Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Po prostudování trosek ruských zbraní a techniky dospěli experti k závěru, že v nejnovějších ruských zbraní se používá více než 450 dovážených součástek, hlavně z USA, ale i z Japonska, Tchaj-wanu, Jižní Koreje a evropských zemí.

Nejnovější ruské zbraně, používané při ruském vpádu na Ukrajinu, se neobejdou bez západní elektroniky. Část součástek získává Rusko i nyní, bez ohledu na sankce a vývozní omezení, upozornil britský ústav RUSI, což je analytické středisko zaměřené na výzkum obrany. O zprávě informovala stanice BBC.

Po prostudování trosek ruských zbraní a techniky dospěli experti k závěru, že v nejnovějších ruských zbraní se používá více než 450 dovážených součástek, hlavně z USA, ale i z Japonska, Tchaj-wanu, Jižní Koreje a evropských zemí. Tyto součástky se používají v raketách Iskander a Tornado-S a v dalších druzích munice, v bezpilotních letounech či v prostředcích pro komunikaci a radioelektronický boj.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V roce 2014, kdy Rusko anektovalo Krym, Západ uvalil na část těchto dílů exportní omezení, ale součástky se nadále dostávaly do Ruska. Je možné, že za tím byly nelegální machinace využívající třetích zemí, ale řada součástek se dosud dostává do Ruska legálně, jako zboží dvojího určení. Například jde o čipy využitelné jak ve zbraních, tak v domácích spotřebičích.

Zpráva je výsledkem společného vyšetřování RUSI spolu s agenturou Reuters a serverem Važnyje istorii, který ruské úřady označily za „cizího agenta“ a zakázaly jako „nežádoucí organizaci“, dodala ruská redakce BBC. Reuters označil zprávu za dosud nejpodrobnější publikované hodnocení role, kterou sehrály západní součástky v ruské válce proti Ukrajině.

Vyšetřování RUSI kupříkladu zjistilo, že jedna z nejvyspělejších ruských raket 9M727 (Iskander), která dokáže zasáhnout cíle vzdálené stovky kilometrů, obsahovala 31 zahraničních dílů, vyrobených společnostmi jako jsou americké firmy Texas Instruments a Advanced Micro Devices, či Cypress Semiconductor, který nyní patří německé společnosti Infineon AG.

Řízená střela Ch-101, použitá k ostřelování ukrajinských měst včetně Kyjeva, obsahovala také 31 zahraničních dílů vyrobených společnostmi jako je americký Intel Corporation a Xilinx vlastněných AMD. Na otázky, jak jejich čipy skončily v ruských zbraních, společnosti odpověděly, že dodržují obchodní sankce a přestaly prodávat součástky do Ruska, napsal Reuters.

Ruští vojáci podle ukrajinské rady národní bezpečnosti a obrany vypálili za prvních pět měsíců války více než 3650 raket a řízených raket, včetně 9M727 a Ch-101. Ruské rakety byly nasazeny například proti železničním tratím, aby narušily západní zásobovací trasy, ale terčem se staly i civilní cíle, jako jsou nákupní centra a nemocnice. Rusko stále tvrdí, že střílí pouze na vojenské cíle a neútočí na civilisty a civilní objekty, navzdory mnoha důkazům svědčícím o opaku.

Zdroj: echo24.cz

infovojna


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d