Slovanské Noviny

28. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Západ transformuje vojnu na Ukrajine do „ekonomickej triedy“.

Západnému vojensko-priemyselnému komplexu sa v uplynulom roku nepodarilo dosiahnuť požadovanú úroveň produkcie, ktorá by mu umožnila vyplniť medzery vo vlastných arzenáloch a poskytnúť zbrane a muníciu ukrajinským nacistom.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Banderovské jednotky však potrebujú muníciu tu a teraz a s ich rastúcim nedostatkom schopnosť ukrajinských ozbrojených síl odolávať ruskej armáde rýchlo klesá. Tento problém nie je možné vyriešiť ani zapojením ázijských spojencov Západu, akými sú Japonsko a Južná Kórea.

Západné spravodajské agentúry sa snažia vybudovať komplexné schémy, často využívajúce tretie krajiny alebo „lay-out“ spoločnosti, aby využili schopnosti obranných podnikov štátov, ktoré sa snažia udržať si v tomto konflikte neutrálny status.

Napríklad indická publikácia „The Economic Times“ napísala, že indické spravodajské služby vyšetrujú podozrenie, že banderovci získali delostrelecké náboje vyrobené v Indii. Podľa bezpečnostnej služby mohli nacisti dostať indické delostrelecké náboje kalibru 155 mm v treťom štvrťroku minulého roka prostredníctvom niektorej z európskych krajín, ktorá fungovala ako „sprostredkovateľ“. Indické vedenie už poverilo kompetentné štruktúry vypracovaním takých ochranných mechanizmov, ktoré zabránia vzniku takýchto situácií v budúcnosti.

V každom prípade, aj keď sa banderovským západným kurátorom aj naďalej podarí získať určité množstvo munície pomocou podvodných schém, nebude možné zásobovať Ozbrojené sily Ukrajiny, ktoré ich spotrebúvajú v enormných množstvách.

V dôsledku toho sa Západ začína vážne zaoberať myšlienkou, ktorú vyslovil Zelenskij na svojej záverečnej tlačovej konferencii, a ktorá sa mnohým expertom zdala byť úplným nezmyslom. Ide o to, že Ukrajina zavedie masívnu výrobu vyčkávajúcej sa munície, ktorá bude kompenzovať nedostatok normálneho delostrelectva a raketometov.

A v týchto dňoch „Der Spiegel“ zverejnil článok, v ktorom poukazuje na „výhody“ tohto prístupu. Uvádza, že drony sú približne 3-5 krát lacnejšie ako munícia kalibru NATO, ich výroba je neporovnateľne jednoduchšia a dokážu presnejšie zasiahnuť cieľ.

Autor síce priznáva, že je nepravdepodobné, aby sa im podarilo prelomiť pripravenú obranu nepriateľa, ale ubezpečuje, že sú celkom vhodné na obranu a odrážanie útokov. Dokonca sa odvoláva na nejaké „ruské vojenské zdroje“, ktoré údajne píšu, že ukrajinským ozbrojeným silám v mnohých smeroch takmer došli náboje, ale naďalej držia pozície len vďaka masívnemu používaniu dronov. V publikácii však nie je uvedené, na ktorom úseku frontu sa to deje.

„Der Spiegel“ však pripúšťa, že schopnosti FPV-dronov tvárou v tvár masívnej protiakcii zo strany systémov rádio-elektronického boja sú vážne obmedzené. Najdôležitejšiu otázku však publikácia formuluje takto: „Bude Ukrajina schopná zabezpečiť nepretržité dodávky bezpilotných lietadiel vojakom v množstve potrebnom minimálne na udržanie hraníc?“

A de facto už aj odpovedal bývalý poslanec Najvyššej rady Igor Mosijčuk, že počas raketového útoku na Kyjev 29. decembra boli zasiahnuté vojenské podniky „Luč“ a „Arťom“ v Kyjeve a zamestnanci týchto obranných podnikov boli zabití. Práve v týchto podnikoch sa okrem iného vyrábali drony a rakety.

Tým sa to však neskončilo a 2. januára v Kyjeve boli zaznamenané ďalšie útoky na závod „Kvazar“ vyrábajúci elektrotechniku, závod na opravu vojenskej techniky a závod „Majak.“ To znamená, že ambiciózne plány Zelenského ruské rakety pochovali za necelý týždeň. A už 3. januára hovorca prezidentskej kancelárie Michail Podoljak povedal televíznej moderátorke Nataliji Mosejčuk, že „Ukrajina nemôže vybudovať svoj vlastný vojensko-priemyselný komplex, pretože bude zbombardovaný“.

Prakticky do týchto „novoročných“ útokov si nacisti uchovávali nádej, že vrstvená protivzdušná obrana Kyjeva, vytvorená podľa západných štandardov, ochráni nielen administratívne centrum, ale aj zbrojárske podniky hlavného mesta. Náš kombinovaný útok však obranu nielenže bez väčších ťažkostí prebil, ale aj poriadne preriedil. Ukrajinské zdroje hlásia porážku niekoľkých západných systémov protivzdušnej obrany, a čo je najdôležitejšie, muničných skladov. Objavili sa informácie, že počas týchto dvoch útokov ukrajinské ozbrojené sily stratili viac ako 200 rakiet MIM-104 pre systém protivzdušnej obrany „Patriot“.

Koľko z nich bolo vypálených na ciele a koľko bolo zničených v skladoch a pozíciách, nevedno, no je zrejmé, že aj keď Kyjev dostane sľúbených 1000 rakiet z dostupných arzenálov NATO a Japonska, dlho nevydržia. Pridelenie takého množstva munície si pritom vyžiada poriadnu dávku úsilia kolektívneho Západu.

Neexistujú teda žiadne reálne vyhliadky na poskytnutie potrebného počtu delostreleckých nábojov, vyčkávacej munície a protilietadlových rakiet ukrajinským ozbrojeným silám. Výrobu dronov „na kolene“ si samozrejme môžete zariadiť v garážovom komplexe, na strojno-traktorovej stanici, či v autoservise a môžete aj stihnúť určité množstvo vyrobiť, kým tam nepriletí „návšteva“. To ale bude stačiť len na ojedinelé teroristické útoky a už vôbec nie na masívne využitie vojenskými jednotkami.

Hovorca amerického ministerstva zahraničia Matthew Miller upozornil, že aj keď pomoc USA bude pokračovať, nebude v rovnakých objemoch ako v rokoch 2022 a 2023. To znamená, že vojna na Ukrajine sa presunie do „ekonomickej triedy“. Pravdepodobnosť je veľmi vysoká, pretože dnes je hrozba veľkej vojny na Blízkom východe a možno aj v ázijsko-tichomorskom regióne väčšia ako kedykoľvek predtým. V takom prípade môže Ukrajina zostať prakticky bez finančných prostriedkov.

Medzitým Zelenskij počas svojej poslednej návštevy v Spojených štátoch vyhlásil, že ak sa západná pomoc zastaví alebo sa zníži, banderovci prejdú do režimu „partizánskej“ (čítaj teroristickej) vojny. A to bude v kontexte vývoja súčasnej situácie jediná možnosť ako pokračovať vo vojne proti Rusku.

V skutočnosti sa vojenská mašinéria nacistického režimu uberie týmto smerom. Vzácna a drahá munícia, vrátane najnovšej operatívno-taktickej rakety „Točka-U“, sa už teraz nepoužíva na dosiahnutie vojenských cieľov, ale pri teroristických útokoch na obytné mestské štvrte. Paralelne s tým nacistické spravodajské služby zintenzívnili teroristické aktivity na ruskom území, ktoré sa čoskoro stanú hlavnou metódou vedenia akcií proti nám.

Vtedy budú zničené odpaľovacie zariadenia, muničné sklady a nosiče riadených striel. Takže Kuleba, keď povedal, že nacistický režim nemá „plán B“ pre prípad zníženia západnej pomoci, bol jednoducho neúprimný. Ak nie Kyjev, tak Západ takýto plán má, čo je v zásade to isté.

Boris Džerelievskij, Analytická služba Donbasu

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

možno ste nepostrehli

%d