Slovanské Noviny

9. septembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

zdroj: internet

Na liečbu mnohých chorôb sú potrebné antibiotiká. Väčšina z nich majú však vedľajšie účinky. Prírodné antibiotiká sú prírodnou alternatívou k chémii. Vymenujme niektoré z nich.

1. Brúsnice

Brusnice sú cenným zdrojom vitamínu C a antioxidantov. Brusnicový džús možno použiť na ošetrenie rán, pretože je vynikajúcim antiseptikom. Pri vnútornom použití sa gastrointestinálna mikroflóra normalizuje. Používa sa tiež v boji proti močovým infekciám. Existujú však kontraindikácie: od toho by sa malo upustiť, ak máte príznaky žalúdočného alebo dvanástnikového vredu, ako aj zápal žalúdka s vysokou kyslosťou.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

2. Kalina červená

Má antiseptické vlastnosti vďaka obsahu špeciálnych biologicky aktívnych látok. Kalina sa používa na liečbu angíny, bronchitídy, pneumónie, akútnych respiračných infekcií, furunkulózy, lišajníkov, akné, ako aj nedostatku vitamínov. Na ošetrenie infikovaných rán sa používajú prípravky na báze kaliny. Ale biologicky aktívne látky obsiahnuté v plodoch tejto rastliny môžu zhoršiť stav pacienta so zvýšenou zrážanlivosťou krvi, tehotenstvom, tromboflebitídou a tendenciou k poruchám trávenia.

3. Brusnica

Jeho plody obsahujú kyselinu benzoovú, prírodný konzervačný prostriedok. V prostredí vytvorenom touto kyselinou strácajú patogénne baktérie svoju schopnosť vývoja a reprodukcie. Je to kyselina benzoová, ktorá robí z brusnice lesnú antibiotikum, čo spôsobuje jej protizápalový účinok. Použitie čučoriedky je odôvodnené pri liečbe chorôb močového systému – najmä cystitídy.

4. Horčica

Horčica má baktericídne vlastnosti, aby sa zbavila patogénnych mikroorganizmov, ktoré žijú v črevách. Pri nachladnutí sa tento liek používa ako otepľujúca droga. Neodporúča sa používať horčicu pri zápalových ochoreniach obličiek, ako aj pri tuberkulóze.

5. Cesnak

Čerstvý strúčik cesnaku obsahuje phytoncidy, ktoré ničia baktérie, patogénne huby a niektoré parazitické nálevníky. Používa sa ako externý a interný agent. Kontraindikácie sú individuálna precitlivenosť, akútne ochorenia žalúdka a čriev, zápalové procesy nebakteriálnej povahy, lokalizované v pečeni alebo obličkách, epilepsia. Počas tehotenstva, laktácie, cukrovky, dehydratácie by malo byť obmedzené množstvo cesnaku konzumovaného denne. Cesnak by sa tiež nemal užívať súčasne s liekmi, ktoré znižujú zrážanie krvi. Nekontrolované vonkajšie použitie môže spôsobiť podráždenie pokožky až po chemické popáleniny.

6. Cibuľa

Známe prírodné antiseptikum a antibiotikum. Odporúča sa jesť ho po celý rok, najmä na jar a na jeseň, keď sa zvyšuje pravdepodobnosť ARI. Biologicky aktívne látky prítomné v šťave a dužine cibule pomáhajú zvyšovať imunitu, ničiť patogénne mikroorganizmy, normalizovať črevnú flóru a obnovovať mikrobiálnu rovnováhu ústnej dutiny. Cibuľa navyše zabraňuje rozvoju hnilobných procesov v črevách, pomáha vyrovnať sa s furunkulózou a niektorými ďalšími kožnými chorobami. Ale táto rastlina by sa nemala konzumovať v nadmernom množstve, inak je možné zvýšenie kyslosti žalúdočnej šťavy, tachykardia, nervozita, zvýšený krvný tlak a narušený nočný spánok.

7. Reďkovka

Korene reďkovky sa široko používajú aj v ľudovom liečiteľstve, ktorého šťava je známa ako silný liek proti prechladnutiu a expektorans. Vyznačuje sa tiež antiseptickým účinkom – je vhodný najmä na ošetrenie rán. Na zlepšenie chuti do jedla a normalizáciu fungovania tráviaceho systému sa odporúča piť reďkovkový džús. Je však kontraindikovaný pre ľudí trpiacich gastritídou, žalúdočnými vredmi a dvanástnikovými vredmi, ako aj pre ľudí trpiacich zápalovými procesmi v zažívacom trakte.

8. Chren

Chemické zloženie chrenu obsahuje látku nazývanú benzylizotiokyanát – pomerne jemná paleta prírodných antibiotík. Potláča baktérie, ktoré môžu spôsobiť nádchu, kašeľ, chrípku, zápaly obličiek, močového mechúra a močových ciest. Tvrdia, že účinnosť 10-gramového chrenu sa dá prirovnať k účinnosti k 20 gramom syntetických antibiotík.

9. Grapefruit

Antibiotické vlastnosti sa tiež pripisujú horkým látkam obsiahnutým v buničine, septe, semenách a šupke plodov grapefruitu. Sú schopné ničiť nielen vírusy, ale aj plesňové infekcie. Extrakt z grapefruitu pomáha zbaviť sa plesne kandidy v tele, ktorú pociťujú bolesti hlavy, bolesti kĺbov a syndróm chronickej únavy.

10. Propolis

Spektrum užitočného účinku propolisu je neobvykle široké: podporuje rýchle hojenie rán, udržuje imunitu na správnej úrovni a umožňuje ošetrenie takmer všetkých druhov húb, posilňuje steny ciev a má analgetický účinok. Za starých čias bola porciovaná zver a akékoľvek iné druhy mäsa potiahnuté propolisom, čo im umožnilo zostať čerstvé niekoľko hodín aj v horúčavách a na prudkom slnečnom svetle.

zdroj: z útrob internetu a múdrosti našich predkov

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.