Slovanské Noviny

28. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

Princípy uvedené nižšie nie sú formulované ako morálne predpisy. Sú len prostriedkom na dosiahnutie cieľa. Inými slovami, ide o odporúčania, na základe ktorých môžete začať vedome meniť svoj postoj k životným situáciám. Sú navrhnuté tak, aby vám pomohli dosiahnuť dostatočný stupeň relaxácie, aby ste sa časom mohli ponoriť do svojej mysle prostredníctvom meditačných praktík a vykoreniť hlbšie negatívne aspekty vašej psychologickej povahy.

Pravidlo 1

Skúste začať akceptovať iných ľudí takých, akí sú. Skúste v nich vidieť nielen predmety, ktoré môžete využiť pre svoje dobro. Skúste si uvedomiť, že aj oni konajú v súlade so svojou psychickou kondíciou. V tomto smere sa od vás nijako nelíšia, až na to, že ich program sa môže mierne líšiť. Teraz ste si vedomí svojej závislosti od psychologickej kondície; možno si to ešte neuvedomujú. Ak dokážete viac akceptovať druhých, oni budú na oplátku akceptovať vás. Smejte sa na sebe, na svojom správaní a na svojich huncútstvach.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pravidlo 2

Prijmite sa takí, akí ste. Vedzte, že vaše činy sú výsledkom vášho myslenia. Netrápte sa preto svojimi nedostatkami a problémami. Prijmite svoje obmedzenia. Zároveň však pociťujte potrebu vyčistiť si myseľ od konfliktov. Toľko trápenia v našich životoch spôsobuje neschopnosť prijať sa takí, akí sme.

Pravidlo 3

Pozorujte svoje obvyklé reakcie na iných ľudí a okolie. Sledujte, ako vaša pripútanosť k vonkajškom môže viesť k mnohým sklamaniam. Pokúste sa obmedziť svoju potrebu nájsť šťastie vo vonkajších veciach. To neznamená, že by ste sa mali vzdať všetkého vonkajšieho, čo vás priťahuje, pretože by to viedlo k potlačeniu, ktoré narobí viac škody ako úžitku. To znamená, že by ste mali žiť ako zvyčajne, ale ak nedostanete to, čo chcete, berte to pokojne, s pocitom odlúčenia.

Pravidlo 4

Identifikujte svoje najväčšie potreby, pripútanosti, túžby atď. Buďte čo najkritickejší. Dobrou metódou na zisťovanie pripútaností je vysledovať príčinu súčasného hnevu alebo smútku až po jeho zdroj a potom nájdete emocionálne alebo psychologické nastavenie, ktoré poruchu spôsobilo. Všímajte si najmä to, ako reagujete na ľudí, ktorých zjavne nemáte radi alebo s ktorými si nerozumiete. Títo ľudia vám pomôžu rozpoznať a v konečnom dôsledku odstrániť vaše emocionálne „výstrelky“. Považujte celý svet a všetkých v ňom za svojich učiteľov.

Pravidlo 5

Skúste žiť v prítomnosti. Nežite minulosťou a netrápte sa tým, čo sa už stalo, ani neprežívajte príjemné zážitky z minulosti. Nepredpovedajte budúcnosť. Môžete si robiť plány, ale plánovanie považujte za súčasť súčasnosti, nie za niečo, čo je skutočne myslené do budúcnosti. Snažte sa prežiť každý okamih čo najúplnejšie a všetku svoju pozornosť venujte prítomnosti. Takto začnete žiť naplno. Keď robíte čokoľvek – kúpete sa, jete, zametáte podlahu alebo sa živíte – snažte sa nemyslieť na to, kedy to skončí. Užite si každú akciu vo chvíli, keď ju urobíte. Pokúste sa užiť si samotný fakt svojej existencie a skutočnosť, že je vyjadrená v každom vašom konaní.

Pravidlo 6

Nestotožňujte sa úplne so svojimi činmi, telom alebo mysľou. Hoci sa snažíte zmeniť názor, je to len časť vás. Nie je to vaše vedomie – svedok, pozorujúci všetky udalosti odohrávajúce sa vo vašom živote. Väčšina z nás je úplne stotožnená so svojou mysľou a telom. Ignorujeme vedomie za všetkým, čo robíme. Keď čistíme svoje telo a myseľ, začíname vidieť a stotožňovať sa s týmto základným vedomím.

Pravidlo 7

Snažte sa byť k ľuďom otvorenejší. Vždy, keď je to možné, vyjadrite svoje skutočné pocity. Keď sa snažíme byť iní, než v skutočnosti sme, keď sa snažíme zapôsobiť na ľudí a skrývať svoje vnútorné pocity pred ostatnými, okamžite pociťujeme duševné napätie a odcudzenie. To zvykne posilňovať náš pocit, že „celý svet je proti mne“. Pamätajte tiež, že aj ten najnecitlivejší človek je schopný do určitej miery povedať, keď sa snažíte niečo skrývať, alebo keď máte nejaké hanebné tajomstvo, pretože on môže skrývať alebo skrývať to isté hanebné tajomstvo.

Pravidlo 8

Pamätajte, že každý má potenciál dosiahnuť vyššiu úroveň povedomia. Aký má človek momentálne vzťah k okoliu alebo k vám, určuje jeho psychologické naprogramovanie. Jeho súčasný spôsob života je dočasný a zmení sa a stane sa harmonickejším, ak a keď začne chápať seba a svoju myseľ. Všetci máme nevyužitý potenciál, ktorý čaká na svoje uvoľnenie. Pokúste sa vidieť tento potenciál vo všetkých ľuďoch, bez ohľadu na to, aké ťažké to môže byť.

Pravidlo 9

Vyhnite sa ťažkým situáciám. Zvyčajne si svoj život staviame tak, aby sme sa čo najmenej stýkali s ľuďmi, ktorých nemáme radi. Snažíme sa riešiť ľudí a situácie, ktoré sú v súlade s naším emocionálnym programovaním. Preto aj naďalej vedieme život, ktorý uspokojuje a posilňuje naše predsudky. Považujte ťažké situácie a svojich protivníkov za najlepších učiteľov. Práve tie nám môžu najjasnejšie ukázať, ako funguje náš psychologický program. Sú to naši protivníci, ktorí vynášajú na povrch naše emocionálne konflikty a predsudky. Len veľmi málo z nás si skutočne uvedomuje programovanie a kondicionovanie. Keď ich spoznáme, môžeme sa s nimi začať zaoberať.

Pravidlo 10

Skúste sa vžiť do kože iných ľudí. Namiesto toho, aby ste slepo reagovali naprogramovaným spôsobom, snažte sa pochopiť uhol pohľadu toho druhého. Napríklad, ak ten človek za sebou nezavrel dvere, môžete sa nahnevať. Možno sa len ponáhľal. Možno myslel na niečo iné. Je možné, že ponechanie otvorených dverí je súčasťou jeho psychologického programovania; možno vyrastal v dome, kde neboli žiadne dvere. Tiež hnevať sa, keď niekto nechá otvorené dvere, je súčasťou vášho vlastného psychologického programovania. Pamätajte, že vaša reakcia je úplne automatická. Pokúste sa zmeniť svoju odpoveď, aby vás ponechané otvorené dvere emocionálne nerozrušili. Aplikujte to na iné situácie vo svojom živote.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d