Slovanské Noviny

28. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Vedci zistili, že počas splnu a nového mesiaca – novu je príťažlivosť Mesiaca najsilnejšia a vplýva nielen na prílivy oceánov, ale priťahuje aj podzemnú vodu bližšie k zemskému povrchu, čo pomáha rastlinám a semenám klíčiť a rásť.

Doktor Frank Brown zistil, že rastliny absorbovali viac vody počas splnu.

V jednej z kníh autor a vedec John Jivons uvádza záver, že rastúce množstvo mesačného svitu stimuluje rast listov a pokles mesačného svitu spomaľuje rast nadzemných častí rastlín.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ute York, ďalší autor a vedecký pracovník, vo svojej knihe Život na Mesiaci hovorí, že s rastom Mesiaca Zem vydychuje. Keď miazga v rastlinách stúpa, sila prechádza do rastu nad zemou. Tento čas je teda vhodný pre všetky činnosti spojené s rastlinami, ktoré prinášajú ovocie nad zemou počas rastúceho mesiaca. S ubúdajúcim mesiacom sa Zem nadychuje. Miazga sa najprv ťahá ku koreňom. Ubúdajúci mesiac je teda vhodný na prerezávanie, rozmnožovanie, hnojenie, zalievanie, zber a boj s parazitmi a burinou.

Rovnakým spôsobom ako Mesiac vplýva na prílivy a odlivy oceánov, ovplyvňuje aj rast rastlín a prispieva k lepšej extrakcii cenných látok z rastlín v tinktúrach a olejoch.

Ak sa chcete priblížiť k starým tradíciám a pripraviť v súlade s nimi tinktúry, musíte vedieť, že najlepším časom na výluh byliniek, je nový mesiac – nov. Samozrejme nielen preto, že je to znak nových začiatkov. Toto je doba, keď silná gravitačná príťažlivosť Mesiaca maximálne vytiahne šťavu a pozitívne látky z rastliny a tým pomôže maximalizovať jej liečivý potenciál.

Počas novu je trojdenné okno, aby ste stihli urobiť hlavnú časť výluhu: najlepšie 1 deň predtým, deň nového mesiaca a deň po ňom. S rastúcim mesiacom sa stáva mesiac jasnejším a plnším a spolu s tým sa zvyšuje sila a účinnosť bylinnej tinktúry.

Po dokončení cyklu a po dosiahnutí „plnej“ fázy mesiaca musí byť tinktúra dekantovaná alebo precedená. Celý úplný cyklus výluhu bylín teda trvá asi 2 týždne, od nového mesiaca po spln. Medzi bylinkármi existuje názor, že takáto tinktúra je o 15 % silnejšia ako obvyklá.

V čínskej bylinnej medicíne a v niektorých ďalších miestnych tradíciách sa byliny nechajú macerovať (vylúhovať) mesiace alebo dokonca roky. Predpokladá sa, že čím dlhšie sa rastlina nechá vylúhovať, tým lepšie. Ale ako postupovať ak je potrebné zvýšiť čas výluhu o viac ako dva týždne? Vtedy sa najbližší spln vypustí a výluh sa precedí až pri nasledujúcom splne. Macerácia bude teda trvať 6 týždňov. A tak je možné predĺžiť dobu prípravy tinktúry na ľubovoľné obdobie a korelovať ju s polohou mesiaca. Dôležité je zmiešavať tinktúry v čase novu a dokončiť proces pri každom nasledujúcom splne.

zdroj a preklad: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d