Slovanské Noviny

12. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

R. Huliak poskytol rozhovor online televízii eReportu. Dotkol sa viacerých tém. 

Podľa poslanca, Matovičov hovorca mohol v Abu Dhabi spôsobiť vážny bezpečnostný incident, keď otvoril dvere na aute ministerky M. Šimkovičovej a mohol byť aj zastrelený. Matoviča nazval kozím bobkom.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

R. Huliak poskytol rozhovor online televízii eReportu

Prvou témou rozhovoru pre eReport bola kandidatúra Veroniky Ostrihoňovej do europarlamentu. Huliaka táto nominácia neprekvapila, hovorí, že už spôsob akým moderovala svoju reláciu v RTVS poukazoval na jej názory. Podľa poslanca Národnej rady, ľudia si musia dať pozor na to, koho do europarlamentu zvolia. Máme totiž na Slovensku unikát, že sme krajina, ktorú zastupujú v Bruseli ľudia, ktorí svoju vlastnú krajinu neustále očierňujú.

Huliak o ministerke kultúry

Redaktor eReportu D. Papala sa opýtal aj na to, ako hodnotí Rudolf Huliak útoky na ministerku kultúry, ktorá prišla do vlády na tej istej kandidátke ako on. Na kandidátke strany SNS. R. Huliak poukazuje na to, ako na jednej strane Progresívne Slovensko napomína každého, ako treba hájiť záujmy žien a chrániť ich a na druhej strane sa správajú ako fašisti. Huliak Progresívne Slovensko otvorene nazýva fašistickou stranou. Poukazuje na ich nenávistné prejavy na uliciach ale aj v pléne Národnej rady.

Ďalšou témou bola zahraničná cesta ministerky kultúry. Podľa poslanca NRSR, za to čo urobil v Abu Dhabi hovorca Igora Matoviča, predstierajúc, že je bežný občan či novinár, mohol byť v krajine, kde to urobil, bez mihnutia oka zastrelený. Huliak hovorí o tom, ako otvoril tento človek dvere ústavnému činiteľovi. Podľa neho hrozil vážny bezpečnostný incident. Také útoky sú podľa neho už hraničiace so základnou ľudskou slušnosťou a ľudskosťou.

Farmári nepoškodzujú životné prostredie

Rudolf Huliak reagoval aj na protest farmárov. „Spoločná politika EÚ voči poľnohospodárom je šikanizujúca, devastačná,“ hovorí znalec na poľnohospodárstvo. To, čo sa deje, už podľa neho zachádza do snáh, poľnohospodárstvo Európy likvidovať. „Niekto sa chce zmocniť kontroly nad potravinami národných štátov,“ hovorí a dodáva, že mu to už pripadá ako hybridno–ekonomická ale aj energetická vojna v Európe. Podľa Huliaka, EÚ riadi štáty v posledných rokoch všetkými možnými spôsobmi len nie v prospech občanov únie. „Fandím poľnohospodárom,“ dodal na záver.  

Podľa Huliaka vedenie EÚ už musí zatiahnuť ručnú brzdu a prestať s nezmyslami „Hojsíka, Wiezika a Green dealu“ a uvedomiť si, že poľnohospodár neznečisťuje životné prostredie ale stará sa o to aby sme mali na stole chlieb a zdravé potraviny.

Na záver bol témou už len Igor Matovič a jeho prezidentská kandidatúra. Huliak Igora Matoviča nazval nie bobkovým listom, ale kozím bobkom.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d