Slovanské Noviny

20. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Internet je celosvetový systém vzájomne prepojených počítačových sietí na ukladanie a prenos informácií. Často označovaný ako World Wide Web a globálna sieť. Do 30. júna 2012 počet používateľov, ktorí pravidelne používajú internet, dosiahol viac ako 2,4 miliardy ľudí, čo je viac ako tretina svetovej populácie.

V súčasnosti je sila internetu pre sieťové štruktúry mnohostranná. Medzi vlastnosti internetu ako komunikačného média, ktoré možno použiť ako zbraň, treba zdôrazniť nasledovné:

— Anonymita (lož na úrovni osobnosti organizátorov). Sieť vám umožňuje konať úplne anonymne, pomocou falošnej identity – virtuálneho (alebo virtuálneho stroja).

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Virtuálny je nasledujúci súbor informácií: profil na sociálnych sieťach s určitým množstvom informácií, blog plný záznamov, niekoľko desiatok fotografií a prepojenia medzi týmito profilmi, blogy a fotografie, ktoré vytvárajú holistický, konzistentný obraz skutočnej neexistujúce alebo existujúce, ale nie vaša osobnosť.

Zároveň by sa mala venovať pozornosť konzistentnosti dátumov zverejnenia udalostí falošnej histórie. Virtuál je možné vytvoriť ručne, vygenerovať pomocou špeciálnych programov alebo ho niekomu zveriť, objednať si takúto službu nie je zložité. Po vytvorení virtuálu je možné v jeho činnosti pokračovať vytváraním profilov na fórach, webových stránkach a sociálnych sieťach, vstupovaním do diskusií a korešpondencie, registráciou do komunikačných programov.

– Astroturfing (leží na úrovni virtuálnej komunity vo vzťahu k iným zdrojom, resp. zahraničnej politike). Môžete vytvárať desiatky, stovky, tisíce, státisíce virtuálov a robiť astroturfing. Po spracovaní myšlienok používateľov na ich vlastných zdrojoch a vytvorení vlasteneckého oddelenia (v prípade úmyselného útoku skupiny rovnako zmýšľajúcich ľudí) alebo usporiadania flash mob (v prípade použitia používateľov ako bábok), najímanie operátorov za peniaze alebo inštaláciu špeciálneho softvéru do botnetu (sieť počítačov infikovaných vírusom) alebo do stohu virtuálnych strojov prenajatých od akéhokoľvek poskytovateľa môžete simulovať verejnú mienku na akýkoľvek problém, zaplaviť verejné recepcie výzvami, vyjadriť svoj postoj v hlasovanie, zvýšenie návštevnosti správnych stránok atď.

To deformuje verejnú mienku a vedie k zmene reality vo vlastnom záujme, prípadne v záujme zákazníka. Ďalším využitím astroturfingu (lož na úrovni virtuálnej komunity vo vzťahu k vlastnému zdroju, resp. vnútornej politike) môže byť generovanie falošných užívateľských profilov, ich správ, ako aj hlasovanie s vylosovanými výsledkami o zdroji samotnom, aby zavádzať živých používateľov stránky a ovládať ich myslenie.

– Kontrola mysle (spočíva v hlavách obetí). Príťažlivosť a koncentrácia geograficky rozptýlených ľudí akéhokoľvek svetonázoru, akéhokoľvek z pohľadov na jednej stránke. Správcovia a moderátori sieťových zdrojov získavajú moc nad používateľmi, čo im umožňuje potláčať nesúhlas na tejto stránke, v tomto uzle siete, uplatňovať politiku zákazov, filtrovať obsah, prezentovať informácie určitým spôsobom atď. atď. Všetky odchýlky od predmet stránky možno jednoducho zablokovať.

Spracovanie vedomia tejto skupiny môže pokračovať akýmkoľvek želaným smerom a môže sa vyčistiť archív informácií, v dôsledku čoho ľudia po určitom čase začnú veriť v iné veci, ako pôvodne verili, zabúdajú na dôvod návštevy stránky. Ďalej sa tí najschopnejší môžu zapojiť do moderovania (vykonávanie funkcií v systéme), voľných aktivít (prostredníctvom žiadosti o pomoc autorom v akejkoľvek záležitosti, napr. v rovnakom moderovaní), ako aj do ekonomických vzťahov (prostredníctvom tzv. predaj tematického tovaru používateľom, žiadosť o podporu stránky peniazmi alebo platba za výkon funkcií). Aktivity skupiny sa potom môžu šíriť offline prostredníctvom organizácie offline stretnutí a koordinácie prostredníctvom stránky.

– Kontrola médií (zlepšenie účinnosti klamstiev). Vyššie uvedený odsek znamenal textové zdroje. Oveľa efektívnejšia je však kombinácia videí, zvukových nahrávok, flash hier, kreslených animácií, koláží, fotografií, kresieb a diagramov, dokumentov a tabuliek. Využitie zraniteľnosti mozgu rôznymi zmyslami (farebné videnie, sluch, úder do emócií a psychiky pomocou šokového obsahu, špeciálnych efektov a dynamických videí) výrazne zvyšuje účinok.

Všetky mediálne zdroje môžu byť falošné: možné je kombinované natáčanie, rámovanie a umiestňovanie akcentov, retuše a koláže, umelé prepojenie videosekvencie a zvuku, skrátka je možná zručná manipulácia so skutočným podkladom pri tvorbe videí. Prezentácia materiálu môže byť ľubovoľne vzdialená od reality: napriek prítomnosti skutočných ľudí v zábere môžu urobiť a povedať niečo úplne iné, ako v skutočnosti robili a hovorili.

– Flash moby (ležia na úrovni organizačnej štruktúry offline). Flash mob znamená kolektívne a simultánne vykonávanie určitých akcií ľuďmi offline v súlade s plánom zverejneným online a explicitné ciele plánu a tajné, nepropagované ciele sa môžu líšiť (plán s dvojitým dnom).

V tomto prípade sú ľudia využívaní v tme: konajú ako bábky, nerozumejú a nechápu podstatu toho, čo sa deje. V ich mysliach pred očami sa totiž vytvára alternatívna realita, čo vedie k zachovaniu tajomstva o cieľoch plánu aj identite organizátorov. Súbor takýchto plánov môže byť súčasťou celej stratégie, ktorú budú takto realizovať vykonávatelia, ktorí nepoznajú ani stratégiu a taktiku vo všeobecnosti, ani svoju skutočnú úlohu v tomto procese.

– Akcie (ležia na úrovni akcií vykonaných obeťou). Aké akcie môžu ľudia vykonávať? Takmer akékoľvek. Ľudia môžu vykonávať rôzne práce: fyzické (slúžia ako oči, uši a ruky organizátorov, t.j. poskytujú teleprezentáciu a miestnu kontrolu), intelektuálne (zbierajú a analyzujú údaje o akýchkoľvek miestnych procesoch), ako aj ideologické (zapájajú fanúšikov, rozvíjajú propagačné akcie). materiály).

Navyše, všetky tieto akcie sú v ideálnom prípade možné s postihnutým vedomím účastníkov procesu. Ak takého zombie chytí konkurent alebo spravodajská agentúra, nebude vedieť vysvetliť svoje činy.

Z nedostatkov diaľkového ovládania treba poznamenať, že realita, ktorá je nám daná v senzáciách, je bohatšia ako teleprítomnosť. Rozhodovanie o zložitých otázkach si vyžaduje podrobnú analýzu situácie, ktorá si často vyžaduje terénny prieskum, osobný rozhovor a povýšenie na miesto činu. Ale v iných prípadoch môže byť úspora času a zachovanie anonymity rozhodujúcimi argumentmi na vyriešenie problémov na celom svete na mieste.

Možno tiež poznamenať, že už existujúce sieťové zdroje umožňujú kontrolovať vedomie obetí a simulovať realitu plánovaním flash mobov vo veľkom meradle. Nemali by sme však zabúdať, že každý používateľ zdroja nie je nikto v porovnaní s moderátorom a správcom systému, a preto majitelia zdrojov budú mať vždy skutočnú moc v sieti. To isté platí pre vyhľadávače ako generátory návštevnosti sieťových zdrojov, samotné siete ako súbor komunikačných kanálov a prístupové zariadenia – počítače a smartfóny.

Len štát s rozvinutým softvérom, telekomunikáciami, počítačmi a elektronickým priemyslom je schopný vyhrať kybernetickú vojnu. No, s príslušným personálom v špeciálnych službách.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d