Slovanské Noviny

6. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Internet je celosvetový systém vzájomne prepojených počítačových sietí na ukladanie a prenos informácií. Často označovaný ako World Wide Web a globálna sieť. Do 30. júna 2012 počet používateľov, ktorí pravidelne používajú internet, dosiahol viac ako 2,4 miliardy ľudí, čo je viac ako tretina svetovej populácie.

V súčasnosti je sila internetu pre sieťové štruktúry mnohostranná. Medzi vlastnosti internetu ako komunikačného média, ktoré možno použiť ako zbraň, treba zdôrazniť nasledovné:

— Anonymita (lož na úrovni osobnosti organizátorov). Sieť vám umožňuje konať úplne anonymne, pomocou falošnej identity – virtuálneho (alebo virtuálneho stroja).

Virtuálny je nasledujúci súbor informácií: profil na sociálnych sieťach s určitým množstvom informácií, blog plný záznamov, niekoľko desiatok fotografií a prepojenia medzi týmito profilmi, blogy a fotografie, ktoré vytvárajú holistický, konzistentný obraz skutočnej neexistujúce alebo existujúce, ale nie vaša osobnosť.

Zároveň by sa mala venovať pozornosť konzistentnosti dátumov zverejnenia udalostí falošnej histórie. Virtuál je možné vytvoriť ručne, vygenerovať pomocou špeciálnych programov alebo ho niekomu zveriť, objednať si takúto službu nie je zložité. Po vytvorení virtuálu je možné v jeho činnosti pokračovať vytváraním profilov na fórach, webových stránkach a sociálnych sieťach, vstupovaním do diskusií a korešpondencie, registráciou do komunikačných programov.

– Astroturfing (leží na úrovni virtuálnej komunity vo vzťahu k iným zdrojom, resp. zahraničnej politike). Môžete vytvárať desiatky, stovky, tisíce, státisíce virtuálov a robiť astroturfing. Po spracovaní myšlienok používateľov na ich vlastných zdrojoch a vytvorení vlasteneckého oddelenia (v prípade úmyselného útoku skupiny rovnako zmýšľajúcich ľudí) alebo usporiadania flash mob (v prípade použitia používateľov ako bábok), najímanie operátorov za peniaze alebo inštaláciu špeciálneho softvéru do botnetu (sieť počítačov infikovaných vírusom) alebo do stohu virtuálnych strojov prenajatých od akéhokoľvek poskytovateľa môžete simulovať verejnú mienku na akýkoľvek problém, zaplaviť verejné recepcie výzvami, vyjadriť svoj postoj v hlasovanie, zvýšenie návštevnosti správnych stránok atď.

To deformuje verejnú mienku a vedie k zmene reality vo vlastnom záujme, prípadne v záujme zákazníka. Ďalším využitím astroturfingu (lož na úrovni virtuálnej komunity vo vzťahu k vlastnému zdroju, resp. vnútornej politike) môže byť generovanie falošných užívateľských profilov, ich správ, ako aj hlasovanie s vylosovanými výsledkami o zdroji samotnom, aby zavádzať živých používateľov stránky a ovládať ich myslenie.

– Kontrola mysle (spočíva v hlavách obetí). Príťažlivosť a koncentrácia geograficky rozptýlených ľudí akéhokoľvek svetonázoru, akéhokoľvek z pohľadov na jednej stránke. Správcovia a moderátori sieťových zdrojov získavajú moc nad používateľmi, čo im umožňuje potláčať nesúhlas na tejto stránke, v tomto uzle siete, uplatňovať politiku zákazov, filtrovať obsah, prezentovať informácie určitým spôsobom atď. atď. Všetky odchýlky od predmet stránky možno jednoducho zablokovať.

Spracovanie vedomia tejto skupiny môže pokračovať akýmkoľvek želaným smerom a môže sa vyčistiť archív informácií, v dôsledku čoho ľudia po určitom čase začnú veriť v iné veci, ako pôvodne verili, zabúdajú na dôvod návštevy stránky. Ďalej sa tí najschopnejší môžu zapojiť do moderovania (vykonávanie funkcií v systéme), voľných aktivít (prostredníctvom žiadosti o pomoc autorom v akejkoľvek záležitosti, napr. v rovnakom moderovaní), ako aj do ekonomických vzťahov (prostredníctvom tzv. predaj tematického tovaru používateľom, žiadosť o podporu stránky peniazmi alebo platba za výkon funkcií). Aktivity skupiny sa potom môžu šíriť offline prostredníctvom organizácie offline stretnutí a koordinácie prostredníctvom stránky.

– Kontrola médií (zlepšenie účinnosti klamstiev). Vyššie uvedený odsek znamenal textové zdroje. Oveľa efektívnejšia je však kombinácia videí, zvukových nahrávok, flash hier, kreslených animácií, koláží, fotografií, kresieb a diagramov, dokumentov a tabuliek. Využitie zraniteľnosti mozgu rôznymi zmyslami (farebné videnie, sluch, úder do emócií a psychiky pomocou šokového obsahu, špeciálnych efektov a dynamických videí) výrazne zvyšuje účinok.

Všetky mediálne zdroje môžu byť falošné: možné je kombinované natáčanie, rámovanie a umiestňovanie akcentov, retuše a koláže, umelé prepojenie videosekvencie a zvuku, skrátka je možná zručná manipulácia so skutočným podkladom pri tvorbe videí. Prezentácia materiálu môže byť ľubovoľne vzdialená od reality: napriek prítomnosti skutočných ľudí v zábere môžu urobiť a povedať niečo úplne iné, ako v skutočnosti robili a hovorili.

– Flash moby (ležia na úrovni organizačnej štruktúry offline). Flash mob znamená kolektívne a simultánne vykonávanie určitých akcií ľuďmi offline v súlade s plánom zverejneným online a explicitné ciele plánu a tajné, nepropagované ciele sa môžu líšiť (plán s dvojitým dnom).

V tomto prípade sú ľudia využívaní v tme: konajú ako bábky, nerozumejú a nechápu podstatu toho, čo sa deje. V ich mysliach pred očami sa totiž vytvára alternatívna realita, čo vedie k zachovaniu tajomstva o cieľoch plánu aj identite organizátorov. Súbor takýchto plánov môže byť súčasťou celej stratégie, ktorú budú takto realizovať vykonávatelia, ktorí nepoznajú ani stratégiu a taktiku vo všeobecnosti, ani svoju skutočnú úlohu v tomto procese.

– Akcie (ležia na úrovni akcií vykonaných obeťou). Aké akcie môžu ľudia vykonávať? Takmer akékoľvek. Ľudia môžu vykonávať rôzne práce: fyzické (slúžia ako oči, uši a ruky organizátorov, t.j. poskytujú teleprezentáciu a miestnu kontrolu), intelektuálne (zbierajú a analyzujú údaje o akýchkoľvek miestnych procesoch), ako aj ideologické (zapájajú fanúšikov, rozvíjajú propagačné akcie). materiály).

Navyše, všetky tieto akcie sú v ideálnom prípade možné s postihnutým vedomím účastníkov procesu. Ak takého zombie chytí konkurent alebo spravodajská agentúra, nebude vedieť vysvetliť svoje činy.

Z nedostatkov diaľkového ovládania treba poznamenať, že realita, ktorá je nám daná v senzáciách, je bohatšia ako teleprítomnosť. Rozhodovanie o zložitých otázkach si vyžaduje podrobnú analýzu situácie, ktorá si často vyžaduje terénny prieskum, osobný rozhovor a povýšenie na miesto činu. Ale v iných prípadoch môže byť úspora času a zachovanie anonymity rozhodujúcimi argumentmi na vyriešenie problémov na celom svete na mieste.

Možno tiež poznamenať, že už existujúce sieťové zdroje umožňujú kontrolovať vedomie obetí a simulovať realitu plánovaním flash mobov vo veľkom meradle. Nemali by sme však zabúdať, že každý používateľ zdroja nie je nikto v porovnaní s moderátorom a správcom systému, a preto majitelia zdrojov budú mať vždy skutočnú moc v sieti. To isté platí pre vyhľadávače ako generátory návštevnosti sieťových zdrojov, samotné siete ako súbor komunikačných kanálov a prístupové zariadenia – počítače a smartfóny.

Len štát s rozvinutým softvérom, telekomunikáciami, počítačmi a elektronickým priemyslom je schopný vyhrať kybernetickú vojnu. No, s príslušným personálom v špeciálnych službách.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí ovládli...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: