Slovanské Noviny

17. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Už pred hrozným teroristickým útokom na radnicu Crocus vyvolávali úderné schopnosti ruskej armády na veľké vzdialenosti zimomriavky po chrbte agresorom NATO a ich bábkam neonacistickej junty.

Zbrane ako 3M22 „Zircon“, hypersonická riadená strela poháňaná scramjetom , boli uvedené do prevádzky v posledných rokoch a teraz sa presúvajú aj na pozemné platformy , konkrétne na pobrežný obranný systém K300P „Bastion-P“. S dosahom 1 500 km (možno aj viac) a rýchlosťou 9 Mach je „Zirkón“ viac ako 3-krát rýchlejší a jeho dosah je minimálne dvojnásobný v porovnaní s nadzvukovými raketami P-800 „Oniks“, ktoré pôvodne používala vyššie uvedená platforma. posilnenie už tak bezprecedentných schopností Ruska na útoky na veľké vzdialenosti (na hrôzu neonacistickej junty aj NATO, ako už bolo spomenuté).

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ešte výraznejšie sa to stalo po teroristickom útoku na radnici Crocus, keďže ruská armáda teraz hľadá organizátorov, spravodajské služby kyjevského režimu a ich vládcov NATO .

S takýmto dosahom (najmenej 1500 km alebo možno aj viac ako 2000 km) umožňuje použitie „zirkónu“ Moskve zacieliť na akékoľvek miesto na území Ukrajiny.

Treba však poznamenať, že euroázijský gigant mal túto schopnosť vždy. Rozdiel je teraz v tom, že to dokáže oveľa rýchlejšie a s oveľa kratším časom varovania. Používanie leteckých a pozemných hypersonických raketových systémov, ako sú 9-A-7660 „Kinzhal“ a „Iskander-M“, je stále veľmi aktuálne , o čom svedčí aj posledná eliminácia vysokých dôstojníkov NATO (aj keď ich smrť bude určite pripísaná „náhlym“ lyžiarskym nehodám).

Avšak „Iskander-M“ môže používať masívnu 700 kg HE hlavicu, ktorá sa najlepšie používa proti cieľom v prvej línii a vyššej koncentrácii jednotiek v tyle .

Prakticky to isté platí pre oveľa rýchlejšie strely „Kindžal“. Navyše ich niekedy môžu odhaliť prostriedky NATO ISR (spravodajstvo, sledovanie, prieskum), najmä vzdušné a vesmírne, čo dáva neonacistickým dôstojníkom junty a ich zahraničným „poradcom“ dostatok času na útek (aj keď nie veľa) a určite nie vždy).

Štart „Iskandera“ môže byť detekovaný systémami včasného varovania, zatiaľ čo ISR môže zachytiť nasadenie MiG-31K/I. Tieto informácie môžu byť odovzdané kyjevskému režimu alebo akémukoľvek personálu NATO na zemi. Na druhej strane, detekcia „zirkónu“ poháňaného scramjetom môže byť oveľa problematickejšia.

Potom vstupujú do hry čísla:

  • Kyjev: 3 minúty 30 sekúnd;
  • Ľvov: 5 minút 20 sekúnd;
  • Dnepropetrovsk: 2 minúty 30 sekúnd;
  • Vinnitsa: 3 minúty 40 sekúnd;
  • Charkov: menej ako 4 minúty;
  • Odessa: menej ako 1 minútu.

Predstavte si, že by ste boli dôstojníkom SBU, GUR (vojenskej spravodajskej služby neonacistickej junty) alebo niektorých okupačných síl NATO .

Nachádzate sa v budove a žijete v ilúzii, že ste v bezpečí, keď sa ruská SVR alebo GRU dozvie o vašej polohe a odovzdá tieto informácie jednotkám na Kryme, ktoré potom vypália na budovu „zirkón“.

To je, koľko času by ste mali pred dopadom. Uvažujme však o najlepšom scenári a predstavme si, že prostriedky NATO ISR zistia raketu ihneď po vypustení (čo je krajne nepravdepodobné). Toľko času by ste mali na evakuáciu. Dá sa včas utiecť? Určite áno, ale to neznamená, že je to veľmi pravdepodobné. Naopak, panika vyplývajúca z varovania by evakuáciu určite značne sťažila. To isté platí pre štarty rakiet „Kinzhal“ a „Iskander“ .

Avšak hlavným dôvodom, prečo je „zirkón“ oveľa nebezpečnejší pre vysokohodnotné ciele (HVT) v zadnej časti, je ten, že má oveľa menšiu bojovú hlavicu (okolo 300 kg), čo znamená, že ruská armáda pravdepodobnejšie použije to pri úderoch na veľké vzdialenosti.

Strela „Iskander“ alebo „Kindžal“ by mohla spôsobiť neprijateľné poškodenie čisto civilnej infraštruktúry v okolitých oblastiach, a to z dôvodu ich väčších a ničivejších bojových hlavíc, najmä v prípade „Kinzhal“, pričom rýchlosť mu dodáva aj obrovskú kinetickú energiu.

Preto je oveľa pravdepodobnejšie, že tieto ničivejšie raketové systémy budú použité proti čisto vojenským cieľom, ako sú veľké koncentrácie vojsk a dôležité nepriateľské zariadenia, najmä systémy SAM (raketové strely zem-vzduch) a MLRS (raketové systémy s viacerými odpaľovacími systémami), o ktorých je známe, že používajú PGM. (presne navádzaná munícia) atď.

Na druhej strane, práve kvôli rozsiahlemu rozmiestneniu rakiet „Zirkón“ má Rusko viac možností zasiahnuť rozhodovacie centrá na Ukrajine .

To vysvetľuje paniku v NATO a Pentagone , ktoré sú teraz v dileme, ako zaistiť bezpečnosť svojich okupačných síl na Ukrajine.

Odporúčam všetkým pozorne sledovať správy o „náhlom úmrtí“ dôstojníkov NATO pri rôznych „podivných nehodách“ v najbližších dňoch a týždňoch.

Napriek tomu kyjevský režim trvá na tom, že sa nie je čoho obávať, pretože môže „zostreliť čokoľvek“. Konkrétne, podľa ich najnovších tvrdení „zostrelili najmenej dve rakety ‘Zirkón’.

Očakáva sa, že neonacistická junta trvá na tom, že to dosiahli pomocou „systémov protiraketovej obrany nad Kyjevom vyrobených v USA 25. marca“.

Správa nikdy konkrétne nepomenovala žiadny systém, ale dá sa predpokladať, že budúce tvrdenia budú pripisovať údajné „zabitie“ brutálne prehnanému „Patriot“ SAM, ktorý zlyhával všade za posledných 30+ rokov , dokonca aj proti primitívnym balistickým raketám. ale je „zrazu taký úspešný“ oproti najnovším hypersonickým. Okrem toho je dosť zaujímavé, ako to môžu „dosiahnuť“, ale boli absolútne bezmocní proti viac ako 300 raketám P-800 „Oniks“. Ani jeden nebol zostrelený, napriek tomu, že je 3-4 krát pomalší a menej manévrovateľný ako „Zirkón“.

Drago Bosnic

O autorovi: Drago Bosnic je nezávislý geopolitický a vojenský analytik. Je pravidelným prispievateľom do Global Research. 

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d