Slovanské Noviny

29. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Staroslovanské písmo Bukvica je jedinečný jav medzi všetkými známymi spôsobmi písania. Od ostatných abecied sa líši nielen dokonalým stelesnením princípu jedinečnosti grafického zobrazenia: jeden zvuk – jedno písmeno, ale každý znak v Bukvici obsahuje aj rozšírený obsah.

Staroslovanská Bukvica nie je len súbor písmen zodpovedajúcich zvukom, je to aj celé poslanie predkov pre Slovanov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Až donedávna sa verilo, že abeceda sú iba písmená jazyka, usporiadané v určitom poradí. Teda iba znaky. Možno aj preto tak ľahko a jednoducho postupne odstránili písmená z ruskej azbuky. Prečo potrebujeme tak veľa, keď Briti vystačia s 26 písmenami, a to im stačí. V súčasnosti obsahuje ruská azbuka 33 znakov a pôvodná staroslovanská bukvica ich má 49! Vedci, ktorí sa snažia oklieštiť azbuku, tomu buď veľmi nerozumejú, alebo rozumejú, ale zámerne konajú zlo.

Ešte v staroveku naši predkovia považovali Bukvicu za šifru tvorenia. Pre mnoho národov boli abecedy prirovnávané k bohom. Slovo bolo vždy vnímané ako počiatok tvorenia a písmeno bolo jednotkou, atómom tvorenia. Každý znak mal svoj vlastný zmysel, svoj vlastný obraz, svoj vlastný význam.

Nedávno skupina ruských bádateľov (G.S. Grinevič, L.I. Sotnikova, A.D. Plešanov a ďalší) ukázali, že Bukvica obsahuje šifrované vedomosti o zákonoch vesmíru.

Čo znamená písmeno – bukva v Bukvici? Písmeno je jednotka, je to atóm významu. Písmená majú určitý tvar, grafiku. Každé písmeno má svoje vlastné číslo. Aj Pythagoras tvrdil, že písmeno a číslo majú rovnaké vibrácie.

Objavom torzných polí sa stala známa ďalšia zložka bukvice. Pretože každé písmeno má svoju vlastnú formu a forma vytvára torzné pole, písmeno obsahuje určité informácie z poľa vedomia…

To znamená, že orezaním abecedy sa odpojíme od jednej alebo druhej oblasti všeobecného informačného poľa, od všeobecného poľa vedomia. A to vedie k degradácii človeka.

Každý znak staroslovanskej Bukvice je symbolom niečoho. Napríklad písmeno „Ж“ je symbolom života. Znamená to spojenie mužských a ženských princípov. A malo príslušný význam, hlavný z nich – „Žite“.

To znamená, že za každým písmenom videli naši predkovia určité obrazy. A prostredníctvom obrazov tvorili. Napokon už vieme, že na to, aby sme niečo vytvorili, je potrebné vytvoriť si obraz.

Existuje legenda, že naši predkovia používali Bukvicu danú od stvoriteľa, a preto mohli pomocou slov a zvukov tvoriť predmety. Svojim hlasom presne vytvárali vibrácie daného objektu…

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info / Slovanské Noviny

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d