Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Kongres práve schválil obrovský balík pomoci pre vojny na Ukrajine a v Gaze, ale Biely dom ignoruje správy, ktoré nechce počuť.

Pre Bidenov Biely dom to bolo triumfálnych štrnásť dní. Najprv Snemovňa a potom Senát prekonali mierny odpor a nakoniec odhlasovali schválenie zákonov o zahraničnej pomoci v hodnote viac ako 95 miliárd dolárov, ktoré zahŕňajú vojenské financovanie na pokračovanie ukrajinskej vojny proti Rusku a izraelskej vojny proti Hamasu v Gaze.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Hlasovanie ocenili americké noviny: správa New York Times uviedla, že problémom pred Kongresom bolo, či Spojené štáty „budú naďalej zohrávať vedúcu úlohu pri presadzovaní medzinárodného poriadku a premietaní svojich hodnôt na globálnej úrovni“.

Agentúra Associated Press nasmerovala vedenie Snemovne reprezentantov a označila hlasovanie za „prelomový bod v histórii – naliehavú obeť, keďže spojenci USA sú sužovaní vojnami a hrozbami od kontinentálnej Európy cez Blízky východ až po Indo-Pacifik.

Radosť z hlasovania, ktorú zdieľal Biely dom a Kongres, a nadšenie mainstreamovej tlače boli pre tých, ktorí mali spomienky na minulé vojny, viac než trochu znepokojivé.

Miliardy amerických dolárov daňových poplatníkov idú na podporu vojny na Ukrajine, o ktorej mnohí veria, že ju nemožno vyhrať a možno ju možno ľahko urovnať, pričom ďalšie miliardy pôjdu na podporu vojny v Gaze, ktorá by Bidena mohla stáť tisíce hlasov v sporných štátoch, kde existuje intenzívny odpor voči prebiehajúcim izraelským útokom.

Ale v legislatíve, oficiálne známej ako „Ukrajinský zákon o dodatočných rozpočtových prostriedkoch z roku 2024“, bolo oveľa viac, čo sa nedostalo do diskusie v Kongrese ani do správ o nej.

Najmenej 14 zo špecifických žiadostí o verejné obstarávanie na financovanie vojenských potrieb Ukrajiny, vrátane zbraní, spravodajskej podpory, všeobecných operácií a údržby poskytovaných americkými daňovými poplatníkmi, požadovalo, aby prezident a jeho ministri zahraničných vecí a obrany informovali Kongres o tom, čo sa urobilo a kedy v danom časovom období.

Realita je taká, že takéto požiadavky sú takmer vždy ignorované v čase, keď majú byť splatné, a zvyčajne ich splnia o mesiace neskôr nižší úradníci na ministerstve zahraničných vecí a v Pentagone, pričom otázky a odpovede si tam môže prečítať každý – teda takmer nikto.

Ale otázky položené v návrhu zákona niektorým v americkej spravodajskej komunite pripomínajú druhy hlbších problémov, ktoré boli predtým nastolené niekdajším základom: National Intelligence Estimates.

NIE sú vyrábané na žiadosť prezidenta a jeho vedúcich politikov tímom národných spravodajských dôstojníkov pracujúcich v americkom hlavnom spravodajskom úrade, National Intelligence Council.

Títo muži a ženy sú učenci vo svojich odboroch a sú odhodlaní poskytovať nepolitické hodnotenia. Sídli v centrále CIA, ale je známe, že sú veľmi nezávislí.

Bolo mi povedané, že prezident a jeho poprední poradcovia pre národnú bezpečnosť, minister zahraničných vecí Antony Blinken a poradca pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan , ešte musia požiadať o štúdiu, ktorá by sa hlboko zaoberala ktoroukoľvek z medzinárodných kríz dňa: vojny na Ukrajine a v Gaze.

Seymour Hersh/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d