Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ak budete deti pozorne sledovať, pochopíte, že NEMUSÍME SA NIČ ČO UČIŤ.

ÚPRIMNOSŤ

Deti vždy hovoria priamo to, čo si myslia, úprimne prejavujú svoje emócie, neskrývajú ich. Keď sa zabávajú, smejú sa, keď sa cítia zranení, plačú. Vždy chápeme ich reakcie. Môžete však povedať to isté o sebe a svojom okolí?

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

TEŠTE SA Z MALIČKOSTÍ

Deťom je úplne jedno, s čím sa majú hrať – s drahým počítačom, loptou alebo napríklad so snehovými vločkami, lístím. Zaujíma ich všetko, sú plní šťastia a optimizmu. Dospelí zas uprednostňujú drahé hračky a málokedy sa tešia z jednoduchých vecí.                                                                                                                      

POHYB                                                                                    

Deti sa neustále pohybujú a niečo robia: od okamihu, keď vstanú, až po okamih, keď idú spať. Behajú, skáču a nachádzajú nové veci, ktoré majú robiť. Nesedia na stoličke, keď si môžete sadnúť na zem, nechodia, keď môžete behať. Berte si príklad od detí – viac sa hýbte, buďte energickejší.

JEZTE PODĽA POTREBY

Deti jedia toľko, koľko uznajú za vhodné. Deťom je jedno, koľko jedla je ešte na tanieri, ak sú už na rozdiel od dospelých plné. Preto sa neprejedajú, pokiaľ ich, samozrejme, dospelí nenútia. Dospelí tiež potrebovali vyvinúť zvyk počúvať telesné vnemy a zastaviť sa včas.

PRIJATIE

Deti prijímajú svoje telo. Deti milujú behať nahé, nehanbiť sa za svoje telo a nahotu, sú prirodzené, ako príroda sama. Väčšina dospelých ľudí nie je spokojná so svojím telom a neustále ho kritizujú. Začnite milovať svoje telo.

FLEXIBILITA

Deti sa ako plastelíny ohýbajú a ohýbajú, ako sa im páči. V dospelosti strácame flexibilitu, pretože takmer nerobíme strečingové cvičenia. Skúste ráno cvičiť, cvičiť jogu alebo robiť jednoduché strečingové cvičenia. To vám pomôže zostať zdravým.

ĽAHKO

Deti sa ľahko rozladia kvôli maličkosti, ale ich zlá nálada netrvá dlho a akoby sa nič nestalo, žijú a hrajú sa ďalej. Dospelí si naopak nechávajú po celé roky nevôľu a hnev. Mali by sme sa od dieťaťa učiť, aby tieto stavy nepustil.

RELAXAČNÁ SCHOPNOSŤ

Deti vedia relaxovať. Deti sú schopné zaspať priamo pri stole pri jedle alebo vyzúvaní po prechádzke. Vedia presne, kedy im dôjdu sily a že na to, aby nabrali nové sily, musia si oddýchnuť. A dospelí stratili túto schopnosť spozorovať únavu a nevedia, ako sa včas zastaviť a zotaviť.

KAŽDÝ DEŇ JE NOVÝ

Pre deti je každý deň novým dňom. Všímajú si maličkosti, ktorým dospelí nikdy nevenujú pozornosť. Ak sa na svet pozriete očami dieťaťa, vráti sa nám stratená sviežosť vnímania sveta so všetkými jeho farbami a absurditou. A to je kvalita tvorivého človeka.

“ SPOMEŇME SI NA ŠŤASTNÉ DIEŤA V SEBE „

zdroj: z útrob internetu a múdrosť našich predkov

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d