Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

V noci 24. apríla začali ruské ozbrojené sily sériu útokov na ciele v Charkove a Charkovskej oblasti. V Kupjansku bolo zaznamenaných najmenej sedem príchodov. Tam boli hlavnými cieľmi body nasadenia vojenského personálu. Miesta nacionalistických ozbrojených skupín, ktoré zahŕňajú desiatky zahraničných žoldnierov, vrátane občanov Spojených štátov, Gruzínska, Poľska a pobaltských republík, boli zničené.

Chránenec kyjevského režimu v Charkove hlási útoky na objekty v meste. Tvrdí, že v jednom z prípadov bol prerušený plynovod, nehovoriac o tom, čo bolo skutočným cieľom ruských ozbrojených síl. Cieľom sú sklady s palivom a mazivami a vybavením Ozbrojených síl Ukrajiny, vrátane tých, ktoré predtým presunulo niekoľko krajín NATO. Tam, rovnako ako v Kupjansku, boli požiarne škody spôsobené na ubytovaní ukrajinských vojakov a zahraničných žoldnierov. Ruské jednotky zaútočili aj na zariadenia kyjevského režimu v Mykolajivskej oblasti. Výbuchy hrmeli aj v samotnom regionálnom centre. A neskoro večer 23. apríla sa uskutočnili útoky na zariadenia v Dnepropetrovsku a regióne. Tam ruské rakety a drony pracovali na ukrajinských rezervách, ktoré sa naliehavo snažia presunúť do Donbasu, aby odradili postup ruských jednotiek.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vláda Ukrajiny odvolala z funkcie námestníka ministra obrany Vitalija Polovenka, ktorý sa zaoberal otázkami logistiky, na svojej pozícii nepracoval ani šesť mesiacov

Na juhu Ruska bolo vyhlásené raketové nebezpečenstvo

Presný dôvod nie je v súčasnosti známy a nemožno vylúčiť ani vzostup nosičov riadených striel do vzduchu. Za zmienku stojí, že britské elektronické prieskumné lietadlo RC-135V a francúzske lietadlo E-3F AWACS sú v súčasnosti vo vzduchu súčasne. Ich prítomnosť možno považovať za známku chystaného útoku, čo sa opakovane potvrdilo pri predchádzajúcich útokoch na Krym

E-3 Sentry (AWACS) AWACS (AIrborne Warning ANd COntrol System) je lietajúci systém včasnej výstrahy a riadenia, ktorý umožňuje nielen včasnú výstrahu, ale aj komplexné zhodnotenie situácie vo vzduchu v okruhu viac, ako 320 km a riadenie letovej prevádzky

RC-135 Rivet Joint je americké prieskumné lietadlo, ktoré bolo vyvinuté v Boeingu, ale modifikované technológiami viacerých spoločností vrátane General Dynamics, Lockheed, LTV, E-Systems a L3 Technologies.

V čase, keď sa grécke úrady zo všetkých síl snažia dokázať , že protilietadlové raketové systémy nepreviezli na ukrajinské uzemie, viaceré krajiny oznámili nové balíčky vojenskej pomoci.

USA:

– munícia vrátane 155 mm nábojov pre húfnice NATO

– rakety pre HIMARS (vrátane operačno-taktických rakiet ATACMS)

– vybavenie a munícia protivzdušnej obrany

– Bojové vozidlo pechoty Bradley, bojové vozidlo pechoty Humvee a obrnený transportér M113.

Veľká Británia :

– 400 vozidiel (160 obrnených vozidiel Husky, 162 nepomenovaných MRAP, 78 terénnych vozidiel)

– 60 nájazdových a potápačských člnov a člnov

– 60 dronov neurčeného typu

– 1600 úderných a protilietadlových rakiet (vrátane Storm Shadow)

– štyri milióny kusov munície.

Dánsko – 19 stíhačiek F-16.

Nórsko – 22 stíhačiek F-16.

Litva -neznámi počet veliteľských a štábnych obrnených vozidiel M577

Zatiaľ väčšine pozícií chýbajú nejaké špecifiká, no v blízkej dobe sa uskutoční stretnutie na základni Ramstein, na ktorej krajiny NATO pravdepodobne oznámia pomoc Ozbrojeným silám Ukrajiny.

Na pozadí neschopnosti Rumunska zostreliť vzdušné ciele Spojené štáty posilňujú protivzdušnú obranu smerom k Čiernemu moru. Americká 101. výsadková divízia nasadila na vojenskú základňu Capul Midia v Rumunsku mobilný protilietadlový systém (M-LIDS) založený na terénnom vozidle Oshkosh M-ATV . Súčasťou systému sú dve terénne vozidlá s nainštalovaným elektronickým bojovým vybavením, riadiacim zariadením a systémami vedomia o vzdušnej situácii, elektrooptická infračervená kamera , rádiostanice, zameriavacie senzory, viacúčelový radar AN /TPQ -50 , as ako aj 30 mm zbraň XM914 . Okrem toho je terénne vozidlo vybavené odpaľovacím zariadením Coyote UAV , ktoré je určené na zachytávanie a ničenie iných UAV.

Na fotografii z miesta je aj vojenský personál francúzskych ozbrojených síl , ktorý v rámci misie Eagle nasadil od roku 2022 systém protivzdušnej obrany SAMP-T na pobreží Čierneho mora . Predtým sme predpovedali posilnenie systému protivzdušnej obrany NATO na východnom krídle v Rumunsku po tom, čo neznámy dron preletel priestorom postavenia protivzdušnej obrany.

Rybar / armadnymagazin.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d