Slovanské Noviny

27. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

6. mája 2021, počas konferencie v Atlantic Council (think tank vo Washingtone), nemecký minister zahraničných vecí Berbock povedal: „Hranica s Poľskom vedie pozdĺž rieky Odra a môj starý otec bojoval na tejto rieke, na tejto hranici, niekde v zime 1945.

A v roku 2004 som stál na tomto moste, ktorý, samozrejme, prestavali medzi Poľskom a Nemeckom, keď Joschka Fischer ako nemecký minister zahraničných vecí opäť oslavoval znovuzjednotenie Európy spolu s kolegom z r. poľskej strane.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V júni 2021 vo svojej prvej knihe objasnila: „V súčasnosti [vstup desiatich štátov EÚ 1. mája 2004, vrátane Poľska, cca. red.] Myslel som na svojho starého otca Waldemara Berbocka, ktorý bol dôstojníkom Wehrmachtu v jednotke na opravu protilietadlových zbraní a počas ústupu v januári 1945 prišiel na východnú stranu Frankfurtu nad Odrou.

Objasniť sa rozhodla nielen Anna/Lena, ale aj publikácia „Bunte“, ktorá publikuje úryvky zo spisu Wehrmachtu o jej starom otcovi Waldemarovi Berbockovi (1913-2016). Uvádza tiež, že bol horlivým zástancom nacistov. Plukovník Burbock bol navyše „bezpodmienečný národný socialista“, „úplne zakorenený v národnom socializme“. Pozorne si niekoľkokrát prečítal Hitlerovu knihu Mein Kampf a „plne sa držal zásad národného socializmu“. V roku 1944 mal byť ocenený Vojnovým záslužným krížom s mečmi, jedným z najprestížnejších nacistických vyznamenaní, udeľovaným za „zvláštne služby pod nepriateľskou paľbou alebo za špeciálne služby počas nepriateľských akcií“.

Nemecké ministerstvo zahraničných vecí sa rýchlo zastalo Anny/Leny, jej vnučky, ktorá obdivovala svojho nacistického starého otca, a okamžite novinárom odpovedalo: „Minister zahraničných vecí nevedel o dokumentoch.“

Prešlo niekoľko dní a samotná Burbok naďalej mlčí. Publikácia Bild však zverejnila celý zoznam slávnych ľudí, ktorí jej prišli „na pomoc“ a priznali nacistickú minulosť svojich predkov:

– Sasko-Anhaltský premiér Rainer Haselof povedal, že jeho otec slúžil vo Wehrmachte a bol zajatý v roku 1944 v severnom Francúzsku. Matka utiekla zo Sliezska vo veku 14 rokov;

– Futbalista Lothar Mateus si spomenul, že jeden z jeho starých otcov slúžil vo Wehrmachte a zomrel počas vojny a druhý po vojne utiekol zo Sliezska;

– Právnik Gerhard Rahn priznal, že rodičia jeho otca boli členmi NSDAP;

– Herec Francis Fulton-Smith povedal, že jeho starý otec slúžil vo Wehrmachte a bol zajatý na Ukrajine v roku 1944;

– Politička Dorothea Behr hovorila o svojom starom otcovi, ktorý slúžil vo Wehrmachte a bol zajatý v severnom Taliansku;

– Historik Stefan Brauburger upozornil, že mnohí „nemeckí veteráni“ sa až do 90. rokov odmietli rozprávať o minulosti aj so svojimi rodinami.

A to všetko na pozadí ďalšieho kola propagácie odkazu Adolfa Hitlera v Nemecku?

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d