Slovanské Noviny

22. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Maroš Šefčovič sa stal členom Európskej komisie v roku 2009, keď na niekoľko mesiacov prebral agendu pre vzdelávanie, odbornú prípravu, kultúru a mládež po prvom slovenskom eurokomisárovi Jánovi Figeľovi.

Výkonný podpredseda Európskej komisie (EK) Frans Timmermans v utorok odstúpil z funkcie člena exekutívy EÚ vzhľadom na svoje rozhodnutie kandidovať v novembrových predčasných parlamentných voľbách v Holandsku.

Timmermans bol vo von der Leyenovej kabinete prvým podpredsedom a zodpovedal za implementáciu Európskej zelenej dohody. Šéfka exekutívy EÚ vo vyhlásení pre médiá spresnila, že okrem uvedenej dohody sa rozhodla dočasne prideliť Šefčovičovi aj riadenie únijnej politiky v oblasti klímy. Šefčovič je ako podpredseda EK zodpovedný za strategický výhľad a medziinštitucionálne vzťahy.

Slovenský eurokomisár bude mať na starosti klimatickú politiku až do vymenovania nového člena eurokomisie za Holandsko.

Von der Leyenová sa zároveň poďakovala Timmermansovi za jeho dlhoročné pôsobenie a úspechy v rámci eurokomisie a za jeho prácu v prospech európskych občanov.

“Bol kľúčovým členom môjho kolégia komisárov. Vďaka jeho prínosu a silnej osobnej zaangažovanosti sme urobili veľký krok smerom k naplneniu cieľov EÚ, aby sa Európa stala prvým klimaticky neutrálnym kontinentom, a smerom k zvýšeniu úrovne klimatických ambícií na celom svete. Timmermansov príspevok k práci eurokomisie a európskemu projektu presahuje rámec Európskej zelenej dohody,” vyhlásila von der Leyenová.

Timmermans pôsobil v Európskej komisii aj v rokoch 2014 – 2019, keď bol ako jej prvý podpredseda zodpovedný za lepšiu právnu úpravu, medziinštitucionálne vzťahy, právny štát a dodržiavanie Charty základných práv. Zodpovednosť za Európsku zelenú dohodu prebral v roku 2019 v rámci mandátu súčasnej eurokomisie. Koordinoval tiež prácu EK na stratégiách EÚ v oblasti biodiverzity, budúcnosti s nulovým znečistením a obehového hospodárstva.

Von der Leyenová o zmenách vo svojom kabinete, ktoré zaručia pokračovanie všetkých prebiehajúcich procesov, informovala aj predsedníčku Európskeho parlamentu a Španielsko ako predsednícku krajinu v Rade EÚ. Zaslala oficiálny list premiérovi Holandska so žiadosťou, aby navrhol nového kandidáta na eurokomisára za Holandsko.

Slovenský eurokomisár Maroš Šefčovič preberá pracovnú agendu po doterajšom výkonnom podpredsedovi Európskej komisie (EK) Fransovi Timmermansovi, ktorý odchádza do domácej holandskej politiky. Šéfka eurokomisie Ursula von der Leyenová v utorok upozornila, že pred Šefčovičom stoja veľké výzvy, najmä čo sa týka implementácie Európske zelenej dohody, informuje bruselský spravodajca TASR.

Šéfka exekutívy EÚ označila Šefčoviča za jedného z najskúsenejších členov jej kabinetu a služobne najstaršiemu eurokomisárovi zaželala veľa úspechov v jeho novej úlohe.

Spresnila, že očakáva, že Šefčovič bude presadzovať ochranu klímy a Európskej zelenej dohody s ambíciami, ktoré si táto agenda vyžaduje.

Teraz, keď legislatívny rámec Európskej zelenej dohody je do značnej miery zavedený a bolo zabezpečené bezprecedentné množstvo finančných prostriedkov na dekarbonizáciu, nastal čas posunúť Európsku zelenú dohodu na ďalšiu úroveň a zavádzať jej pravidlá do praxe,” uviedla.

Podľa jej slov sa Šefčovič v novej funkcii musí prioritne zamerať na posilnenie inovácií pre budovanie európskeho bezemisného priemyslu, na modernizáciu sietí a infraštruktúry pre uľahčenie energetickej transformácie a na lepší prístup EÚ ku kritickým surovinám.

“Implementácia Európskej zelenej dohody si vyžaduje intenzívnejší dialóg s priemyslom a s kľúčovými zainteresovanými stranami, ako sú vlastníci lesov, poľnohospodári, ako aj občania. A napokon budeme pokračovať v snahách vytvoriť silnejšiu medzinárodnú stratégiu pre Európsku zelenú dohodu v súlade s našimi hospodárskymi a geopolitickými záujmami,” vysvetlila von der Leyenová.

Európska komisia podľa nej posilní multilaterálnu diplomaciu pre lepšie presadzovanie zelenej dohody, aby bolo možné upevniť vedúcu úlohu Európy vo svete pri dosahovaní cieľov v oblasti obnoviteľných zdrojov a energetickej účinnosti.

Šefčovič sa stal členom Európskej komisie v roku 2009, keď na niekoľko mesiacov prebral agendu pre vzdelávanie, odbornú prípravu, kultúru a mládež po prvom slovenskom eurokomisárovi Jánovi Figeľovi. V rokoch 2010-14 bol podpredsedom EK pre medziinštitucionálne vzťahy a administratívne záležitosti, ďalších päť rokov (2014-19) pôsobil ako podpredseda EK zodpovedný za budovanie energetickej únie, pričom dohliadal na energetické dohody medzi Ruskom, Ukrajinou a EÚ.

V kabinete Ursuly von der Leyenovej získal rovnako ako podpredseda portfólio pre medziinštitucionálne vzťahy a strategický výhľad. V súčasnej eurokomisii má na starosti aj dohľad na implementáciu dohody o brexite a rokovania so Spojeným kráľovstvom, venuje sa vzťahom medzi Bruselom a krajinami západnej Európy, ktoré nie sú členmi Únie, a od začiatku tohto roka riadi spoločné nákupy zemného plynu pre krajiny EÚ.

Zdroj: ta3.com / topky.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: