Slovanské Noviny

29. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Putin prisľúbil zvýšenie útočného potenciálu ruských špeciálnych jednotiek. Šéf Kremľa zároveň dekrétom začlenil Záporožie, Cherson a Doneckú a Luhanskú ľudovú republiku do Južného vojenského okruhu

Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok podpísal dekrét o reorganizácii štruktúry ruskej armády. Dekrétom sa obnovujú dávno zaniknuté moskovský a leningradský vojenský okruh, ako aj začlenenie štyroch bývalých ukrajinských regiónov Ruska do Južného vojenského okruhu.

Ruský prezident Vladimir Putin v noci na utorok prisľúbil zvýšenie mobility a útočného potenciálu špeciálnych jednotiek svojej krajiny. Označil to za kľúčovú prioritu, ktorá má posilniť ruskú armádu, informuje TASR na základe správy agentúry Reuters.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Budeme pokračovať v posilňovaní síl špeciálnych operácií, zvyšovaní ich mobility, útočného potenciálu a vyzbrojovaní zbraňami a vybavením novej generácie,“ vyhlásil Putin v gratulačnom videu zverejnenom pred Dňom síl špeciálnych operácií, ktorý si Rusko pripomína 27. februára.

Ruské sily špeciálnych operácií sú jednotky strategickej úrovne v neustálej bojovej pohotovosti. Sú prispôsobené na plnenie špecifických úloh a sú súčasťou ruských ozbrojených síl, píše Reuters.

Špeciálne jednotky sa počas uplynulého desaťročia podieľali na ruských tajných operácií v Sýrii, od roku 2022 sa tiež zúčastňujú na vojenskej agresii Moskvy na Ukrajine, ktorú Putin označuje pojmom „špeciálna vojenská operácia“.

Rusko oslavuje Deň síl špeciálnych operácií od 27. februára 2015. Putin ho vyhlásil pri príležitosti prvého výročia obsadenia vládnych budov na neskôr anektovanom ukrajinskom polostrove Krym ruskými jednotkami, uvádza ruská spravodajská agentúra RBC.

Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok podpísal dekrét o reorganizácii štruktúry ruskej armády. Dekrétom sa obnovujú dávno zaniknuté moskovský a leningradský vojenský okruh, ako aj začlenenie štyroch bývalých ukrajinských regiónov Ruska do Južného vojenského okruhu.

Dekrétom sa ruší Západný vojenský okruh a Spoločné strategické veliteľstvo „Severná flotila“, hovorovo nazývané Severný vojenský okruh alebo Arktické vojská. Západný vojenský okruh so sídlom v Petrohrade vznikol ešte v roku 2010 počas zlúčenia moskovského a leningradského okruhu, pričom arktické vojská sa stali samostatným subjektom v roku 2014.

Okrem toho, že sa vojenská štruktúra západu a severozápadu Ruska vracia naspäť ku svojim koreňom, rozkaz tiež začleňuje štyri pôvodne ukrajinské regióny do Južného vojenského okruhu. Tieto regióny, konkrétne Záporožie, Cherson a Donecká a Luhanská ľudová republika, sa pripojili k Rusku koncom roka 2022 po referendách, v ktorých túto myšlienku podporila drvivá väčšina miestnych obyvateľov.

Potrebu obnoviť Moskovskú a Leningradskú oblasť prvýkrát vyjadril ruský minister obrany Sergej Šojgu v decembri 2022. Vtedy argumentoval, že tento krok je potrebný na to, aby sa čelilo novým výzvam, ktorým Ruská federácia aktuálne čelí, konkrétne rozšíreniu NATO o Fínsko a Švédsko.

Vytvorenie nového „zodpovedajúceho zoskupenia vojsk na severozápade Ruska“ označil minister za primeranú reakciu na rozšírenie bloku pod vedením USA.


Zdroj: tvnoviny.sk / rt.com / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d