Slovanské Noviny

16. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Vôňa č.1 Pomaranče, škorica, klinčeky a aníz.

Ako to spraviť?

Pomaranč nakrájajte na plátky, pridajte pár škoricových tyčiniek, 8 – 10 klinčekov a niekoľko anízových hviezd. Pomer je možné meniť podľa toho, aký druh vône máte najradšej.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vôňa č.2 Citrón, rozmarín a vanilka

Ako to spraviť?
Rovnako ako pomaranč nakrájajte citrón na plátky alebo kolieska. Všetko vložte do nádoby, pridajte 3-4 vetvičky rozmarínu a pár kvapiek vanilkového extraktu.

Vôňa č. 3. Limetkový, tymiánový, mätový a vanilkový extrakt.

Ako na to?
Limetku nakrájame na plátky, pridáme pár vetvičiek tymianu, pár kvapiek vanilkového extraktu a mätu. Zdroj použil mätovú esenciu, ale myslím si, že ako náhrada by bola v poriadku mäta zo suchého čaju. To isté platí pre tymian – ak nie je čerstvý tymián, môžete pridať štipku suchého, ktorého vrecúško nájdete v ktoromkoľvek obchode v stojane na korenie. Naplňte všetko vodou.

Vôňa č. 4. Pomaranč, zázvor a mandle

Ako to spraviť?
Pomaranč nakrájajte na plátky a vložte do nádoby. Ďumbier môžeme použiť ako čerstvý (potom ho treba tiež nakrájať na kolieska) alebo v prášku (dochucovadlo). Mandľová esencia sa predáva aj v mnohých obchodoch. Pravé mandle, bohužiaľ, nebudú mať tak bohatú vôňu.

Vôňa č. 5. Ihličie, muškátový oriešok a bobkové listy

Ako to spraviť?
Tentokrát nie je potrebné nič napúšťať vodou. Zložte smrekové vetvy do nádoby, pridajte tam niekoľko bobkových listov. Aby mohli začať voňať, je lepšie ich trochu polámať. Je tiež lepšie brať muškátový oriešok vcelku, a nie vo forme korenia, pretože jeho aróma bude oveľa silnejšia a dlhšia. Vložte trochu orechov do pohára a trochu nastrúhajte.

Ako to funguje?

To všetko je zložené do nádoby a naplnené vodou. Aby zmes začala vydávať svoju arómu, musí sa neustále zahrievať, ako je to v prípade aromatických olejov pridávaných do vody. Môžete na to použiť stojany na fondue, ohrievače nápojov usb, ohrievače kanvíc na sviečky, alebo si stačí dať batériu.

Dózy sa skladujú v chladničke 1 – 2 týždne. To znamená, že si môžete pripraviť niekoľko príchutí naraz a práve teraz si môžete „zohriať“ tú, ktorá vám najlepšie vyhovuje. Môžete ich tiež zmraziť a potom sa budú skladovať oveľa dlhšie, ale je lepšie to urobiť bez vody.

zdroj: z útrob internetu a múdrosti našich predkov

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.