Slovanské Noviny

24. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Odkiaľ na to vzala? Pýta sa Mirky, teda Moniky Tódovej z Denníka N, ktorá je „vraj rodina“ so sudkyňou ŠTS, občiansky aktivista a nezávislý kandidát strany ĽSNS Miroslav Heredoš. Ten sa venuje najmä mimovládnym organizáciám. Ich prepojeniam a financovaniu. Tentoraz sa ale pozrel na zaujímavé okolnosti o majetkových pomeroch „legendy objektívnej žurnalistiky.“

Výzva mainstreamu

Heredoš na sociálnej sieti uverejnil viacero postov, v ktorých pripomenul, že „keď bolo treba lynčovať Žilinku za kúpu bytu, Denník N išiel ako píla!“ Práve preto vyzýva mainstream, „aby išiel ako píla aj teraz.“ Nuž, to sa asi nestane, ale poďme sa pozrieť na informácie, ktoré priniesol.

„Je neuveriteľné, ako si vie kúpiť „novinárska rodinka“ byt pod Slavínom za približne 400 000 eur na hypotéku. Pozrime sa na to, ako to prebehlo,“ napísal Heredoš. A pokračoval:

Pred Kuciakom..

„Rodina Tódovcov bývala pôvodne, pred rokom 2018, v malom byte (akýsi polosuterén) na ulici Podtatranského 4 s dvoma malými deťmi. Byt mali financovaný cez hypotéku.

Pár rokov dozadu pracovali obaja v denníku SME. A keď sa v januári 2015 zakladal denník N ich kroky smerovali do tohto denníka, založeného spoločnosťou ESET (ten do neho dal nenávratnú pôžičku 1.2 mil eur).

Mirek Tóda v období dvoch rokov 2015 – 2016 zarobil oficiálne 13 367 eur, teda keď to dáme na mesiace tak priemer dvoch rokov je 557 eur.

Monika Tódová v období dvoch rokov 2015 – 2016 zarobila oficiálne 15 022 eur, teda keď to dáme na mesiace tak priemer dvoch rokov je 625 eur,“ informoval občiansky aktivista.

Krátko po..

„Takže spoločný priemerný príjem ich domácnosti v rokoch 2015 – 2016 predstavoval 1 182 EUR mesačne.

S týmto chabým príjmom a bytom na Podtatranskej 4 (na hypotéku) sa vybrali manželia Tódovci do banky a predstavte si dostali hypotéku na byt na Slavíne v hodnote približne 400 000 eur.

Bolo to presne 17. júla 2018, teda krátko po vražde novinára Kuciaka. Doklad o záložnom práve v prospech banky aj info z katastra v komentári,“ spresnil ďalej Heredoš.

Zaujímavá komunikácia

Miroslav Heredoš pripomenul v príspevku aj obsah uniknutej komunikácie medzi Kostolným a Tódovou.

„Komunikácia prebehla 18. – 19. októbra 2014 na základe toho, že sa Kostolný zaujímal o výšku platu, ktorý by manželia Tódovci chceli zarábať v Denníku N. Z tejto komunikácie sa však dozvedáme – okrem iného – tieto zaujímavé skutočnosti:

V SME Miroslav a Monika Tódovci zarábali dokopy 2 700 eur v čistom, ale v Denníku N sú ochotní pracovať aj za 2 000 eur mesačne dokopy, v čistom,“ čuduje sa Heredoš.

Išli do horšieho

„V čase komunikácie boli Tódovci v mínuse cca. 5 000 eur (na rôznych kartách, predpokladám, že išlo o tzv. povolené prečerpanie, kreditné bankové karty, prípadne karty nebankových spoločností).

Defakto sa dozvedáme, že Tódovci idú ekonomicky a platovo do horšieho – nielen oficiálne, ale aj neoficiálne,“ uviedol tiež.

Odkiaľ na to vzala?

Preto je podľa Heredoša správne pýtať sa tieto otázky. Pričom odpovede na ne žiada priamo od samotnej novinárky.

„Dostávali ste v tom čase pani Tódova okrem oficiálneho príjmu v Denníku N aj neoficiálny príjem – teda príjem „načierno“ bez odvádzania odvodov a podvádzal tak Váš zamestnávateľ – Denník N – štát? Dorovnával Vám obom s manželom mzdu tak, aby sa dorovnávaná časť (do možno 2000 eur) vyhla odvodom?„

„Ako je možné z príjmu 2700 eur v denníku SME (bolo to tiež pol na pol, niečo oficiálne – niečo bokom?) padnúť k priemernému príjmu v Denníku N na 1182 eur (2015 – 2016) a zároveň získať hypotéku – s dvoma malými deťmi – na lukratívny byt za 400 000 eur pod Slavínom?“

„Platí Vám pani Tódova niekto „mzdu“ do obálky – na čierno, bez dokladu a odvodov – za Vaše spisovateľské počiny, tendenčnú novinársku prácu, vynášanie zo spisov a protizákonnú činnosť? Za Vašu „novinársku nadprácu“. Používa Vás niekto ako „slúžku“, ktorej platí? Ak áno, kto to je?“

Mirka z Bratislavy..

Kandidát na poslanca do Národnej rady SR zašiel ešte ďalej a Tódovú spojil so zavraždením novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

„Mohla by byť Vaša dobrá finančná kondícia v roku 2018 – a získanie lukratívneho bytu – ekonomicky posilnená tým, že ste začali pracovať pre „systém“ v kauze Kuciak a úplne tendenčne, až nepravdivo ste informovali o tejto záležitosti a poslúžili ste budovaniu akcie pod falošnou vlajkou?

Platili Vás tí, ktorí to riadia – a výmena bolo lukratívne bývanie, ktoré ste si vedeli následne z týchto financií mesačne splácať?

„Mohol by Vás platiť nejaký Kočnerov nepriateľ, ktorý chcel, aby bol Kočner vrahom a sedel v base? Poslúžili ste tak k zdvihnutiu protikočnerovských nálad v spoločnosti? Mohol by to byť zámer, za ktorý Vám platili?“ pýta sa novinárky.

„Rodina“

Heredoš v závere svojho príspevku pani Tódovej vytkol aj jej „akési rodinné vzťahy“ so sudkyňou ŠTS Pamelou Záleskou. Táto kauza hýbala Slovenskom dovtedy, kým sa nezačalo zatýkať.. 

„Pani Tódova, máte kauzy so Záleskou až po uši a mali by ste informovať verejnosť aj o týchto odpovediach na tieto otázky, alebo by sa mal mainstream konečne pýtať správne otázky na správnom mieste.

Otázky na Vás a na Vaše financovanie bývania na Slavíne a s tým spojené dohady o tom, ako ste si niečo také mohli – a Vašimi chabými oficiálnymi príjmami – dovoliť. V mene občanov a spravodlivosti ďakujem,“ uzavrel.

Zdroj: FB M. Heredoš/ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: