“

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d