Slovanské Noviny

27. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Rusi majú obrovskú armádu a pôsobivé zbrane,“ skonštatoval šéf Pentagonu Austina a priznal, že Ukrajina bude čeliť veľkým ťažkostiam

Vyjadrenia amerického ministra obrany Lloyda Austina o “obrovskej” ruskej armáde dokazuje aj posledný rozbor bojov na Ukrajine. Ten ukázal, že za takmer 9 mesiacov fungovania ruské jednotky spotrebovali obrovské množstvo taktických a operačno-taktických rakiet rôznych typov.

Americké ministerstvo obrany zhodnotilo konflikt na ukrajinskom území, ako aj zbrane, ktorými Rusko disponuje, a vyhliadky Ukrajiny na nadchádzajúcu sezónu. 18. novembra sa šéf Pentagonu Lloyd Austin k tejto otázke vyjadril počas Bezpečnostného fóra v Halifaxe.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

S ruskými ozbrojenými silami je podľa neho všetko v poriadku, no Ukrajina bude čeliť veľkým ťažkostiam.
 
“Viete, Rusi majú obrovskú armádu a pôsobivé zbrane.” povedal Austin. Ani takéto výhody však podľa Austina neumožnili Ozbrojeným silám RF „zvíťaziť“ nad Ozbrojenými silami Ukrajiny. Je to spôsobené tým, že v konfrontácii nezáleží len na nich, „ale aj na cieľoch“.

Potom zopakoval slová amerického prezidenta Joea Bidena, že „Ukrajina nikdy nebude víťazstvom Ruska“.“Vieme, že nás čakajú výzvy, keďže Ukrajinu čaká tuhá zima” dodal minister obrany USA.

 
Podľa jeho názoru môže Moskva začať Kyjevu „hroziť“ jadrovými zbraňami. Ale Washington a Západ ako celok budú na túto výzvu reagovať spoločne podporou Ukrajiny. Austin zdôraznil, že výsledok konfliktu na Ukrajine bude jedným z determinantov globálnej bezpečnostnej situácie v 21. storočí. Udalosti na ukrajinskom území zároveň označil za najväčšiu krízu od konca studenej vojny. Upozornil, že blok NATO nevyhľadáva konfrontáciu s Ruskou federáciou a nenechá sa vtiahnuť do konfrontácie, no pomáhať Ukrajine rozhodne neprestane.
 
Austinove slová o “obrovskej” ruskej armáde dokazuje aj posledný rozbor bojov na Ukrajine. Ten ukázal, že za takmer 9 mesiacov fungovania ruské jednotky spotrebovali obrovské množstvo taktických a operačno-taktických rakiet rôznych typov. Spolu sa ich počet rýchlo blíži k 4000 jednotkám. To je jednoducho neuveriteľné číslo, keďže to je viac ako ozbrojené sily ZSSR použili za 12 rokov účasti na afganskej kampani (9 rokov priamej vojny v Afganistane a potom 3 roky podpory Kábulu). Zároveň niet pochýb o tom, že tieto čísla na Ukrajine budú v blízkej budúcnosti ešte rásť.

Vzdušné sily ZSSR počas afganskej vojny použili iba 139 kusov riadených rakiet krátkeho dosahu vzduch-zem Ch-29L, Ch-25 a Ch-29L. Bezprostredne po stiahnutí jednotiek z Afganistanu vo februári 1989 začala Moskva pomáhať armáde so zásobovaním taktických a operačno-taktických komplexov Elbrus a Luna-M, ako aj muníciou pre ne. Toto pokračovalo až do konca roku 1991.

Napríklad 2028 jednotiek rakiet 8K14-1 bolo presunutých na 9K72 Elbrus OTRK a 2302 jednotiek rakiet 9M21 s hlavicami 9N18F a 9N18K na 9K52 Luna-M TRK. Zdá sa, že toto číslo je vyššie, ako je uvedené pre Ukrajinu, avšak nie všetka munícia v Afganistane bola spotrebovaná. Predstavitelia hnutia Taliban stále nachádzajú v roklinách ukryté mobilné komplexy a rakety.

Zdroj: armadnymagazin.sk / YouTube


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d