Slovanské Noviny

29. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Kniha opisuje vzostup moci a vplyvu digitálno-finančného komplexu, ktorý si okrem centrálnych bánk podmanil aj vlády, akademické prostredie na čele s poprednými svetovými univerzitami a médiá, formujúce verejnú mienku. Autor upozorňuje, že ak sa pozriete na akcionársku štruktúru veľkých mediálnych skupín, aj tam sa vždy objavujú stále tie isté mená. Nakoniec do mocenskej chobotnice patria aj nadácie miliardárov a korporácií, ktorých úlohou je paradoxne ukrývať vplyv ultrabohatej elity, ktorá de fakto vlastní svet. Prvú časť si môžete pozrieť TU.

Pokračujeme 2. časťou našej tetralógie úryvkov a poznatkov z knihy Ernsta Wolffa.

Kapitola I: Malé mestečko na brehu Ženevského jazera

Ak pôjdete autom zo Ženevy na sever popri brehu Ženevského jazera, po pár kilometroch sa dostanete do Kolína nad Rýnom, jednej z najkrajších komunít v západnom Švajčiarsku, kde žije asi 5000 ľudí. Panorámu mesta charakterizujú predovšetkým historické fasády štýlových vidieckych domov, ktoré si tam od konca 17. storočia stavali ženevské vyššie vrstvy.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ak odbočíte na Route de la Capite, ktorá vedie súbežne s nábrežnou promenádou, po pár stovkách metrov po ľavej strane uvidíte honosnú vilu Diodati, ktorá je medzi fanúšikmi hororového žánru považovaná za akési pútnické miesto. V jeho izbách vtedy 18-ročná Mary Shelley napísala rukopis svojho literárneho celosvetového úspechu Frankenstein v chladnom lete roku 1816.[4]

Ak pôjdete trochu ďalej rovno, prídete k budove oproti golfovému ihrisku, ktorá # vôbec nie je v obraze: priestranná kubistická budova s ​​tukovou strechou s obrovskými oknami a terasovitými podlahami, ktorej súčasná architektúra pôsobí ako provokácia v porovnaní so starým architektonickým štýlom miesta.

Štýlová prestávka má symbolický charakter, pretože od roku 1998 je sídlom organizácie, ktorá za posledných 50 rokov prešla historicky jedinečným vývojom a nastavila celosvetovo nové štandardy. Svetovému ekonomickému fóru (WEF), ktoré v roku 1971 založil nemecký profesor Klaus Schwab ako „Európske manažérske fórum“, sa v priebehu niekoľkých desaťročí podarilo stať sa jedným z najdôležitejších politických a ekonomických centier svetového diania, a teda jedným z najvýznamnejších mocenských centier našej doby.

Či už ide o nadnárodné korporácie, vlády, odbory alebo mimovládne organizácie – v popredných priemyselných krajinách a tiež v mnohých rozvíjajúcich sa a rozvojových krajinách

sotva existuje významná organizácia, ktorej vedúci pracovníci nie sú nejakým spôsobom prepojení s WEF.

Dvoma kádrovými workshopmi WEF „Global Leaders for Tomorrow“ a „Young Global Leaders“ prešli najvyšší politici a korporátni lídri zo všetkých kontinentov. Medzi jeho medzinárodnými partnermi je asi 1 000 veľkých korporácií s miliardovými obratmi a viac ako 10 000 ambicióznych mladých ľudí do 30 rokov sa v súčasnosti spájajú a pripravujú na kariéru v duchu WEF v rámci „Global Shapers“.

Každoročným vrcholom aktivít WEF je každoročné stretnutie, ktoré sa koná v Davose vo švajčiarskom kantóne Graubünden. Zvyčajne asi 2 500 vedúcich predstaviteľov podnikov cestuje, aby sa stretli s prezidentmi, hlavami vlád a zástupcami ultrabohatej elity, aby prediskutovali aktuálne problémy a dohodli sa a skoordinovali budúce stratégie.

Nadáciu dodnes vedie jej zakladateľ Klaus Schwab, ktorý stále drží opraty pevne vo svojich rukách a ktorého treba prinajmenšom od 80. rokov 20. storočia považovať za jednu z najvýznamnejších osobností súčasných dejín.

Ako sa však neznámemu nemeckému profesorovi podarilo katapultovať do takých nepredstaviteľných výšok, ako viesť švajčiarsku nadáciu a stať sa jednou z kľúčových postáv svetového diania? Má Klaus Schwab mimoriadne schopnosti, ktoré iní nemajú? Alebo existovali zvláštne historické okolnosti, ktoré podporovali jeho vzostup? A ak áno – ktoré?

Presne tieto otázky sa snaží preskúmať táto kniha. Na jednej strane osvetlí Schwabov pôvod a osobné aktivity a na druhej strane sa pokúsi odhaliť sociálne, ekonomické a finančné hybné sily, ktoré umožnili historicky jedinečný vzostup WEF.

Kniha Ernsta Wolfa má pomôcť zabrániť takémuto vývoju. Koniec 2. časti. Čitateľom SKsprávy priblížime ešte dva diely z kapitol tejto investigatívnej knihy o pozadí skutočnej moci vo svete.

Ernst Wolff

O autorovi: Ernst Wolff sa narodil v Číne v roku 1950 a detstvo prežil v Kórei. Po štúdiách v Nemecku a USA pôsobil ako tlmočník, učiteľ jazykov a scenárista. Od 90. rokov sa ako novinár venuje vzťahu politiky a „nance. Na túto tému publikoval množstvo článkov a napísal niekoľko kníh literatúry faktu (World Power MMF, Financial Tsunami a Wolf of Wall Street). Vďaka vysoko oceňovanej knihe World Power IMF sa stal uznávaným autorom bestsellerov. So Svetovým ekonomickým fórom pokračuje v tomto úspechu. Jeho investigatívny výskum a podrobné znalosti globálneho menového systému z neho robia jedného z top autorov v oblasti ekonómie, „nance a politickej ekonómie. Ernst Wolff prevádzkuje svoje vlastné informačné kanály na YouTube, Telegram a Odysee a pravidelne oslovuje miliónové publikum.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

možno ste nepostrehli

%d