Slovanské Noviny

2. decembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Na Slovensku sa zvykne hovoriť: „Za dobrotu, na žobrotu.“ Toto príslovie bude zrejme naplno platiť od 1. januára budúceho roka, keď spoločnosť Ukrtransnafta, prevádzkovateľ ukrajinskej ropovodnej siete, zvýši tarify za prepravu ropy smerom do Maďarska a na Slovensko o 2,10 eura za tonu. Tento krok kritizuje v statuse aj podpredseda Život Národná strana Marek Géci, ku ktorému sa pridali aj poriadne rozčertení Slováci.

Ukrajinská spoločnosť zvýšila poplatok aj v apríli, čím celkové zvýšenie na ročnej báze dosiahlo 51 percent. Nuž, na vojnu na Ukrajine Slováci doplatia naozaj poriadne.

Nielenže sa spolupodieľajú na sankciách proti Rusku, ktoré, ako sa ukazuje, sa obracajú proti nim, lebo agresora až tak veľmi neoslabili, ale sami sme sa prepadli do hlbokej krízy, ktorá so sebou priniesla zdražovanie úplne všetkého a tým aj zníženie životnej úrovne veľkého počtu ľudí. Ľudí, ktorí pomáhajú Ukrajincom ako sa len dá. A takto sa im Ukrajina odvďačuje za ich dobrotu.  

Za pomoc nám Zelenský postupne zvyšuje poplatky za tranzit ropy

Správa o januárovom zvýšení tarify za prepravu ropy mainstreamovými médiami na Slovensku iba preletela bez náznaku vysvetlenia ľuďom, čo to vlastne pre nich bude znamenať. Ďalšiu „jóbovku“ o opätovnom zvyšovaní cien by totiž Slováci rozdýchavali len veľmi ťažko.

Zato ako zastierací manéver vytiahli šál maďarského premiéra Viktora Orbána na futbalovom zápase proti Grécku, na ktorom sa vynímala mapka Veľkého Uhorska, do ktorého v minulosti patrili viaceré časti dnes už samostatných štátov ako Chorvátska či Rumunska, ale aj – Slovenska.

A práve toto, spolu so zvýšením prepravných cien ropy, kritizuje v statuse právnik Marek Géci. „Našim vládnym babrákom vadí šál Orbána s mapou Uhorska, ktorý mal na futbale! Ale nevadí im, že za našu pomoc Ukrajine, pre Slovensko zavedie Zelenský znovu vyšší poplatok za tranzit ropy! Na ročnej báze to bude spolu až 51 % viac. Heger, okamžite im stopnite pomoc na vyzbrojovanie!“ napísal Marek Géci.

Podpredseda Život Národná strana ale k svojmu krátkemu obrazovému statuse ešte dopísal: „Čo dodať ak niekto ako minister Káčer, čo si nacapí na fotku dúhovú vlajku, alebo Heger, čo behal s dúhovou vlajkou pri teplárni, kritizuje Orbána za šál s mapou, ktorá nás nijak k ničomu nezaväzuje a nevadí mu na druhej strane, že my podporujeme Ukrajinu, ožobračujeme sa na základe sankcií, pomáha sa Ukrajine vojensky, a na oplátku nám Zelenský postupne zvyšuje poplatky za tranzit ropy!? Ako pomenovať túto ich bezočivosť a neúctu voči národu a ľuďom v ňom, ktorí im pomáhajú?? Hanba a hnus! Okamžite treba stopnúť vyzbrojovanie Zelenského zo Slovenska!“

Prirodzene, jeho slová a to, čo sa deje okolo zvýšenia prepravnej ceny ropy na Slovensko, nenechali Slovákov chladnými.

„Aj všetko im prestať dávať na úkor nás a nech idú do psej matere, tam starať sa o svoju krajinu a nie cecať nás!“ rozohnila sa Daka.

„Táto vláda je banda babrákov, hlupákov, tu majú vďaku za pomoc Ukrajine! Už ani neviem, ako ich nazvať, treba ich hnať kade ľahšie,“ pridala sa Evka.

Orbán by obhajoval naše záujmy určite lepšie ako táto banda zradcov

Poriadne „ostrí“ však boli aj ďalší diskutujúci. „Takže Slovensko rozdáva všetko Ukrajine a on prašina nám bude navyšovať o 51 percent. Kde je Heger, to sme to dopadli pri tejto vláde,“ soptila Viera Palková.

„Za dobrotu na žobrotu. Čo čakať od toho zeleného. My mu milióny, budeme mrznúť, hladovať zadlžime kvôli nemu celé ďalšie generácie a on takto odpovedá,“ pridala sa Iveta Pálešová.

„Najsmutnejšie na tom je, že debili tam hore ho budú ešte aj chápať, že nám bude dvíhať cenu. Len nás nechápu,“ konštatuje Ingrid Baraniová. „Potrebujú Orbanom a šálom odvrátiť pozornosť od Zelenského čo na nás chystá,“ myslí si Lídia Ovčiková.

„Financovať vojnu nie je lacná záležitosť… Nestačí finančná pomoc z EÚ, USA a neviem ešte z akých strán, treba vybrať peniaze aj na tranzite. Banda všivavá. O našej vláde ani netreba debatiť – diletanti a posluhovači západných mocností,“ napísal v diskusii Zoltán Horváth.

„Orbán by obhajoval naše záujmy určite lepšie ako táto banda zradcov. Máme to najhoršie, najneschopnejšie – kto nám ich dosadil (aby zničili našu krajinu) odviedol slušný výkon. Lebo ničia skutočne dôkladne,“ skonštatoval Miloš Krajčovič.

„Nech si berie všetkých Ukrajinci, nech sa o nich stará. To mu nevadí, že mi ich tu kŕmime a ubytovávame, že ten plyn je aj pre nich a my to musíme všetko platiť aj z našich peňazí. Kde má rozum, nad tým nerozmýšľa?“ pýta sa na konci ostrého názoru Marta Vašková.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: