Slovanské Noviny

29. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Záhradná petržlenová vňať. Rozdrvte 1 čajovú lyžičku ovocia v mažiari alebo rozdrvte v mlynčeku na kávu, pridajte jednu čajovú lyžičku alkoholu a potom dôkladne premiešajte s dvoma čajovými lyžičkami ricínového oleja. Výsledná zmes sa každý druhý deň vtiera do vlasovej pokožky. Priebeh liečby je 15 procedúr. Po mesiaci je možné kúru zopakovať.

• Na urýchlenie rastu vlasov sa už dlho odporúča používať lopúchový olej. Na jeho prípravu musíte zobrať 40 g čerstvého nasekaného koreňa lopúcha, potom ho 10 dní nechať v 100 ml slnečnicového, olivového (a najlepšie mandľového) oleja a nakoniec túto infúziu variť na miernom ohni 15 dní. minút.

a) Liečivé vlastnosti má aj odvar z koreňov lopúcha jednoročného. Korene sa zvyčajne zbierajú skoro na jar alebo na jeseň. Na jeho prípravu vezmite 10-20 g rozdrvených koreňov, zalejte 1 šálkou vriacej vody a varte 10 minút. Precedený vývar sa opláchne vlasmi, ale môžete ho tiež vtierať do pokožky hlavy asi mesiac – to je tiež veľmi užitočné.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

b) Ďalšia verzia tohto receptu. Korene lopúcha (pri zbere musia byť korene zmrazené – v tejto forme nehnijú až do novej úrody) vložte do hrnca, zalejte vodou a vložte do rúry. Varte, kým korene úplne nezmäknú. Odvar ochladíme a precedíme. Týmto odvarom denne navlhčite korienky vlasov. Lupiny rýchlo miznú, vypadávanie vlasov sa zastaví a vlasy rastú rýchlejšie.

c) Liečivé vlastnosti nemajú len korene lopúcha, ale aj stonky a listy rastliny. V oblasti Kaluga sa napríklad táto bylinka pri silnom vypadávaní, najmä po chorobe, naparuje a odvarom sa umývajú vlasy.

d) Odvar zo zmesi rizómov kalamusu a lopúcha v pomere 1:1. 6 polievkových lyžíc zmesi zalejte litrom vody a varte 15-20 minút. Necháme vychladnúť a vylúhujeme na teplom mieste. Vtierajte do pokožky hlavy 2-3 krát týždenne. Posilňuje a revitalizuje vlasy.

e) Niekedy sa do tejto zmesi pridali aj dve hrste chmeľových šištičiek (na 1 liter vody). Týmto odvarom treba umývať vlasy 3x týždenne.

f) Ďalší recept s použitím lopúcha: aby sa zabránilo vypadávaniu vlasov a dokonca sa zvýšil ich počet, je potrebné vtierať do hlavy cibuľovú šťavu s koňakom a odvarom z koreňov lopúcha. Na 1 diel brandy treba odobrať 4 diely koreňov lopúcha.

g) Odporúča sa aj trochu iný recept. Pripravte si nasledujúcu zmes: 1 diel koňaku, 4 diely precedenej cibuľovej šťavy, 5 dielov odvaru z koreňov lopúcha. Vmasírujte do pokožky hlavy. Zakryte si hlavu uterákom, aby sa zohrial na dve hodiny, potom sa umyte. Opakujte týždenne.

Poznámka: Pamätajte, že okrem vedeckého názvu lopúcha – lopúch veľký (Arctium Lappa L.) – má aj ďalšie ľudové názvy: lopúch, lopúch, dedovia, dedko, psy, lopúch, lopúch, zaderka, milovník psov, krava , koreň lopúcha atď.

• Ďalšou známou rastlinou pri liečbe vypadávania vlasov je harmanček. Ľudia to nazývajú inak: materský lúh, materina tráva, morgun, kúpacia bylina atď. Umývanie vlasov harmančekovým odvarom (20 g harmančeka na liter vody) pre blondínky bude obzvlášť užitočné. Ich vlasy potom získajú krásny zlatý odtieň.

Pre blond vlasy má posilňujúci účinok nasledujúca tinktúra. 1 polievkovú lyžicu harmančeka nalejte 1/4 šálky vodky, nechajte na tmavom mieste 5-6 dní a denne vtierajte do korienkov vlasov.

• Topoľ čierny (škvrna). Ako liečivá surovina sa obličky používajú vo forme nálevu (1:10), ktorý sa 2-3x týždenne vtiera vatovým tampónom do pokožky hlavy. Priebeh liečby je 10 procedúr. V prípade potreby sa opakuje po 1-1,5 mesiaci. Topoľové puky by sa mali skladovať v uzavretej nádobe.

• Rebríček obyčajný. Infúzia bylín (1:10) umývajte vlasy 2-3 krát týždenne. Kurz – 10 procedúr. V prípade potreby je možné kúru po mesiaci zopakovať.

• Chmeľ obyčajný. Infúzia (1:10) sadeníc (šišiek) umyte vlasy 2-3 krát týždenne. Kurz – 10 procedúr. Liečba sa môže opakovať po 1,5-2 mesiacoch. Suroviny by sa nemali skladovať dlhšie ako rok.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d