Slovanské Noviny

26. marca 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ak sa niekomu nepáči jeho nápad, tak na neho útočí, obviňuje ho, zosmiešňuje alebo plače, komentuje neakceptovateľné správanie premiéra bývalý minister zdravotníctva Tomáš Drucker.

Nie som proti testovaniu, naopak dlhodobo tvrdím, treba DOBRE testovať. Som proti chaotickému riadeniu a nepripravenému plošnému testovaniu, ktoré môže práve vďaka nepripravenosti a nesprávnemu spôsobu realizácie spôsobiť viac škôd ako osohu.

Od soboty sa celá krajina zaoberá úletom premiéra, ktorý zamestnal všetkých realizáciou niečoho, čo si nijako nepripravil a postupne zisťuje, že to môže byť katastrofa a nakoniec jeho slovami “krv na rukách” bude mať on.

DNES už ustupuje a hovorí o “obmedzení pohybu”. V celej krajine?

Očakával by som, že Igor Matovič sa obklopí najlepšími odborními, že im vytvorí priestor pre najlepšie riešenia a bude ich počúvať. Náš premiér však tak ľúbi seba, že všetko vymýšľa on sám a uznajme, že je to naozaj poväčšine riadna prvoplánová hlúposť.

Ak sa niekomu nepáči jeho nápad, tak na neho útočí, obviňuje ho, zosmiešňuje alebo plače. Na jar nadával repatriantom, že sú štekajúcimi psami za hranicami, ale teraz si to naozaj rozdal so všetkými občanmi a posledné dni sa im ABSOLÚTNE NEAKCEPTOVATEĽNE vyhráža.

Niektorí sa zľaknú, lebo ich vydiera strachom. Strachom o zdravie, strachom o to, že prídu o zdravotnú starostlivosť alebo že budú musieť platiť pokuty. TO JE ÚROVEŇ SLABOCHA, ktorému sa páči diktatúra, lebo neznesie argumenty.

Základným princípom boja s infekčným ochorením je zabránenie prenosu, teda “blokovanie” fyzického kontaktu. Poslať stovky ľudí na jedno miesto, kde sa stretnú nakazení so zdravými mi príde nepimerané vysoké riziko oproti prínosom, ktoré takéto testovanie má.

– testovanie “zadarmo” považujem určite za dobré. Každý kto sa cíti ohrozený v dôsledku príznakov zhoršeného zdravotného stavu sa rád otestuje. Prečo má ale isť na test povinne niekto, kto sa zodpovedne stráni fyzickému sociálnemu kontaktu a má sa naopak vystaviť riziku nakazenia?

– od ktorého dňa nakazenia osoby je test použiteľný a valídny? 6.-7. deň?

– čo s osobami, ktoré sú nakazené (napríklad 4. deň), ale test ich ešte nevyhodnotí pozitívne, ale oni sú už šíriteľmi a budú mať teda “priepustku” pohybovať sa voľne?

– nerozumiem motivácii odmeňovať 20€ zdravotníkov za každý pozitívny test…

– čo v prípade, že v danom mieste príde väčšia skupina pozitívne testovaných a v tom čase s nimi budú ďalší ľudia? Pôjdu všetci do karantény bez ohľadu na výsledky ich testov?

– čo v prípade, ak iba časť rodiny pôjde na test? Bude v karanténne spolu so zvyškom rodiny?

– sensitivita testov je garantovaná v laboratórnych podmienkach. Už dnes sú známe štúdie Nemecka, že test má nižšiu senzitivitu ako 80% a Filipínsky úrad pre lieky a potraviny zverejnil štúdiu o senzitivite iba 71%. Kúpili sme tieto testy na základe požiadavky, že budú mať 93% senzitivitu. Akú istotu máme o ich senzitivite v podmienkach 5500 rôznych miest? To sú 200tis. falošne otestovaných ľudí na milión obyvateľov.

– na zabezpečenie odberov a vyhodnotenie testov sa predpokladá cez 20 tis. zdravotníkov. To znamená, že budú pracovať nepretržite 2 alebo 3 dni po 12 hodín? Ak by tak aj bolo, ako chcete realizovať plošné testovanie, ak 1 vyšetrenie osoby s testom trvá cca 15-20 minút?

To je iba pár otázok, ktoré poukazujú na riziká a nepripravenosť takéhoto plošného testovania, ktoré môže spôsobiť oveľa viac škody ako osobu.

Treba testovať systematicky tam, kde je zvýšené riziko výskytu alebo už samotné výskyty. Pravidelne umožniť testovanie v nemocniciach, ambulanciách, zariadeniach sociálnych služieb, kľudne všade tam, kde je zvýšený fyzický sociálny kontakt ako sú pošty, predavači, učitelia, … ale prečo vystaviť občanov a zdravotníkov riziku, že sa nakazia Covidom, chrípkou alebo prechladnú, keď budú čakať vonku?

Zdroj: Facebook Tomáš Drucker

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: