Slovanské Noviny

30. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Tá istá stará americká inštitúcia s názvom United States Agency for International Development (USAID), ktorá podporuje zmenu režimu a vojny na celom svete, má člena správnej rady, ktorý napísal stanovisko pre liberálnu online spravodajskú organizáciu The Hill o relevantnosti pravidiel a ako veľmi ho svet potrebuje

Harley Lippman , člen predstavenstva USAID, napísal o tom, ako bude poriadok založený na pravidlách (Nový svetový poriadok) pokračovať napriek výzvam multipolárneho sveta a mierovým dividendám, ktoré doteraz priniesol na stôl. Lippmanove tvrdenia o tom, kde je poriadok založený na pravidlách v tomto novom svete geopolitiky, sú v tej najlepšej forme propagandou, takže už možno viete, kam tento článok smeruje, keďže liberálne médiá sú absolútne pro-establišmentálne a provojnové.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Lippman napísal stanovisko nazvané „Poriadok založený na pravidlách pretrvá, napriek „posunujúcim sa pieskom“ na základe úspechov Ruska a Číny, ktorý zahŕňa vytvorenie diplomatického riešenia medzi Iránom a Saudskou Arábiou a prinavrátenie Sýrie späť do skupiny so zvyškom Stredu. Východ, čo je veľká vec, ale Lippmanovi to „zvoní duto“, je to neúprimné:

Rusko a Čína sa nedávno pokúsili vystupovať ako hlavní sprostredkovatelia na medzinárodnej scéne. Rusko údajne sprostredkovalo stretnutia medzi Saudskou Arábiou a Sýriou s cieľom obnoviť vzťahy a znovu otvoriť ich príslušné konzulárne služby a Čína hrala mierotvorcu medzi Saudskou Arábiou a Iránom. Kabinet Saudskej Arábie nedávno schválil rozhodnutie vstúpiť do Šanghajskej organizácie spolupráce (SCO) ako partnera pre dialóg.

SCO bola vytvorená s cieľom čeliť ekonomickej hegemónii USA a zahŕňa dlhoročných protivníkov a partnerov našej krajiny. Tento nedávny vývoj niektorí opísali ako dôkaz úpadku poriadku založeného na pravidlách pod vedením USA.

Napriek tomu, že učenci nariekajú nad úpadkom Ameriky, pokusy Moskvy a Pekingu o diplomatickú relevanciu vyznievajú naprázdno, keďže USA posilňujú medzinárodný poriadok po druhej svetovej vojne opätovným oživením existujúcich strategických aliancií, ktoré sú základom rôznych bezpečnostných štruktúr.

Lippman hovorí, že poriadok založený na pravidlách pod vedením USA je na ústupe, no zároveň pracuje na doplnení svojich starých aliancií ako protiváha k Rusku a Číne, aj keď boli schopné nájsť mierové riešenie medzi národmi, ktoré boli kurzy proti sebe v tom či onom čase.

Rusko a Čína sa však snažia nastoliť skutočné mierové riešenia medzi národmi, čo by malo privítať medzinárodné spoločenstvo. Lippman hovorí, že „USA si vážia svoje spojenectvo s Japonskom a Južnou Kóreou v Ázii a Tichomorí, aby slúžilo ako protiváha k čoraz agresívnejšej Číne“. Agresívna Čína?

Koľko vojenských základní majú USA po celom svete? V skutočnosti, koľko z týchto základní obklopuje Čínu? Mierové iniciatívy Číny by mali byť vítané za každú cenu. Nastolenie mieru je dobrá vec, zatiaľ čo USA a ich západní spojenci (a Izrael) priniesli nekonečné vojny a chaos na takmer každý kontinent na planéte, v skutočnosti americká vojnová mašinéria zabila od druhej svetovej vojny viac ako 20 miliónov ľudí .

Inými slovami, keď Lippman hovorí, že USA si „cenia“ svoje spojenectvo s Japonskom a Južnou Kóreou, hovorí o pokračovaní v predaji vojenského vybavenia a udržiavaní rovnakých amerických základní na mieste, aby čelili rastúcemu vplyvu Číny v regióne. americká vojnová mašinéria si môže za každú cenu znepriateliť Čínu v južnom Tichomorí, aj keby to znamenalo rozpútanie vojny.

Lippman sa tiež zameriava na Rusko: „Úloha Ameriky v NATO je kľúčová pre snahy Západu čeliť agresívnemu Rusku, ktoré ohrozuje bezpečnosť Európy a Balkánu.“ vážne? Nebolo ukrajinské nepretržité bombardovanie oblasti východného Donbasu počas viac ako 8 rokov, pri ktorom zahynulo najmenej 8 000 Ukrajincov, ktorí hovorili po rusky, agresívnou akciou, ktorá bola a stále je podporovaná alianciou USA-NATO?

USA využili svoje aliancie na boj proti Rusku a Číne ako súčasť starej stratégie rozdeľovania a panovania v Ázii a východnej Európe založenej na pravidlách. Inými slovami, chce, aby Washington zachoval rovnakú politiku financovania a vyzbrojovania jednej strany proti druhej, aby napredoval v americkej vojnovej mašinérii a pokračoval v poriadku založenom na pravidlách na vytvorenie ich agendy Veľkého resetu.

Čo sa týka Blízkeho východu, Rusko a Čína majú tiež širokú škálu záujmov s Iránom, preto toto usporiadanie hnevá americký politický establishment a ich šéfov, ktorí sídlia v Izraeli, a to je ďalší problém pre Lippmana:

Na rozdiel od amerického prístupu k spojencom a partnerom založeného na hodnotách, angažovanosť s Ruskom a Čínou ponúka iba transakčný a na záujmoch založený vzťah

ktorý spočíva na ekonomických väzbách, ktoré obe krajiny zdieľajú rovnako s takými agresormi, ako sú Irán a jeho zástupcovia.

Strategické partnerstvo Ruska a Číny s Iránom, Sýriou a teraz Saudskou Arábiou obchádza záujmy USA v regióne, takže pre väčšinu ľudí na Blízkom východe je to nový vývoj, ktorý je vítaný v regióne, ktorý zažil iba zmenu režimu a nekonečné vojny, ktoré USA a ich najbližší spojenec, Izrael sponzorovaný a občas sa na ňom podieľal od konca druhej svetovej vojny:

Rozhodnutie Rijádu obnoviť diplomatické vzťahy s Teheránom cez Čínu je pokusom znížiť regionálne napätie s agresívnym susedom oddaným militantnému islamu a regionálnej hegemónii.

V blízkej budúcnosti sa Teherán bude pravdepodobne snažiť vyhnúť činom, ktoré ohrozujú tento nový vzťah. Bez iránskeho rozhodnutia radikálne predefinovať svoju zahraničnú politiku a zrušiť Revolučné gardy sa však toto zblíženie pravdepodobne zrúti v dôsledku nového iránskeho násilia.

Najprv mi dovoľte povedať, že Irán nemá v úmysle expandovať do hegemonickej stopy na Blízkom východe, je to Izrael, kto sa snaží rozšíriť svoje teritoriálne ambície v nádeji, že zničí všetkých svojich arabských susedov kúsok po kúsku a prevedení. Plán Odeda Yinona alebo to, čo je známe ako projekt „Veľký Izrael“ .

Rabín Fischmann, člen Židovskej agentúry pre Palestínu, svedčil pred Osobitným vyšetrovacím výborom OSN 9. júla 1947, povedal, že „zasľúbená zem sa rozprestiera od rieky Egypt až po Eufrat, zahŕňa časti Sýrie a Libanonu. .“ Ale Irán je agresor? Rozkaz založený na pravidlách bude pokračovať, ak americké centrálne velenie(CENTCOM) sa podľa Lippmana zameriava na svoje bezpečnostné záväzky:

Bezpečnostný záväzok Ameriky voči regiónu musí byť prvoradý. Ústredné velenie USA ( CENTCOM ) zostáva základom bezpečnostnej architektúry regiónu, ktorá chráni obchodné a energetické tepny rozhodujúce pre globálnu ekonomickú stabilitu.

Bidenova administratíva by mala zabezpečiť, aby CENTCOM zostal dostatočne vybavený a zameraný na budovanie regionálnych partnerstiev. Okrem toho sa musia posilniť ekonomické väzby. Americké firmy vnímajú región s nadšením. Administratíva Bidena musí byť hlasnejšia pri podpore obchodu a urýchlení schvaľovania zdieľania technológií v komunikáciách 5G a 6G, zelenej energii a vesmíre.

Okrem toho by zvýšený počet návštev regiónu na úrovni kabinetu demonštroval záväzok USA voči tomuto regiónu. Hoci to nevyváži nevyhnutné obchodné vzťahy medzi štátmi Perzského zálivu a Čínou, potvrdí to schopnosť Ameriky konkurovať v tomto strategickom regióne.

Použitie sunnitsko-šíitskeho argumentu je propaganda, ktorá má ďalej podnecovať, že v arabskom svete existuje už tisícky rokov sektárske rozdelenie a hrozba jadrovo vyzbrojeného Iránu a preto aj bezpečnostná štruktúra USA pod vedením CENTCOM zostane miesto, pretože USA a Saudská Arábia majú dlhodobý vzťah. Čínska mierová dohoda medzi Iránom a Saudskou Arábiou je to, čo nazýva „kozmetická“ a že Čína nemá miesto pre svoju mierovú iniciatívu na Blízkom východe:

Napriek „pohyblivým pieskom“ neustále sa meniacich vzťahov v regióne je napätie medzi sunnitmi a šiitmi viac ako tisíc rokov staré a pokrok Iránu smerom k jadrovému statusu má každého amerického partnera na Blízkom východe v pohotovosti. Tradičná bezpečnostná architektúra podporovaná americko-saudskými strategickými väzbami zostane nedotknutá. V dôsledku toho bude budúca čínska transakčná neutralita pravdepodobne kozmetická, bez akejkoľvek významnej strategickej podstaty.

USA a ich spojenci môžu najlepšie udržiavať poriadok založený na pravidlách vytvorený po 2. svetovej vojne prostredníctvom silného zapojenia sa so spojencami a partnermi, v ktorých ukážeme, že rozumieme a podporujeme ich kľúčové ekonomické a bezpečnostné záujmy rovnakým spôsobom, akým očakávame, že budú robiť to isté. pre americké záujmy

Povedzte to rodinám 20 miliónov ľudí, ktorých USA a ich spojenci v NATO zabili od konca druhej svetovej vojny. Starý poriadok založený na pravidlách sa zrútil tvárou v tvár novému multipolárnemu svetu, pretože vízia Harley Lippman, aby USA a ich globalistická kabala pokračovali vo svojej hegemonickej agende v tomto našom novom svete, je len zbožným prianím.

Timothy Alexander Guzman

O autorovi: Timothy Alexander Guzman píše na svojom vlastnom blogu Silent Crow News, kde bol tento článok pôvodne publikovaný . Je pravidelným prispievateľom do Global Research.

globalresearch/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d