Slovanské Noviny

28. mája 2023

K porozumeniu Čelovekom

Bývalý šéf vyšetrovateľov o chaotických rozhodnutiach Matovičovej vlády, nepripravenej testovacej akcii, lockdowne a zavádzaní ministra obrany

Bývalý riaditeľ Odboru vyšetrovania obzvlášť závažnej trestnej činnosti Jozef Šátek upozornil na trápne tvrdenia ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO), ktorý zamlčiava jeden zásadný fakt.

Chaotické vládne rozhodnutia, nepripravená testovacia akcia, vajatanie o zmrazení krajiny a zavádzajúce reči.

Minister Naď na začiatku rozhovoru hovorí, že všetko ohľadne opatrení k pandémii má v rukách hlavný hygienik Mikas ale vzápätí hovorí o tom, že bude ešte zasadať pandemická komisia vlády SR i ústredný krízový štáb. Ak teda má všetko v rukách hlavný hygienik Mikas, tak načo vlastne zasadajú tieto orgány, jeden poradný orgán vlády a druhý prvok krízového riadenia, ktorý tiež je v podstate doporučujúcim orgánom na prijatie opatrení pre vládu? Veď ani jeden z týchto orgánov nemá žiadny konkrétny vplyv na rozhodnutie hlavného hygienika, keďže takéhoto siláka urobila vládna koalícia zmenou zákona o podpore, ochrane a rozvoji verejného zdravia z hlavného hygienika – ak by chcel môže byť malým pandemickým „diktátorom“ a nikto s tým nič neurobí, ani vláda!

Stále mi nie je jasné zjednodušené tvrdenie vládnych politikov, ktorí nás navádzajú na psychologickú súvislosť s Českom, že kopírujeme ich epidemiologický vývoj s oneskorením dvoch týždňov. Ale trošku mi chýba od ministra Naďa vysvetlenie, prečo sme sa spoločne s Českom stali tými negatívnymi príkladmi v boji proti koronavírusu, keď v prvej vlne sme sa spoločne búchali do pŕs, ako sme to bravúrne zvládli. Nikto, ani minister Naď z vládnej koalície nechce hovoriť o tom, že sme museli určite urobiť na Slovensku tie isté chyby, ktoré urobil Babiš v Čechách! Tou najzásadnejšou chybou je, že celé prázdniny až do októbra vláda premrhala, fakticky neprijala žiadne zásadnejšie opatrenie a veci nechala voľne bežať a zajac utiekol.

Minister Naď naznačil, že zámer vlády SR s celoplošným testovaním bolo vylúčiť infikovaných z celkového počtu obyvateľov Slovenska, z ktorého predpokladali, že sa zúčastní 90% obyvateľov. Je zrejmé, že pokiaľ vláda SR sledovala tento strategický zámer, tak ho založila na zlom predpoklade, ktorý bol zjavne nereálny, že by sa testovania zúčastnilo 90% všetkých obyvateľov určených k testovaniu. Je jasné, že pri takomto vysokom čísle účasti obyvateľov SR na testovaní vláda SR nezohľadnila všetky reálne riziká, ktoré nebude môcť ovplyvniť (najmenej 10% zaťatých odporcov tohto režimu, od 30 do 40% aj racionálne odmietajúcich zvýšené riziko nákazy koronavírusom počas odberu, zníženie záujmu o odber na druhý deň po zistení a zverejnení prípadných organizačných a zdravotnícko-hygienických problémov počas procesu odberu, predpokladám od 10 do 20% obyvateľov), z čoho vychádza predpoklad, že k odberu sa dostaví len 40 do 50% obyvateľov (optimistický odhad), čo je v podstate len polovica predpokladu, s ktorým do tejto akcie išla vláda SR.

Minister Naď nás chce presvedčiť, že vláda SR pri prijatí rozhodnutia vychádzala z iného vývoja pandémie a preto celú akciu naplánovala až od 31.10.2020 (prvý deň testu) ale vývoj sa rapídne zhoršil do takej miery, že vláda SR musí rozmýšľať nad iným scenárom, úplným „vypnutím“ krajiny. Po prvé vláda SR ani jej premiér nám nikdy neuviedli čísla a ich vyhodnotenie ako aj ich týždenný či dvojtýždenný predpoklad vývoja s tým, že práve celoplošné testovanie to je ten „správny prostriedok“ a v „správnom čase“ na zastavenie tohto negatívneho trendu. Súčasná reakcia predsedu vlády Matoviča ako aj ministra Naďa (možno testovanie ale možno aj úplné vypnutie krajiny) len naznačuje, že vláda pôvodne takéto vyhodnotenie nemala alebo ho ignorovala, alebo sa začínajú prejavovať všetky následky rozbehnutej akcie celoplošného testovania, ktoré naznačujú, že akcia je nerealizovateľná, že v takom rozsahu s tými nasadenými silami a prostriedkami ju nie je možné v určenom rozsahu splniť! Minister Naď sa nás snaží presvedčiť, že tie „čísla sa menia zo dňa na deň“, ale veď až také rapídne zmeny v náraste nenastali a skôr sa dali predpokladať, takže ?!

Minister Naď sa v podstate strápňuje tvrdením, že uvidíme čo povie Pandemická komisia vlády SR a čo povie ústredný krízový štáb, pričom zamlčiava jeden zásadný fakt, že vláda SR aj za jeho účasti už predsa v nedeľu t.j. 18.10.2020 prijala uznesenie, ktorým rozhodla (!) o tom, že v dvoch po sebe idúcich víkendoch od 31.10.2020 bude vykonané celoslovenské testovanie obyvateľov Slovenska. O tomto je predsa uznesením vlády už rozhodnuté a minister Naď dostal úlohu vyčleniť 8000 profesionálnych vojakov ozbrojených síl SR k jej príprave a realizácii! A od tej doby sa fakticky nič „prevratné“ vo vývoji krivky infikovaných nezmenilo! Takže, načo sa majú k tejto už rozhodnutej veci vyjadrovať akékoľvek komisie?!

Minister Naď tvrdí, že „garantujeme, že tam budú dezinfekčné prostriedky“, pričom práve dnes na TV Markíza bol starosta Domaníže, ktorý hovoril, že nikto mu nedodal žiadne dezinfekčné ani ochranné prostriedky, tieto si musel zakúpiť sám a z vlastnej iniciatívy a z vlastných peňazí. Pritom pravdaže každý občan by si mohol myslieť, že pri takejto celoslovenskej akcii budú zainteresované Štátne hmotné rezervy, ktoré zabezpečia všetky miesta odberu v zodpovedajúcom rozsahu a kvalite ochrannými a dezinfekčnými prostriedkami. Je jasné, že tomu tak nie je, čo je zjavným dôkazom o dezorganizovanosti tejto akcie.

Ak minister Naď všetkých nespokojných starostov odkazuje na rôzne webové stránky, aj na stránku ministerstva obrany, že tam nájdu rôzne informácie, tak je treba namietať jednu vec, že samosprávy mali dostať jednu vyčerpávajúcu informáciu (akoukoľvek formou napr. metodického pokynu), ktorá odpovedá na všetky podstatné otázky, ktorá je pre nich záväzná, pod ktorú sa niekto zodpovedný podpíše, čo však doteraz urobené – nebolo! Takže e-mailové pingpongovanie medzi ministerstvom obrany a ZMOS-om nemôže takýto jasný a zrozumiteľný pokyn nahradiť.

Minister Naď kritizoval všetkých, ktorí naznačili, že 7 € na hodinu za účasť na sterovacej akcii a 20 € za pozitívne získaný ster je málo, tak je treba mu pripomenúť, že tieto „odmeny“ oznámil na tlačovke „len“ hubou predseda vlády Matovič ale doteraz ničím, teda žiadnym rozhodnutím zodpovedného štátneho orgánu neboli verejne vydané a potvrdené, čiže tieto reči o odmenách zatiaľ len plávajú vo vzduchu.

Minister Naď uviedol, že „Druhá vlna prišla v oveľa horšom meradle ako sme si vedeli všetci predstaviť“, čo je pravdou, ale len z pohľadu občanov, nie členov vlády, to len my občania sme mohli byť v presvedčení, že už to skončilo, alebo že to nebude horšie, ale člen vlády SR predsa musel vedieť, že COVID-19, ktorý je niečo veľmi podobné ako španielska chrípka (a to si predsa mali naštudovať alebo ich poradcovia ich mali nato upozorniť), sa určite vráti a že druhá ale ešte aj tretia „vlna“ podľa poznania z histórie bude ešte horšia.

Zdroj: Facebook Jozef Šátek

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: