Slovanské Noviny

27. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Poľnohospodári, vy nebojujete len za seba, ale za celé Slovensko!“ Odkazuje farmárom Chmelár, ktorý im ďakuje a drží palce

Bokom v protestoch proti krokom a poľnohospodárskej politike EÚ nezostali ani slovenskí poľnohospodári a farmári.

Ich protesty síce neboli také ostré a „viditeľné“ ako tie, ktoré zorganizovali ich kolegovia vo Francúzsku či iných západných krajinách, zato aj oni dali vedieť, že sú nespokojní s tým, ako sa k nim politici správajú. Ak sa im podarí vydupať si to, čo by chceli, potom sme zvíťazili aj my ostatní, konzumenti toho, čo pre nás vypestujú a vychovajú.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Čo tí naši poľnohospodári vlastne chcú?!

Na protesty slovenských poľnohospodárov a farmárov mali naši politici rozdielne názory a uhly pohľadu. Jedni stáli za nimi a podporovali ich, iní naopak, kritizovali a obviňovali súčasnú vládu, že pre nich robí iba veľmi málo. Kto mal na nich ale pozitívny náhľad je politický komentátor a historik Eduard Chmelár, ktorý sa v statuse vyjadril, prečo si slovenských poľnohospodárov váži. Je to aj preto, že svoje požiadavky formulovali tak jasne, že jednoduchšie sa to už nedá povedať.

„Oni si nepýtajú nejaké privilégiá, im ide o prežitie,“ prízvukuje Chmelár a dodáva, že kým v západoeurópskych krajinách sa farmári búria proti tomu, čo im majú zobrať, tí slovenskí protestujú, že ešte nedostali ani to, čo mali dostať už dávno.

„Na Slovensku sa stále nájdu eurohujeri, ktorí sa nechápavo pýtajú (ako dnes na mojej kedysi obľúbenej TA3), že vraj čo tí farmári chcú, keď im Európska únia vo všetkom vyhovela!“ konštatuje politický komentátor. Korunu tomu všetkému podľa neho nasadila nová hviezda progresívcov na kandidátke do Európskeho parlamentu Ľubica Karvašová.

Tá na obavy našich farmárov z dovozu lacných a nekvalitných poľnohospodárskych výrobkov z Ukrajiny, ktoré by mohli produkciu slovenských potravín existenčne ohroziť, odpovedala ozaj originálne. „Vraj síce nie je odborníčka na poľnohospodárstvo a situáciu chce najprv čaputovsky „navnímať“, ale riešenie vidí v tom, že naši poľnohospodári začnú pestovať niečo iné…,“ pripomína jej slová Chmelár.

Progresívci sú najväčšou škodnou Slovenska

„Prosím vás pekne, a čo? Začnú pestovať namiesto pšenice kaktusy a chovať namiesto prasiat krevety?“ krúti Chmelár hlavou nad prostorekosťou a neznalosťou Karvašovej. Áno, aj takíto „progresívni“ ľudia nám chcú vládnuť a tlačia sa do europarlamentu. „Progresívci nám opäť pripomenuli, prečo sú najväčšou škodnou pre slovenský život,“ nedáva si Chmelár servítku pred ústa. „Schopnosť dopestovať si vlastné základné potraviny je súčasťou prežitia a bezpečnosti tohto štátu. T

oto je presne ten dôvod, prečo naši poľnohospodári požadujú, aby ich problémy posudzovali ľudia z praxe priamo v teréne, a nie úradníci od stola odtrhnutí od reality,“ prízvukuje politický komentátor, podľa ktorého sú toto eurohujeri, ktorí nevedia rozoznať pšenicu od jačmeňa, pole videli iba z diaľnice a vyháňajú farmárov z maštalí do kancelárií s absurdnou hŕbou byrokracie.

„Ako mladý človek plný ideálov som sníval o zjednotenej Európe, o priestore slobody, rovnosti a bratstva, lásky a jednoty, vzájomnosti a tolerancie. Toto monštrum, ktoré sme stvorili, však nie je moja Európa. Vládne v nej chamtivosť a nátlak, nad spoločnými záujmami víťazí nadnárodný súkromný kapitál a namiesto rovnoprávneho rozhodovania sa obnovil útlak hegemóna nad malými národmi,“ rozhorčene konštatuje Chmelár a dodáva, že to, čo Nemecko nedosiahlo počas nacizmu vojensky, dosiahlo dnes ekonomicky a na takéto praktiky Európska únia zahynie.

Eduard Chmelár ubezpečuje našich poľnohospodárov, že stojí pevne pri nich a podporuje ich oprávnené požiadavky. A podporovať by ich mali všetci, bez rozdielu. „Vy nebojujete len za seba, bojujete za celé Slovensko. Naprávate krivdy spáchané na tomto národe. A za to vám úprimne ďakujem,“ dodal na samý záver.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d